افتتاح و کلنگ زنی ۵۱۶ طرح، دهه فجر در خراسان شمالی

۵۱۶ طرح با ۳ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان اعتبار، ایام دهه فجر درخراسان شمالی کلنگ زنی و افتتاح خواهد شد.

استاندار خراسان شمالی در برنامه رصد شبکه اترک گفت: ۴۶۹ پروژه در ایام الله دهه فجر با اعتباری حدود ۶۵۰ میلیارد تومان، افتتاح و۴۷ پروژه با اعتباری حدود ۳ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد.

حسین نژاد افزود: در مجموع۵۱۶ پروژه با اعتبار ۳ هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان در ایام دهه فجر، کلنگ زنی و افتتاح خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ حدود ۸۰ کیلومتر راه جدید روستایی و حدود ۱۰۸ کیلومتر روکش آسفالت در راه‌های روستایی انجام گرفته است گفت: سد بیدواز اسفراین نیز که از اهمیت بالایی با هدف ذخیره آب در بارندگی‌های فصلی برخوردار است در ایام دهه فجر با حضور وزیر نیرو افتتاح خواهد شد.

محمد رضا حسین نژاد با بیان اینکه در بحث تاکید رئیس جمهور در انتقال پساب به پتروشیمی مقدمات آن انجام شده گفت: پروژه انتقال پساب در ایام دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد.


او با اشاره به اینکه از اعتبارات سفر رئیس جمهوری تا به حال حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان که بخشی اوراق و بخشی نقدی بوده است داده شده است گفت: بخش دیگر این اعتبارات نزدیک به حدود ۶۰۰ میلیارد تومان نیز به زودی آزاد خواهد شد که برای بخش‌های مهمی شامل کشاورزی، دامپروری، راه و سد تامین خواهد شد.

او افزود: مهم‌ترین هدف گذاری در استان در بخش آب و بعد از آن در بخش راه و بخصوص راه‌های مرزی و بخش گردشگری و بوم گردی است تا در عمران و آبادانی استان موثر باشد.

استاندار خراسان شمالی مهم‌ترین دستاورد‌ها در دهه فجر را به شرح ذیل بیان کرد:
در شهرستان بجنورد ۸۶ پروژه با اعتبار ۸۱ و نیم میلیارد تومان افتتاح و ۸ پروژه با اعتبار ۱۰۵۸ میلیار تومان کلنگ زنی خواهد شد.

در شهرستان شیروان ۱۱۰ پروژه با اعتبار ۱۱۲ میلیارد تومان افتتاح و ۵ پروژه با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد.

در شهرستان فاروج۳۴ پروژه با اعتبار ۵۶ میلیارد تومان افتتاح و ۳ پروژه با اعتبار ۸۳ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد.

در شهرستان اسفراین ۸۲ پروژه با اعتبار ۲۱۷ میلیارد تومن افتتاح و ۹ پروژه کلگ زنی با اعتبار۱۳۲۶ کلنگ زنی خواهد شد.

در شهرستان راز و جرگلان ۵۷ پروژه با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان افتتاح و ۳ پروژه با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد.

در جاجرم ۳۴ پروژه با اعتبار ۲۳ و ۷ دهم میلیارد تومان و ۷ پروژه با اعتبار ۱۸۳ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد.

در گرمه۱۳ پروژه با اعتبار ۴۰ افتتاح و۴ پروژه با اعتبار ۱۹۱ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد.

در مانه و سملقان ۵۳ پروژه با اعتبار ۷۸ میلیارد تومان افتتاح و ۷ پروژه با اعتبار۱۳۸ و نیم میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد.

او گفت: این پروژه‌ها دربخش صنعت و معدن با اعتبار۲۰ هزار و ۳۵ میلیارد تومان در رتبه یک، آب و فاضلاب با اعتبار ۶۵۰ میلیارد تومان در رتبه دوم، جهاد کشاورزی با اعتبار ۲۴۲ میلیارد تومان در رتبه سوم، شرکت گاز با اعتبار ۱۷۸ میلیارد تومان در رتبه چهارم و شهرداری‌ها با اعتبار ۲۴ میلیارد تومن در رتبه پنجم در بخش کلنگ زنی قرار دارد.


حسین نژاد افزود: در بخش افتتاح نیز در مجموع ۶۳۰ پروژه و در بخش کلنگ زنی ۴۷ پروژه کلنگ زنی خواهد شد.

او با اشاره به اینکه قطعا راهپیمایی امسال پرشور‌تر خواهد بود گفت: دشمن با سیاه نمایی و بزرگ نمایی در صدد است تا بگوید مردم از آرمان‌های انقلاب خسته شده اند.

او گفت: بعضی از کاستی‌ها در کشور و یا تجمعات صنفی، ارتباطی با بنیان یک حکومت ندارد.

محمد رضا حسین نژاد در پایان گفت: تصاویری که برای دشمن مخابره خواهد شد نشان خواهد داد که مردم همچنان پای آرمان‌های خود ایستاده اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.