رئیس جمهور در گفتگوی تلویزیونی:

با تغییر قیمت دلار اقلام مورد نیاز مردم نباید دچار نوسان شود

رئیسی گفت: تلاش داریم تا با توجه به دلاریزه شدن بسیاری از اقلام این شرایط تغییر کند، یعنی تغییر قیمت دلار تاثیری بر سفره مردم نداشته باشد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در گفتگوی تلویزیونی اظهار کرد: ایام بسیار خجسته‌ای است که به هموطنان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. در این ایام سیره و سلوک امام خمینی(ره) برای ما الهام بخش است. ایشان یک چهره الهی و انقلابی بود. تا آخر عمر روحیه انقلابی را حفظ کردند و هویت ملی و دین را احیا کردند و حق بزرگی بر گردن همه ما دارند.

وی ادامه داد: گفتمان ایشان عدالت خواهی، ستیز با فساد، استقلال و آزادی است. آنچه از شخصیت امام داریم این است که به پیشرفت کشور برای عدالت اجتماعی می‌پرداختند که امروز دولت ما آن را دنبال می‌کنند.

رئیسی گفت: از من پرسیدند گفتمان شما چیست گفتم گفتمان پیشرفت در پرتو عدالت بوده است که همان گفتمان امام است.

معیشت یکی از مسایل محوری و مهم دولت است

رئیس جمهور در ادامه سخنانش به مساله گرانی پرداخت و درباره افزایش قیمت اجناس از جمله مواد غذایی در ماه‌های اخیر اظهار کرد: معیشت یکی از مسایل محوری و مهم دولت است. در آغاز دولت، ۷۰۰ خانوار به خاطر کرونا داغدار می‌شدند که شرایط متفاوت شد و الان وضعیت صفر درباره تلفات داریم. با کسری بودجه مواجه بودیم که با افزایش درآمد واقعی بدون چاپ پول و استقراض از بانک مرکزی، تلاش کردیم شرایط را تغییر دهیم. نزدیک۶۰ درصد تورم داشتیم که اکنون به۴۰ درصد رسیده است.

در شش ماه اول دولت، کنترل تورم شد

وی ادامه داد: در زمینه کنترل تورم ما با مشکلات جهانی و منطقه‌ای مواجه شدیم، ولی در شش ماه اول دولت، کنترل تورم شد، با توجه به الزام قانونی برای عادلانه ساری یارانه‌ها و حذف ارز۴۲۰۰ تومانی، وضعیت تورمی ناشی از اصلاح اقتصادی، مشکلاتی درست کرد که تلاش شد با پرداخت یارانه‌های دولت این وضعیت تا حدودی جبران شود و ثبات اقتصاددی ایجاد شود.

شرایط فعلی برای مردم و دولت قابل قبول نیست

رئیس جمهور در ادامه افزود: تلاش دولت برای حذف فقر مطلق و کاهش فاصله طبقاتی است، اما شرایط فعلی برای مردم و دولت قابل قبول نیست. گرانی مواد غذایی دلایلی دارد که شناسایی شده و پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: در بعضی اقلام ثبات نسبی ایجاد شده، اما برای برخی اقلام این کار نشده است. بسیاری از اقلام سفره مردم، به قیمت دلار بستگی دارد که نباید اینگونه باشد. در حال تلاشیم این وضعیت تغییر کند و تغییر قیمت دلار روی سفره مردم تاثیری نداشته باشد.

وی افزود: به عنوان مثال قیمت نهاده‌های دامی که وارداتی است قیمت آن به دلار ارتباط دارد که این اشکالی در نظام اقتصادی ما است. سیاست دولت این است که قیمت آنچه در سفره مردم است به ثبات برسد که با تغییر قیمت دلار اقلام دچار نوسان نشود.
قیمت ۲۸۵۰۰ دلار ملاک خواهد بود

رئیسی همچنین اظهار کرد: قیمت۲۸۵۰۰ دلار ملاک همه خواهد بود.۶۴ درصد افزایش واردات داشته ایم و از ارز آن استفاده کرده ایم. بیش از ۹۰ درصد کار صادرات و واردات با ارز نیمایی انجام می‌شود که قیمت آن۲۸۵۰۰ است. اگر کار تجارت همه با همین قیمت انجام شود، ثبات در قیمت‌ها ایجاد می‌شود.

رئیس جمهور همچنین توضیح داد: افزایش قیمت‌ها مثلا در گوشت قرمز به خاطر قاچاق کالا به کشور‌های همجوار هم هست و بخشی از آن به خاطر عدم عرضه است، یعنی بخاطر تورم انتظاری، دام نگه داشته می‌شود و دامداران دام خود را برای افزایش قیمت، عرضه نمی‌کنند.
روزانه ثبات در قیمت‌ها را دنبال می‌کنم

رئیسی در ادامه این گفت وگوی تلوزیونی با بیان اینکه من روزانه برای ایجاد ثبات در قیمت‌ها را دنبال می‌کنم، اظهار کرد: برخی نامه می‌نویسند یا پیام می‌دهند که از قیمت‌ها خبر دارید؟ ما قبل از همه از افزایش قیمت‌ها رنج می‌بریم. ما بی اطلاع نیستیم و آنچه موجب رنجش مردم مستضعف می‌وزد حتما موجب رنجش ما هم می‌شود.

