ساخت لیزری پیشرفته برای کشف موجودات فضایی در سیارات دیگر

دانشمندان لیزری پیشرفته را برای کشف موجودات فضایی در سیارات دیگر ابداع کردند.

دانشمندان دستگاه لیزر جدیدی برای شناسایی موجودات فضایی در سیارات دیگر ساخته اند. این دستگاه مینیاتوری برای ماموریت‌های فضایی ناسا با هدف ایجاد تحول در جست‌وجوی حیات در خارج از زمین طراحی شده است.

این لیزر بسیار کوچکتر و کارآمدتر از مدل‌های پیشین خود است، بدون آن که به تحلیل فعالیت بیولوژیکی و نمونه‌های سیاره‌ای در سایت آسیبی وارد شود.

این دستگاه که تنها حدود ۱۷ پوند (۷.۷ کیلوگرم) وزن دارد، ترکیبی مینیاتوری از دو ابزار است. لیزر ماوراء بنفش پالسی مقدار کمی از مواد را حذف می‌کند. سپس اسکنری نوری به نام Orbitrap داده‌هایی با وضوح بالا در مورد ترکیب شیمیایی آن را ارائه می‌دهد.

پروفسور ریکاردو آروالو از دانشگاه مریلند و نویسنده اصلی این مطالعه گفت : Orbitrap در ابتدا برای استفاده تجاری ساخته شد. شما می‌توانید آن را در آزمایشگاه‌های صنایع دارویی، پزشکی و پروتئین پیدا کنید. هشت سال طول کشید تا نمونه اولیه‌ای را بسازیم که بتواند به طور موثر در فضا استفاده شود.

در حالی که این تکنیک هنوز در یک محیط سیاره‌ای فرازمینی اعمال نشده است، پروفسور آروالو می‌گوید که این دستگاه برای اکتشاف فضایی و تجزیه و تحلیل مواد سیاره‌ای در محل ساده شده است. مینیاتوری LDMS Orbitrap بینشی از ماجرا‌های آینده در منظومه شمسی بیرونی، از جمله برنامه‌هایی مانند برنامه آرتمیس ناسا که بر کشف حیات و اکتشافات سطح ماه متمرکز هستند، ارائه می‌دهد.

دانشمندان امیدوارند ظرف چند سال آینده این دستگاه را به فضا ارسال و در یک سیاره مستقر کنند. پروفسور آریوالو گفت: من این نمونه اولیه را به عنوان یک کاوشگر برای سایر ابزار‌های مبتنی بر LDMS و Orbitrap در آینده می‌بینم.

منبع: 24.ae

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر