رئیس جمهور:

رشد اقتصادی با همکاری بخش‌های علمی و فرهنگی کشور تحقق می‌یابد

رئیسی گفت: رشد اقتصادی که در سیاست‌های برنامه هفتم توسعه پیش‌بینی شده است با همکاری بخش‌های علمی و فرهنگی کشور قابل تحقق خواهد بود.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در جلسه عصر امروز شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی، مشارکت فعال دبیرخانه و اعضای این شورا را در تهیه پیوست فرهنگی برای برنامه‌ها و طرح‌های اقتصادی ضروری دانست و گفت: تهیه پیوست فرهنگی جامع در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی از جمله موضوع رشد اقتصادی پیش‌بینی شده بر مبنای رونق تولید و اشتغال دانش‌بنیان و همچنین تدوین برنامه هفتم توسعه کشور از وظایف دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی است که تحقق آن مشارکت کامل اعضای شورا را می‌طلبد.

رئیس‌جمهور با تأکید بر لزوم تلاش دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی برای تحقق رشد اقتصادی کشور افزود: رشد اقتصادی که در سیاست‌های برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران پیش‌بینی شده است با نقش‌آفرینی و همکاری بخش‌های علمی و فرهنگی کشور قابل تحقق خواهد بود.

در ابتدای جلسه امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی گزارش‌هایی از برگزاری رشته‌های مختلف هنری جشنواره فجر و نیز جایزه ادبی جلال آل‌احمد ارائه شد.

اعضا در ادامه در رسیدگی به موضوع «سیاست‌ها و ضوابط کیفیت‌بخشی زیرنظام تعلیم و تربیت» به عنوان دستور اصلی جلسه به بررسی مباحثی مثل ۱- نظام جذب و حفظ اعضای هیئت علمی، ۲- بهبود ظرفیت‌های شغل معلمی، ۳- ساماندهی نظام سنجش و پذیرش تربیت معلم، ۴- نظام ارزشیابی مستمر صلاحیت علمی معلمان و ۵- نظام‌نامه فرهنگی در سه سطح دانشجومعلمان، اساتید و کارکنان پرداختند که تصویب آن‌ها در جلسات آتی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی پیگیری خواهد شد.

امروز همچنین در جلسه شورای معین شورای‌عالی انقلاب فرهنگی اساسنامه «جایزه جهانی دوسالانه امام خمینی (ره)» مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت و در نهایت به تصویب رسید.

بر این اساس، این جایزه هر دو سال یک بار به شخصیت‌هایی که در ساحت علمی اندیشه یا سیره عملی امام خمینی (ره) اثر و فعالیت قابل قبولی داشته باشند، تعلق خواهد گرفت.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۷ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
رشد اقتصادی ارتباط نزدیکی با سیاستهای کلان دولتمردان و تصمیم گیرندگان جامعه دارد. تجربه چهاردهه ای مسئولان ما در زمینه سیاست، اقتصاد امروز را برای ما مردم به ارمغان اورده است...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۶ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
فرهنگ چه ربطی به اقتصاد داره!!!! علم خالی هم بدرد نمیخوره، اقتصاد نیاز به برنامه و هدف داره که از منابع علمی و منابع طبیعت و... ثروت می‌سازه ، برنامه دولت محترم همیشه انشالله و ماشالله یا تور ایرانگردی بوده و اخیرا هم به کشف قیمتها در بورس روی آورده ... و در آینده مجبوریم به کشف قیمت مرغ و خروس و آب و برق به بورس مراجعه کنیم...
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۲۲:۲۵ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
جناب اقای رییس
با وزرای ضعیف که سطح فکرشان برای حل مشکل مالی دولت ، در حد اخذ مالیات از خودروهایی است که خودشان طی فقط چهار ماه پنجاه الی هشتاد درصد قیمت آنرا بالا برده اند ،میباشد ،هیچ امیدی به پیشرفت نداشته باشید.
پیشرفت فعلا تا حالا که فقط در نرخ تورم و قیمت مایحتاج روزانه مردم بوده.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۲ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
آقای رئیسی جلو هدر رفت وانحراف روزانه ۵۰۰۰تن را بگیرید هر روزی که میگذرد۸۰میلیارد تومان زیان به بوجه کشور است چرا تعلل میکنید فاز دوم طرهوشمندسازی چرا اجرا نمیشود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۶ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
رشداقتصادی فقط و فقط بارابطه با غرب علی الخصوص امریکا و کنارآمدن با اسراییل تحقق می یابد ولاغیر،دیگه از کوبا تا ونزوئلاگرفته تا کره شمالی جلو چشم ما حی و حاضرن ،هرراه حل دیگه نشان دادن راه غلط هست مگراینکه واقعا رشد اقتصادی و معیشت و زندگی مردم مهم نباشه و جنبه شیره مالوندن داشته باشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۳ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
گرسنمه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۱۳ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
گرانی را مهار کنید! گرانی! گرانی! بازهم گرانی!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۳ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
رشد اقتصادی با وجود فساد سازمان یافته فعلی محال هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۸ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
فقر بی داد میکنه،چجوری روتون میشه از مدیریت و اقتصاد حرف بزنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۰ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
انگار که به حرفه :))
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۰ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
هیچ رشتی تا اقتصاد درستی نداشته باشیم امکان پذیر نیست