وی اضافه کرد: در مجلس مصوب شد که کالابرگ اجرا شود، ولی زیرساخت آن فراهم نبود که چند ماه پیش در دولت شکل گرفت. مجلس می‌دانست باید زیرساخت آن باید فراهم شود. اگر ارز۴۲۰۰ هم ادامه می‌یافت، افزایش قیمت‌ها بیشتر رخ می‌داد، ولی با اجرای این شیاست، ثباتی در اقلام سفره مردم ایجاد شد. هر روزی که می‌گذرد برای ایجاد ثبات اقلام سفره مردم دیر می‌شود. ما دنبال ایجاد ثبات در سفره مردم هستیم.

رئیسی همچنین درباره افزایش قیمت دلار گفت: این افزایش قیمت دلایل متفاوتی دارد که یک دلیل انتظارات تورمی است. همانطور که اغتشاشات، کسب مردم را دچار مشکل کرد، علایم بدی هم به بازار داد که حتما بر قیمت دلار تاثیر گذاشت. این عامل فقط یک دلیل گرانی است. چطور تا تیر ماه قیمت کنترل شد، اما یکباره قیمت دلار افزایش یافت؟

ذخایر ارزی خوب و قابل اطمینانی داریم

وی تصریح کرد: به مردم اطمینان می‌دهم ذخایر ارزی خوب و قابل اطمینان داریم و هیچ گونه مساله نگران کننده‌ای نیست، چون پول فروش نفت باز می‌گردد. کار داد و ستد ما در بازار نیمایی است که صادرات ما به این سامانه می‌آید.

رئیسی افزود: بیش از ۹۰ درصد ارز در امور تجاری در بازار نیمایی انجام می‌شود، ولی ارز بازار آزاد گاهی بر این نود و چند درصد سایه می‌اندازد. باید به نحوی اقدام شود که قیمت بازار آزاد مدیریت شود تا به قیمت سامانه نیمایی برسد که در همین راستا اقدامات در حال انجام است.

وی تاکید کرد: بازار آزاد همیشه وجود داشته است، ولی ما باید به قیمت بانک مرکزی تاکید کنیم. همه صادرکنندگان موظف اند به زیر نظر بانک مرکزی، تعهدات خود را ایفا کنند. اگر این اتفاق بیفتد، ارز بازار خود را با قیمت بانک مرکزی نزدیک می‌کند.
دولت سیزدهم طرح رتبه بندی معلمان را پس از یازده سال اجرا کرد

رئیس جمهور همچنین درباره تاثیر درآمد فروش نفت بر وضعیت کشور، تصریح کرد:روزی که من در اولین جلسه دولت شرکت کردم، دولت من هنوز رای اعتماد نگرفته بود و با کابینه قبلی من جلسه داشتم. آنجا بحث این بود که حقوق مرداد را از کجا تامین کنیم؟ یک روز حقوق و دستمزد و پرداخت یارانه عقب نیفتاده است.

رئیس گفت: رتبه بندی معلمان پس از یازده سال اجرا شد. معوقات بازنشستگان اجرا شد. تعرفه گذاری پرستان اجرا شد. دو میلیون مودی مالیاتی افزوده شده است.

تلاش می‌کنیم کسری بودجه نداشته باشیم

وی ادامه داد: امسال به نحوی مدیریت شده است که تعارضی بین مصارف و منابع وجود نداشته باشد و کسری بودجه نباشد. بودجه مشکل دارد و باید در ساختار آن تغییر ایجاد شود. تلاش ما بر این است که با کسری بودجه مواجه نشویم. در واقع از درآمد‌های دولت، کسری بودجه جبران می‌شود.

ریل گذاری در خنثی سازی تحریم‌ها به نتیجه رسیده است

رئیس جمهور همچنین خاطرنشان کرد: قبل از این دولت رشد اقتصادی چهاردهم درصد بود در اسفند سال قبل به رشد نزدیک به پنج درصد رسیدیم. پاییز امسال رشد اقتصادی بیش از سه درصد است. رشد اقتصادی یعنی رشد تولید در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و معدن. سرمایه ثابت ما نزدیک به چهار درصد است. رشد تولید بیش از شش درصد است. رشد ابزار تولید بیش از پنج درصد است.

وی افزود: نرخ بیکاری از اول دولت که۸/۹ درصد بود به ۸/۲ درصد رسیده است. در ۱۱ استان نرخ بیکاری کاهش داشته است.
رشد اقتصادی هشت درصدی امکان پذیر است

رئیسی همچنین تأکید کرد: ریل گذاری در خنثی سازی تحریم‌ها به نتیجه رسیده است. هدف‌گذاری ما درست بوده است. هدف گیری ما برای رشد هشت درصدی است و در بودجه سال و برنامه هفتم بعد رشد ما همین عدد گنجانده شده است. کشور با وجود تهدید‌ها و تحریم ها، زمینه رشد اقتصادی دارد. اگر دولت به منویات رهبری و برنامه توسعه پایبند باشد، رشد اقتصادی هشت درصدی برای ما امکان پذیر است.

در تحقق وعده ایجاد یک میلیون شغل عقب نیستیم

وی ادامه داد: از آنچه وعده دادیم در ایجاد یک میلیون شغل عقب نیستیم و قریب این عدد شغل را ایجاد کرده‌ایم ما می‌خواهیم دولت صادق الوعد باشیم. ما تهدید‌ها را می‌دانیم.

رئیسی بیان کرد: آشوب‌های اخیر کشور به این دلیل است که دشمن می‌بیند تحریم‌های او خنثی شده است. شاخص‌ها نشان می‌دهد کشور در حال رشد اقتصادی است پس تهدید می‌کند. آشوب و تحریم دو روی یک سکه است. فرمایشات رهبری برای ما مسئولیت آفرین است. ما فرمایشات ایشان را قابل تحقق می‌دانیم.
دولت باید به همه جمهور خدمت کند

رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه ارز حاصل از فروش نفت به کالای اساسی، تامین هزینه‌های کشور و رشد تولید تبدیل می‌شود، گفت: همه از آن بهره مند می‌شوند و این حرف درستی است که دولت باید به همه جمهور خدمت کند نه فقط کارمندان یا پرستاران. هرچه تولید بیشتر شود، به نفع همه مردم کشور است.

وی ادامه داد: افزایش تجارت و صادرات غیرنفتی به نفع همه مردم است. کار تجاری ما با برخی کشور‌های منطقه۴ تا۵ درصد بیشتر شده و تراز تجاری از منفی به مثبت تبدیل شده است. افزایش تجارت و تولید به نفع همه مردم است. قبول دارم که تاثیر اقدامات دولت باید در سفره همه مردم دیده شود.

فساد هیچ جا تحمل نمی‌شود

رئیسی همچنین درباره نتایج دور اول سفر‌های استانی، گفت: برخی واحد‌های تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل است که تاکنون بیش از سه هزار از این واحد‌ها را فعال کرده ایم. در همه استان‌ها مجموعه‌ای زیر نظر معاون اول برای احیای این واحد‌ها ایجاد شده است.

وی بیان کرد: برخی فساد‌ها هم ایجاد شده است که من هم متعهد به فسادستیزی هستم و فساد هیچ جا تحمل نمی‌شود. در دور اول سفر‌های استانی مسایل و مشکلات را شناختیم که در استان‌های مختلف، مصوبات متفاوت است و درصد قابل توجه این مصوبات مثلا در خراسان جنوبی یا یزد اجرا شده است. شرط سفر دور دوم، اجرای بخش عمده مصوبات دور اول است. محور اصلی کار ما در دور دوم، اجرای مصوبات دور اول و اجرای سیاست‌ها برای رشد تولید در استان هاست.

دولت در زمینه ساخت مسکن، نقش مباشر و تسهیل‌گر را دارد

رئیسی همچنین درباره برنامه‌های دولت برای ساخت مسکن و اظهارات معاون اول برای ساخت مسکن توسط مردم، گفت: بله چند جمله از من و معاون اول و وزیر مسکن را کنار هم گذاشتند. دولت در زمینه ساخت مسکن، نقش مباشر و تسهیل‌گر را دارد. ما جایی هم زمین و تسهیلات داده و هم می‌سازیم. جایی فقط زمین و تسهیلات می‌دهیم و خود افراد در قالب تعاونی می‌سازند. گاهی هم دولت تسهیلات به افراد می‌دهد تا خودشان مسکن بسازند. در قانون جهش تولید مسکن، دولت مکلف شده است که ساخت۱ میلیون مسکن را دنبال کند که البته این از وعده‌های من هم بوده است که این وعده به قوت خود باقی است.

وی اضافه کرد: با کمک مردم و تعاونی ها، این کار دنبال می‌شود مثلا در شهر‌های زیر بیست هزار نفر امکان واگذاری زمین داریم، اما در مراکز استان‌ها امکان مجتمع سازی وجود دارد. برنامه‌های دولت با قوت دنبال می‌شود با امکانات دولت و با کمک خود مردم، مسکن سازان و تعاونی‌ها، دولت می‌تواند ساخت۱ میلیون مسکن را محقق کند.

باید سخن همه را شنید

رئیسی همچنین درباره تدوین برنامه برای شنیدن صدای مردم، گفت: در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد که کانون‌های گفتگو داشته باشیم. باید سخن همه را شنید. من با دانشجویان و دانش آموزان نشسته ام و حرف‌های آن‌ها را می‌شنوم. بین بازاریان نشسته ام به همه دولتی‌ها گفته ام با مردم در ارتباط باشند. به وزارت کشور اعلام شده است که اتاق‌های گفتگو فعال شود.

حجاب ضرورت دین و قانون است

رئیس جمهور درباره اجرای قانون عفاف و حجاب، تصریح کرد: حجاب یک ضرورت دین و همچنین قانون است. کسانی ضعف حجاب دارند که راهکار آن فرهنگی و اجتماعی است نه سیاسی. نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی و خود مردم باید فعال باشند. رهبری هم اشاره داشتند که کسانی که ضعف حجاب دارند در دهان بدخواهان زدند.

رئیس جمهور افزود: همه باید توجه کنند که توجه به قانون می‌تواند امنیت و آسایش را تامین کند. نگاه به حجاب باید فرهنگی و اجتماعی باشد. مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال۸۴ وزارت کشور موظف به اجرای قانون حجاب است، اما من معتقدم که به فرهنگی و اجتماعی هم باید فعال شود، چون این مسأله از جنس فرهنگی است نهایت امنیتی.

مسأله دارو و هزینه بیمارستان از اولویت‌های دولت است

رئیسی در ادامه با بیان اینکه دنبال کاهش هزینه‌های مردم در بخش سلامت هستیم، گفت: باید هزینه بستری را از دوش بیمار برداریم. بیمه‌های تکمیلی را فراگیر کنیم. این کار از شهر‌های کوچک آغاز شده است ظرف چند ماه آینده یعنی اردیبهشت و خرداد این طرح با فعال شدن پزشک خانواده و نظام ارجاع این طرح کاملا قابل اجرایی شدن است. مسأله دارو و هزینه بیمارستان از اولویت‌های دولت است.

اخلال در اینترنت موجب گله ما است

رئیس دولت سیزدهم همچنین درباره انتقادات به سرعت و دسترسی اینترنت گفت: نظر ما در زمینه اینترنت عوض نشده است. زندگی، کسب و کار و ارتباطات مردم در بستر فضای مجازی انجام می‌شود. این محیط باید آرامش بخش باشد و دسترسی با راحتی باشد. به وزیر ارتباطات گفتم نباید در اینترنت اختلال باشد و مردم باید راحت از آن استفاده کنند. اخلال در اینترنت موجب گله ما هم هست.

وی ادامه داد: کاری که در ارتباط با فیبرنوری و شبکه ملی اطلاعات در این دولت انجام شده است، قابل تقدیر است. وزارت ارتباطات شبانه روز کار می‌کند تا خطوط ارتباطی را برقرار کند و اینترنت در روستا و شهر مشکلی نداشته باشند.

رئیس جمهور افزود: قبل اغتشاشات که محدودیتی برای برخی پلتفرم‌های خارجی ایجاد نشده بود. این پلتفرم‌ها بستری برای ایجاد ناامنی شد. کجا اجازه می‌هدند یک پلتفرم خارجی بستری برای ایجاد ناامنی باشد؟

رئیسی اعلام کرد: مخاطب موضوع اینترنت فقط وزارت ارتباطات نیست، بلکه در جلسات دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با حضور همه قوا بررسی شده است که اگر پلتفرم‌ها همچنان بستر ناامنی باشند، نمی‌توان به آن‌ها اجازه فعالیت داد. اروپایی‌ها چرا دو استاندارد دارند؟ برای خودشان می‌پسندند که دفتر خدمات هر پلتفرمی که در داخل کشور آن‌ها فعالیت می‌کند، در داخل آن کشور‌ها وجود داشته باشد، شورای عالی امنیت ملی هم همین را خواسته که آن‌ها پاسخگوی فعالیت خود باشند و در کشور ما ناامنی ایجاد نکنند.

پلتفرم‌ها نباید در کشور ناامنی ایجاد کنند

رئیس جمهور افزود: تصمیم این است که هر پلتفرمی باید پاسخگو باشد، زیرا وقتی پاسخگو نباشد، مشکل ایجاد می‌شود، چون بستر ناامنی می‌شوند. وزارت ارتباطات هم تلاش کرد تا پلتفرم‌های داخلی ایجاد کند تا مردم از این پلتفرم‌ها استفاده کنند که این کار شده است تا مردم در کسب و کار دچار مشکل نشوند. من معتقدم اخلالی در اینترنت نباید باشد و ما حتما موافق اخلال در اینترنت نیستیم، اما هر پلتفرمی بخواهد در کشور فعالیت کند نباید در کشور ناامنی ایجاد کند.

