سخنگوی دولت:

آسیب شناسی جامعی نسبت به مولدسازی دارایی‌های دولت صورت گرفته است

بهادری جهرمی گفت: آسیب شناسی مولدسازی دارایی‌های دولت از سال ۹۹ آغاز شده بود و در ۶ محور آسیب شناسی جامعی صورت گرفته است.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در نشست امروز هیئت دولت لایحه تشکیلات و اختیارات و وظایف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بررسی و کلیات آن به تصویب رسید.

سخنگوی دولت درباره مصوبه مولدسازی دارایی‌های دولت گفت: هفت سال هست که در قوانین بودجه سنواتی مجلس تکلیف شده تا بسیاری از دارایی‌های بخش‌های مختلف دولتی که به نوعی معطل مانده، تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه نیمه تمام ماندن طرح‌های نمیه تمام برای مردم و دستگاه‌های اجرایی ناراحت کننده است، اظهار کرد: با وجود آنکه قانونگذار در قوانین بودجه مقرر می‌کند که این اموال صرف مولدسازی شود، اما تجربه نشان داده که فرآیند‌ها و روال‌های موجود توانایی انجام وظایف قانونی ندارد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه آسیب شناسی این موضوع از سال ۹۹ آغاز شده بود، بیان کرد: پیش از این در ۶ محور آسیب شناسی جامعی نسبت به مولدسازی دارایی‌های دولت صورت گرفت.

بهادری جهرمی با اشاره به اینکه امروز گزارشی از وضعیت رشد تولید ارائه شد، گفت: بر اساس این گزارش در حوزه صنعت، صنعت فولاد ما توانست بیشترین رشد را در بین کشور‌های تولیدکننده فولاد داشته باشد.

وی همچنین گفت که بر اساس گزارش وزارت ارشاد، از امروز جشنواره فیلم فجر با اکران ۲۴ فیلم آغاز شده است.

سخنگوی دولت اعلام کرد که حدود چهار هزار طرح در حوزه های مختلف تولید، خدماتی و عمرانی آماده افتتاح است که در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

بهادری جهرمی درباره آخرین وضعیت بررسی دستور رئیس جمهور برای واگذاری خودرو‌های خارج از ضابطه به کجا رسید و آیا تخلف دستگاه‌ها محرز شده است؟ اظهار کرد: رییس جمهور تاکید داشته و دارد که به هیچ وجه ویژه خواری صورت نگیرد و این موضوع از ابتدای دولت ابلاغ شده است و دستگاه‌ها ملزم به آن هستند.

سخنگوی دولت بیان کرد: هنوز وزارت صنعت گزارشی در این خصوص ارایه نکرده است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا میزان عیدی کارکنان دولت مشخص شده است، گفت: هنوز پیشنهادی ارایه نشده است.

تخفیف ۳۲ قلم‌کالا از امروز تا پایان ماه رمضان

سخنگوی دولت درباره ۳۲ قلم کالای مورد نیاز روزمره مردم که از امروز تا پایان ماه رمضان با قیمت تخفیفی توزیع می‌شود گفت این کالا‌ها فقط مخصوص یک شرکت نیست و به موازات این طرح ها، قانون کالابرگ الکترونیکی نیز در سه استان قزوین، گیلان و مرکزی اجرا می‌شود.

بهادری جهرمی درباره تشکیل سازمان بازرگانی هم گفت: تشکیل سازمان بازرگانی و تنظیم بازار به تصویب دولت رسید و قرار شد زیر مجموعه نهاد ریاست جمهوری باشد. پیشنهاد دولت این است و بزودی جزییاتش نهایی می‌شود و تقدیم مجلس می‌شود.

وی درباره طرح ویژه‌ای که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری نظام بانکی و وزارت صنعت، معدن و تجارت از امروز آغاز کرده است، اظهار کرد: در این نمایشگاه که در مصلای تهران برگزار می‌شود، محصولات مورد نیاز خانواده‌ها از جمله پوشاک، صنایع دستی و مایحتاج عمومی خانواده‌ها با تخفیف‌های مناسب عرضه می‌شود.

بهادری جهرمی اضافه کرد: نمایشگاه شهر خانواده محدود به استان تهران نیست و به ترتیب در سایر استان‌ها نیز مشابه این نمایشگاه افتتاح خواهد شد.

سخنگوی دولت این را هم گفت که وزیر جهاد کشاورزی با همکاری مجموعه‌های دولتی و خصوصی به ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای جشنواره مشابهی را در دستور کار دارد و از امروز این طرح (فجر تا فطر) نیز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور اجرا می‌شود.

از بهادری جهرمی درباره رای صادره علیه وزیر آموزش و پرورش که به تازگی در رسانه‌ها منتشر شده، سوال شد که وی توضیح داد: این رای غیرقطعی و مربوط به شکایتی است که در سال ۸۸ درباره نحوه محاسبه سنوات خدمت یکی از کارمندان آموزش و پرورش صورت گرفته بود و ناشی از یک اختلاف برداشت در روش محاسبه است؛ صندوق بازنشستگی نیز موضوع را پیگیری می‌کند تا این سوء برداشت برطرف شود.

آخرین وضعیت تدوین برنامه هفتم

سخنگوی دولت درباره فرآیند تدوین برنامه هفتم توضیح داد که سیاست‌های کلی برنامه هفتم شهریور ماه ابلاغ شده و از آن زمان تا کنون حدود پنج ماه گذشته که این زمان برای نگارش برنامه‌ای که قرار است پنج سال آتی را برنامه ریزی کند، به زمانبندی کارشناسی نیاز دارد. ما هر لحظه منتظر هستیم تا پس از نهایی شدن متن، سازمان برنامه و بودجه آن را در اختیار دولت قرار دهد و بلافاصله جلسات کمیسیون و صحن مانند روال بودجه با همان سرعت و همان شیوه پیش خواهد رفت. تلاش داریم می‌کنیم همین سمت سال برنامه نهایی شود و تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر