حضور سرزده معاون اول رییس جمهور در مناطق زلزله زده خوی/ مخبر: دولت مصمم به رفع مشکلات زلزله زدگان است

محمد مخبر معاون اول رییس جمهور با سفر به شهرستان خوی از مناطق زلزله زده این شهرستان بازدید کرد و در جریان مشکلات زلزله زدگان قرار گرفت.

محمد مخبر معاون اول رییس جمهور در سفری سرزده و بدون اطلاع قبلی به مناطق زلزله‌زده خوی سفر کرد تا ضمن بررسی وضعیت زلزله‌زدگان در جریان ارائه خدمات به مردم قرار گیرد.

با توجه به عدم اطلاع مسئولین استانی و کشوری مستقر در شهر خوی از سفر مخبر، وی در حال سرکشی به مناطق آسیب دیده این شهرستان و گفتگوی بی‌واسطه با اهالی شهر برای بررسی وضعیت و روند امدادرسانی به آسیب‌دیدگان زلزله است.

معاون اول رییس جمهور ضمن شنیدن دغدغه‌ها و مطالبات مردم، دستورات لازم را جهت کمک رسانی و تامین نیازها به مسئولین استان هم صادر کرد و آنان را مکلف کرد با فوریت نسبت به رفع مشکلات زلزله‌زدگان اقدام کنند.

مخبر همچنین با اشاره به سرمای شدید هوا، بر تامین هرچه بیشتر امکانات اسکان و لوازم گرمایشی تاکید کرد و ضمن تسلیت به خانواده های جانباختگان و آرزوی شفای عاجل برای مصدومین، به مردم اطمینان داد که دولت با جدیت و با تمام توان خسارات وارده به منازل مسکونی و لوازم خانگی آنها را جبران خواهد کرد.

مردم مناطق زلزله زده شهرستان خوی  نیز حضور معاون اول رییس جمهور را مایه دلگرمی و آرامش خاطر عنوان کردند و به بیان دغدغه ها و نیازهای خود در فضایی صمیمانه با دکتر مخبر پرداختند.

مردم مناطق زلزله‌زده از نحوه خدمات‌رسانی و مدیریت مسئولان در زلزله اخیر به شدت گلایه داشتند و خواستار توجه بیشتر مسئولان به این منطقه با توجه به سرمای هوا و میزان خسارت شدند.

وی افزود: کارهای خوبی از طرف نهادها، سازمان‌ها و مخصوصاً سپاه و بسیج صورت‌گرفته که بخشی از مشکلات مناطق زلزله‌زده خوی را رفع کرده‌اند.

روند توزیع چادر و اقلام امدادی در خوی اصلاح شود

وی از روند توزیع چادر انتقاد کرد و اظهار داشت: متأسفانه قسمتی از نارضایتی مردم از روند نامناسب توزیع چادر و امدادرسانی بود که اگر در اسرع وقت صورت می‌گرفت شاهد این نارضایتی نبودیم.

مخبر گفت: دولت مصمم به رفع مشکلات مناطق زلزله‌زده خوی است و با بسیج تمامی امکانات انشاالله شاهد بازسازی منازل مسکونی تخریب شده خواهیم بود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین از اعطای تسهیلات ویژه برای بازسازی واحدهای خسارت دیده زمین لرزه ۵.۹ ریشتری این شهرستان خبر داد.

تا ۴۸ ساعته آینده مشکلات زلزله‌زدگان به حداقل می‌رسد

وی ضمن ابراز همدردی با مردم آسیب دیده گفت: از دست دادن سه نفر از هموطنانمان در زلزله شهر خوی و فیرورق و آسیب دیدن بسیاری از هموطنان اتفاق تلخی است که باعث ناراحتی همه ما است.

مخبر با بیان اینکه مسایل مالی بهتر جبران می‌شود، اظهار کرد: خدا را شاکریم که در مقابل این حجم از زلزله متداول، خسارت جانی کم بوده و به یاری خداوند، دولت نیز مصمم است تا مشکلات مردم منطقه زلزله زده به زود حل و در حد مقدورات جبران شود.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به توجه دولت به این منطقه زلزله زده افزود: دولت کارهای خوبی را در این منطقه انجام دده است و سپاه پاسداران، بسیج، آستان قدس رضوی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد ستضعفان نیز همگی در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

مخبر با اشاره به بازدید میدانی خود از مشکلات مردم آسیب دیده تاکید کرد: مشکلات بخش قابل توجهی از منطقه حل شده و به آنها چادر، پتو و امکانات گرمایشی توزیع شده اما در کنار آن هنوز بخشی از منطقه نیازمند توجهات بیشتر است که دلیل آن توزع نامناسب اقلام مورد نیاز بوده است.

 

 

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
اراز
۲۰:۰۴ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
مردم تشنه وگشنه بدون سر پناه سرمای زمستان