از منتقدان تقدیر می‌کنیم

وی در پایان با تشکر از مردم برای همراهی و همکاری با دولت گفت: آنچه وظیفه دولت است را دنبال می‌کنم اگر در مسأله‌ای نتوانسته ایم، وظیفه خود را اجرا کنیم حتما با مردم صحبت کرده و صادقانه با مردم سخن می‌گوییم که چرا نتوانستیم وعده خود را محقق کنیم. از همه کسانی که دولت را نقد می‌کنند تقدیر می‌کنم و از آن‌ها خرده نمی‌گیرم، ولی آن‌ها هم شرایط و وضعیت را در نظر بگیرند و درست رصد کنند و با انصاف داوری کنند. دولت از نقد منصفانه استقبال و حمایت می‌کند و آن را برای خود نعمت می‌داند.

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
داریوش
۱۷:۲۹ ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
آیا میشه آیا امکان دارد ،آیا بهتر گفته خود اطمینان دارید،ملت کله دیگر به این حرفها اعتمادی و باوری ندارند خود شما چطور؟؟؟؟؟
Germany
ناشناس
۰۶:۲۸ ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
تا بقیه کابینه نابغه هزاره سوم وزیر نشن مشکلات زودتر حل نمیشن. ما فقط کم حوصله ایم.خدایا شاهد باش.......
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۰ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
فقط به درد و مشکلات مردم برسید همین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۱ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
چقدر جالب نزدیک روز پدر وی پی ان ما که هزینه زیادی براش پرداخت کردیم قطع شده خدمات دهنده میگه توسط دولت مسدود شده،آقایون ما که داشتیم با بدبختی کالا تو اینستاگرام میفروختیم،چرا اینقدر مردم اذیت میکنید؟؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۷ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
ادمین جان تایید کن بزار مردم حرف دلشون بزنن،شاید گذر یک مسئول به این کامنتها خورد و یخورده خجالت کشید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۷ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
بازهم دستور...
بازهم دستور به دیگران، انگار نه انگار که رئیس قوه مجریه است!
بازهم دستورات بدون ضمانت اجرایی، و غیر قابل اجرا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۷ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
همچنان فکر می کنه رئیس قوه قضایه هست ای کاش جای خبرنگار من بودم در مصاحبه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۳ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
مردم گرفتارند خدایی... ده میلیون حقوق کم نیست ولی ده روز نمیزنه... اینه که پیامبر ومولا ظهور کردن که جانان است انصافا... .... جانان صاحب....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۸ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
با این حرفها یعنی منتظر یه فشار عظیم باشید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۷ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
سایپا از همه زود تر به صحبت های رئیسی واکنش نشان داد خصوصا وانت ۱۵۱ سایپا شون ارز و طلا که
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۰۸ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
سی میلیون کشید رو قیمت وانت ۱۵۱
Iran (Islamic Republic of)
س
۱۲:۰۰ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
سلام پس ما چی که یارانه را قت کردی
Iran (Islamic Republic of)
M
۱۱:۵۵ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
هرچی میخوای صبح تا شب کار کن تو یه افزایش دلار و گروهی می‌ره تو هوا یعنی هر چی جون کندی و کار کردی شده باد هوا و بعد شدی یه آدم افسرده و تا امید آخه من موندم این همه گروهی تا کجا میخواد پیش بره میگن آینده نگر باش آخه من برای فردا نمیتونم تصمیم بگیرم چه جوری آینده نگر باشم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۳۱ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
در حرف گفتن و شعار دادن بسیار خوب هستید ولی موقع عمل به وعده ها متاسفانه 180 درجه چرخش دارید و حتی زیر گفته هایتان میزنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۳ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
مردم تنها الان عمل می‌خوان فک کن 12سال فقط وعده شنیدیم بگردین ببینین مشگل چیه که هرسال بدترازسال قبل میشه توکه میگی همه چی خوبه مردم که گوش دراز نیستن میبینن سفرشونوایران بایدالان واسه همه مردم بهشت میشدنه واسه یه عده که تورفاه کاملا یه عده توجهنم
Iran (Islamic Republic of)
U-238
