ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور موریتانی به رئیسی در دیدار با امیرعبداللهیان

رئیس جمهور موریتانی با ابلاغ سلام گرم خود به رئیسی در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان، روابط تهران - نواکشوت را تاریخی و متین خواند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان پس از ورود به نواکشوت با محمد ولد غزوانی رئیس جمهور جمهوری اسلامی موریتانی دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار در خصوص توسعه روابط دو جانبه، حوزه‌های مختلف روابط خصوصا بخش‌های فناوری، فرهنگی، اقتصادی، تجاری و تحولات منطقه‌ای و بین المللی با رئیس جمهور موریتانی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

امیرعبداللهیان در این دیدار از ابتکار عمل و تلاش‌های رئیس جمهور موریتانی برای برقراری صلح، ثبات و مبارزه با تروریسم در منطقه صحرای آفریقا قدردانی کرد و سلام رئیس جمهور اسلامی ایران را به رئیس جمهور موریتانی ابلاغ کرد.

بررسی مسائل مهم منطقه‌ای از جمله حمایت از مردم و آرمان فلسطین و توسعه روابط میان کشور‌های اسلامی و برگزاری نشست وزرای امور خارجه در نواکشوت در اسفند سال‌ جاری از دیگر محور‌های مورد تبادل نظر در این دیدار بود.

محمد ولد غزوانی رئیس جمهور موریتانی نیز با ابلاغ سلام گرم خود به رئیسی، روابط تهران نواکشوت را تاریخی و متین خواند.

وی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی‌ایران در مبارزه با تروریسم و با تاکید بر دستاورد‌های صنعتی و علمی و فناوری در ایران، توسعه مناسبات دو کشور را مورد تصریح قرار داد.

امیرعبداللهیان سه شنبه شب پس از دیدار با محمد ولد غزوانی رئیس جمهور جمهوری اسلامی موریتانی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: گفتگو‌های بسیار سازنده‌ای با رئیس جمهور موریتانی داشتیم.

وی ادامه داد: حامل سلام گرم جناب رئیس جمهور به رئیس جمهور موریتانی بودم. در این دیدار همچنین فرصتی فراهم شد تا در خصوص موضوعات متنوع دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی از نزدیک با دیدگاه‌های رئیس جمهور موریتانی، در پایتخت کشور زیبا و دوست و برادر جمهوری اسلامی موریتانی آشنا شوم.

امیرعبداللهیان افزود: همچنین از تلاش‌های سازنده و ارزشمند رئیس جمهور موریتانی در پیگیری ابتکار عمل مبارزه با تروریسم و تقویت صلح و امنیت پایدار در صحرای غربی تشکر می‌کنم و این موضوع مورد توجه جدی جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر امور خارجه ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مباره با تروریسم قرار دارد و به ثبات و امنیت منطقه قاره آفریقا و نیز برای رسیدن به جهان امن و آرام و با ثبات حمایت می‌کند.

امیرعبداللهیان افزود: صمیمانه‌ترین درود‌های خود را به مردم عزیز و مسلمان موریتانی اعلام می‌دارم و از وزیر خارجه جمهوری اسلامی موریتانی به واسطه حسن استقبال وی و گفتگو‌های ارزشمندی که با هم داشتیم نیز تشکر می‌کنم.

حسین امیرعبداللهیان سه شنبه شب وارد نواکشوت پایتخت موریتانی شد و مورد استقبال «محمد سالم ولد مرزوک» وزیر امور خارجه این کشور قرار گرفت.

وزیر امور خارجه صبح امروز (سه شنبه) در صدر هیات بلندپایه سیاسی و به منظور انجام دیدار‌های دوجانبه با مسئولان موریتانی، تهران را به مقصد پایتخت این کشور آفریقایی ترک کرد.

وزیر امور خارجه پس از دیدار و گفتگو با محمد ولد غزوانی رئیس جمهور جمهوری اسلامی موریتانی، قرار است با محمد سالم ولد مرزوک وزیر امور خارجه با محمد ولد غزوانی نیز دیدار و تبادل نظر کند.

جمهوری اسلامی موریتانی کشوری مستقل در آفریقای غربی است که در ۱۹۶۰ استقلال یافت.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر