آمادگی ۱۲ اردوگاه و کمپ برای اسکان زلزله زدگان در خوی

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: ۱۲ اردوگاه و کمپ برای اسکان و استقرار زلزله زدگان در خوی آماده است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه ۱۲ اردوگاه و کمپ برای اسکان و استقرار زلزله زدگان در خوی آماده است، از آسیب دیدگان در زلزله خوی خواست: چنانچه مشکل اسکان دارند، به این مکان‌ها مراجعه کنند، همچنین در سلماس امکانات برای اسکان اضطراری تدارک دیده شده است.

سردار سرتیپ دوم حبیب شهسواری اظهار کرد: یک اکیپ سیار از بیمارستان عارفیان ارومیه به منطقه اعزام شده، که همه امکانات موردنیاز اعم از اتاق عمل، ارتوپدی، مغز و اعصاب و ... در منطقه مستقر است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: روز گذشته ۳ هزار بخاری برقی دریافت و بارگیری شده است، که امروز در بین مردم توزیع می‌شود، همچنین از امروز توزیع نان خشک شروع می‌شود، دو اکیپ نانوایی سیار در منطقه توسط ستاد پشتیبانی شمال غرب فعال شده است، تا به صورت شبانه‌روزی نان پخت و توزیع کند، این اکیپ‌های سیار توسط مرکز پشتیبانی شمال غرب راه‌اندازی شده است، همچنین هیئت‌های مذهبی به ویژه هیئت مذهبی حسینیه ثارالله ارومیه آشپزخانه سیار راه اندازی کرده‌اند.

سردار شهسواری گفت: یک هزار تخته پتو امروز دریافت شده و توزیع می‌شود، روز گذشته ۲ هزار چادر توسط گروه جهادی تهیه و توزیع شد، همچنین ۳۰۰ چادر توسط کارکنان سپاه خوی توزیع شد.

وی ادامه داد: ۶۰ گروه جهادی نیز از سلماس و خوی به منطقه اعزام شده‌اند، همچنین ۸ کمپرسی، ۲ لودر، یک بیل مکانیکی در منطقه است.

این فرمانده ارشد نظامی می گوید: از دیروز ۴ هزار پرس غذای گرم توسط گروه‌های جهادی در منطقه توزیع می‌شد، از امروز هم روزانه ۵ هزار پرس غذای گرم توسط مرکز پشتیبانی شمال غرب قرارگاه حمزه توزیع می‌شود.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با بیان اینکه گروه های فنی و مهندسی در منطقه فعال است، ادامه داد: از همان لحظه نخست، ۶۰ گروه جهادی در خوی مستقر شده است، کار‌های آواربرداری، خدمات رسانی، باز کردن مسیر‌های مسدود را انجام می‌دهند، تا راه‌ها برای خدمات‌رسانی باز شود و ارزیابی‌ها انجام شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.