۱۱:۱۴ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آقا آگهی میگذارند در فضای مجازی مثلا دیوار. قیمت تعیین نمیکنند. یا می نویسند: 1234567890 !!!. یا اصلا تلفن تماس نمی گذارند. اینها مصداق واقعی بازی با قیمت است. یا اصلا قیمت را پرتابی مینویسند. اگر تبلیغ در قضای مجازی ما است که باید رو راست باشند. خیلی از قیمت ها را در همین دیوار و شیپور و امثالهم تعین میکنند یا میشکنند یا تخریب می کنند. یک عده قضای مجازی را محلی برای اخلال در بازار تصور کرده و اعمال می کنند. کسی هم جلودارشان نیست.اگر تو امریکا این کار رو انجام بدن کمتر از دو خشاب تو شکمشان خالی نمیکنند ولی در ایران براحتی جولان میدهند.
Iran (Islamic Republic of)
معصومه کنجکاو نزاد
۱۰:۲۴ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
رییس جمهور سابق هم همین حرف رو میزد. با "باید و نباید " کار انجام نمیشه شیخ عزیز. عجله کن . شل کار میکنی.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۳ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
رییسی در مصاحبه دیشب گفتن ما هم از گرانی تورم قیمت دلار و وضعیت اینترنت گله مندیم جا دارد که که ملت به خاطر این مشکلات از ایشان عذرخواهی کند تا اسباب گله مندیم و ناراحتی ایشان رفع شود
Iran (Islamic Republic of)
شهروند
۱۰:۱۶ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آقای رئیس جمهمور یعنی امکان آن هست که با افزایش قیمت دلار قیمت کالا افزایش نکند میدونی که هزینه با دلار است نه با ریال پول باارزش ملی ایران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۴ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
به داد مردم خوووووووووووووووی برس هوا سرددددده بچه ها تو سرما هستن از خدا بترسید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۱ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
تا دیروز میگفتی دلار 4200 تومن فساد زا هست ولی چی شده الان میگی دلار 28500 میمونه بسه بابا خسته کردید این مردم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۴ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
باشه بهش میگم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۰ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
وزیر اقتصاد گفته ذخایر ارزی کافی داریم!
اقتصاد کشور به دست کسی داده شده میگه چند کانال تلگرامی اومدن دلار را گران کردن !!! بعد همه قیمت ها بالا رفت اقتصاد کشور را چند کانال تلگرامی تغییر میدن فاجعه است
این از وزیر انتخاب کردن تون
Iran (Islamic Republic of)
سامان
۰۳:۲۸ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
لطفا از وزارت علوم بخواهید بستری فراهم کند به جای اینکه خانواده ها فرزندان خود را برای تحصیل در سایر کشورها آماده کنند، در کشور خودمون ایران تحصیل کنند و به راحتی برای دانشگاه ها پذیرش بگیرند که این ارز از کشور خارج نشود و با خرج همین ارز در همین دانشگاه ها در زمینه علمی، به گسترش دانشگاه ها کمکی شود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۰۱ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
خدایی فقط
Netherlands
ناشناس
۰۲:۴۴ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
بالاخره بشود یا نشود؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۵۳ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
انصافا هرچی گرون شده مرغ گران نشده که هیچ از قیمت مصوب دولت هم ارزانترشده تازه اون ۳۰۰هزارتومان را بابت اصلاح قیمت میدن دیگه مردم غر نزنید در مورد نان هم یارانه مدنظر را به مردم پرداخت کنید نانوایی ها حق مردم را میخورن هم از دولت کمک هزینه دریافت میکنند هم آرد مفت میگیرن که عرضه خارج ازشبکه میکنند خدا وکیلی وزن نان هم شده نصف
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۵۳ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
متاسفانه یارانه کفاف نمیده کمه
وشاهد افزایش پیاپی وسایل وملزومات که هیچ خوراک هم هستیم عاجزیم دیگه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۵۲ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
انصافا هرچی گرون شده مرغ گران نشده که هیچ از قیمت مصوب دولت هم ارزانترشده تازه اون ۳۰۰هزارتومان را بابت اصلاح قیمت میدن دیگه غر نزنید در مورد نان هم یارانه مدنظر را به مردم پرداخت کنید نانوایی ها حق مردم را میخورن هم از دولت کمک هزینه دریافت میکنند هم آرد مفت میگیرن که عرضه خارج ازشبکه میکنند خدا وکیلی وزن نان هم شده نصف
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۸ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
خداوند یاورت باشه سید بزرگ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۶ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
فرمودید اگر بنده ریس جمهور می شدم دلار ۵۰۰۰ تومن می شد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۴۵ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
ممنونم ازشما که کشوری باوضع اقتصادی ومشکلات دیگه تحویل گرفتید وشروع به ساختن کردید.دعاخیرما همراه شماست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۷ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
ای کاش شماها هم مثل ما از جیبتان خرج می‌کردید تا بفهمید گرانی امان مردم را بریده است، ولی امثال شماها سالهاست که از جیب مبارک خرج نمی کنید و به همین علت است که از قیمت‌ها بی خبرید
Germany
ناشناس
۰۰:۳۶ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
آقای رئیسی ، درک این موضوع پیچیده و سخت نیست که نیاز به علم و تخصص خاصی باشد ! دلار ۴۲۰۰ تومانی را تبدیل به دلار ۲۸۵۰۰ تومانی کرده اید رشد و افزایش ۶۸۰ درصدی ! پس طبیعی است تمامی کالاهای به طور مستقیم و غیر مستقیم به همان نسبت افزایش پیدا می کند ! یعنی دولت سیزدهم انتظار داشت قیمت ها تغییر نکند ؟! واقعا" ، این صحبت ها و توجیه ها جای تعقل و تدبر دارد ..‌‌..
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۵ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
حاجی با مصوبه شورای امنیت اینترنت رو مسدود کردی اوضاع از حالت امنیتی خارج شده ولی انگار خوشت اومده ول کن مسدودی نیستی بعد میگی مطالبه ما هم هست؟؟؟ رو رو برم
مشکل ما توسعه فیبر نوری نیست ، پاتو از رو سیم بردار تا حداقل همون نت قبلی به مردم برسه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۱ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
باو شعار نده ، تو انگار مثه روحانی هستی؟
کی باید جلوی این افزایش قیمت رو بگیره ، تو یا من؟ باید رو من باید بگم جنابعالی باید عمل کنی تا محقق بشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۶ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
طرف صحبت رئیس جمهور با اقلام بود؟ مسئولین بود ؟ گشت ارشاد بود؟
Iran (Islamic Republic of)
حمید رضا موسوی
۰۰:۱۶ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
یعنی اگه مثل توییتر که ترامپ رو حذف کرد شما رو هم حذف کنند باز اجازه فعالیت بهش میدید؟!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۵ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
ماکه نفهمیدیم چیشده وچی قراره به سرمون بیادخدابه دادمون برسه وسلام
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۲ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
قیمت اجناس تاکجا می خواهد بالا رود بااین درآمد بسیار پایین آقای سید مرحومان بسه سخنرانی و دستور مگه دولت پادگانه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس۹
۰۰:۰۳ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
معیشت مردم نباید دستخوش......شود .مگه معیشتی هم گذاشتی.خدایا شکر روی همه رئیس جمهوری قبلی رو سفید کردی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۹ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
درسته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۸ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
مردم انتظار عملی شدن شعارها را دارند بعداز ۴۴ سال دیگه به حرف هیچ مسئول و مدیری اعتماد ندارند چون همه آمدند و قول بهتر شدن اوضاع وگل و بلبل شدن دادند ولی جز داغ کوچک شدن سفره و افزایش تورم وگرانی در عمل چیزی ندیدند و برعکس تبلیغات صا ایران اوضاع هرروز بدتر از دیروز بوده وهست !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۳ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
گرانی چی
Iran (Islamic Republic of)
ایمان
۲۳:۵۳ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
عنوان پیام
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۹ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
ضعیف ترین مصاحبه قرن!! لطفا از خبرنگارتان بپرسید از حرفهای ایشان چیزی فهمید!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۷ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
اول یکی به ایشون بگه که چه کسی الان رئیس جمهوره ! دوم اینکه نمیدونم ایشون منظورش از مردم کیه ! سوم اینکه شغل به چی میگن ! چهارم اینکه به قول شهید چمران :
می‌گویند تقوا از تخصص لازم‌تر است، آن را می‌پذیرم، اما می‌گویم: آنکس که تخصص ندارد و کاری را می‌پذیرد، بی‌تقواست

کاش مراقب اون دنیامون باشیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۵ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
چرا همیشه باید حقوق فرهنگیان زیر خط فقر باشه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۶ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
به 3 دلیل
تیر مرداد شهریور
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۸ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
ما کارگران کارخانجات // اگه سیل بیاد /زلزله بیاد / هوا الوده باشه / کرونا بیاد / ایدز بیاد / باید بریم سر کار // شما چطور ؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۵ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
کارکنان آموزش فنی وحرفه ای در استانها وضعشون خیلی خرابتر هست به داد کارنان آموزش فنی وحرفه ای برسید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۴ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
چشم، شما دلار هر روز گرون کن ،خیالت راحت داره ارزونی میشه اصلا همه چی مفت شده ،انگار داریم خواب میبینیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۲ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
گرسنمه
Iran (Islamic Republic of)
غلامرضا
۲۳:۴۱ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
حرف.حرف.حرف. تورم.تورم.تورم این نتیجه دولت شماست آقای رئیسی والسلام
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۱ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
هیچی تو کشور ما درست نمیشه.
نه رفع فیلتر
نه واردات خودرو
نه افرایش سرعت اینترنت
نه آزادی سیاسی
هیچی.فقط یه مشت حرف تکراری
واقعا خسته شدیم
Iran (Islamic Republic of)
شاهرخ
۲۳:۴۰ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
متاسفانه صحبت های ایشان هیچ جذابیتی ندارد. شاید برای این باشد که اهل وعده دادن نیستند و مثل بقیه دولتهایی که در این 44 سال دیدیم اهل توجیه هستند. مثل کسی که دست و پا بسته هست صحبت کردند مواظب بودند که چیزی وعده ندهند و وانمود کنند که همه ان چه در انتخابات گفته بودند عمل شده است. باید خوب بدانند که سفره مردم را کوچک کرده اند و این گناه نابخشودنی هست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۹ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
درود سید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۶ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
برادر رییسی سیم مفتول که در ساختمان سازی استفاده میشه قیمتش در هر کیلوگرم از 80 هزار تومن به 400 هزار تومن ...قیمت خودرو در بازار ازاد قابل تحمل نیست مشکل مردم خورد و خوراک نیست خودرو هم قسمتی از زندگی مردمه با این وضعیت جدید هم که فقط افراد پولدار قادرند خودرو بخرند و فقیر فقیرتر میشود واقع بین باشیم خنسی سازی تحریم جواب نمیده هنوز یکسال از ریاست جمهوری شما نگذشته وضع اینچنین شده وای به حالی که چهار سال بشه.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۱ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
رییس جمهور عزیز تورا به خدا تورا به جدت قسمت میدم قیمت خودرو را کنترل کنید خواهشمندم سید عزیز
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۹ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
اصلا‌رئیس‌جمهور
به‌سوالات‌مجری‌توانمند
به‌خوبی‌پاسخ‌قانع‌کنده‌ای
نداد‌‌تنها‌بخشی‌ازصحبت‌های‌مسائل‌
سلامت‌‌که‌وعده‌سرخرمن‌داده‌بود
وحرف‌هایش‌امیداورکننده‌نبود
واقعا‌جای‌تاسف‌داره‌نمی‌خواهم‌
که‌مردم‌نا‌امید‌بشوند‌نظرودیدگاه‌
‌بنده‌حقیربود‌از‌نظر‌سوالات‌مجری‌توانمند‌
وپاسخ‌های‌رئیس‌جمهور
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۷ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
تا وقتی این فارغ التحصیلان امام صادق را کنار نذاری و متخصصین واقعی و اهل فن و با سواد را در دولت وارد نکنی اوضاع متاسفانه روز به روز بد تر می شود . آقای رئیسی از مدیران وزرا و روسایی که انتخاب کرده ای مشخصه که هم ساده دلی و هم بی اطلاع .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۸ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
احسنت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۶ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
ایول
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۳ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
خدا ترامپ و سیاستمداران آمریکایی را لعنت کند. کاش قرص سیانور توو داروخانه ها توزیع کنند. من میدونم و اون کسی که منو در این سختی خلق کرده. نمی تونم تحمل کنم. دنبال خلاصی می گردم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۷ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
ترامپ با همۀ پدرسوختگی حداقل انقدر شرافت و صداقت داشت که به تمام وعده‌هایی که قبل از انتخابات داده بود، عمل کرد...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۱ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
از ریاست‌جمهوری محترم درخواست ویژه است که به تأمین امنیت توجه بیشتری و بهتری و حرفه ای داشته باشند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۸ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
ممنون از این همه درایت . دیگه همه مشکلات حل میشه با این دستورات
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۲ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
سیاست ها محکوم به شکست هستن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۲ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
نباید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۷ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
به برکت مسئولان مملکت گل وبلبی داریم وقطار پیشرفت درحال حرکت است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۸ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
۱۵۱ سایپا سوار قطار شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۶ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
با این گرانی ها بازار کارو تغذیه ی مردم رو تعطیل کردین هروز باید برای تامین یک وعده غذایی در ماهمون رو برنامه ریزی کنیم ک با اجاره خونه کم نیاریم داغونمون کردین خدایا خودت ظهور کن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۶ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
یه جوری حرف میزنی که انگار ما ایران زندگی نمیکنیم این همه از رشد گفتی ولی پسرفت کردیم نه رشد چیزی که ماداریم میبینیم ولمس میکنیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۰ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
اصلا حال نمی کنم با این گفتگوی تلویزیونی .چون هیچ دردی از من کارگر درمان نمیکنه...من تمام صحبت‌های رئیس جمهور رو از زمان رئیس قوه قضایه و قبل آن پیگیری میکردم .بخصوص زمان کاندید شدن ایشان .تضادی بسیاری در این صحبت‌ها دیده می‌شود...انگار رئیس جمهور محترم خبر از تور م بالای صددرصدی در معیشت مردم و مسکن و غیره ندارن ...بااین فرمان مدیریت مملکت قشرهای ضعیف جامعه کلا نابود میشون .....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۸ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
فقط حرف میزنه حرف حرف حرف
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۶ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
سلام برای من سوال است که وقتی@گوشت۸۰ هزارتومانی شده ۳۵۰هزارتومان ودیگر اقلام مصرفی دیگه به همینطور اونوقت چطور تورم ۶۰ درصدی شده ۴۰ درصد
به احتمال درصد گیریه هم انقلابی عمل می کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۳۰ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
حتماً کار دشمن بوده....
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۴ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
سید عزیر شما که صاحب مملکت و مسولید. مملکت ما که بی صاحب نیست پس چطور راحت یه عده رانت و فساد میکنند و بخاطر این که جلو این چند نفر گرفته شه پا را میذارید روی خرخره ی هشتاد میلیون؟ اینها کی هستند؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۲ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
انحراف آرد ۱۰سال اخیر میشود ۳۰۶۰۰۰میلیارد تومان این شد جبران کسری بوجه آقامدیر چاپ کنید آقای رئیسی ببینند
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۲:۳۸ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
آفرین.دیگه مشکلات حل شد
Iran (Islamic Republic of)
بهنام
۲۲:۳۷ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
یه مشت حرف تکراری
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۳ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
خدایا به من صبر بده با مشت نکوبم تو مانتیور !!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۳ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
سید محرومان:
ديگه از باید و نباید گذشته قربان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۳۲ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
درود که داری تلاشت رو میکنی
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر