تعطیلی کنسولگری آلمان در استانبول به دلایل امنیتی

وزارت خارجه آلمان اعلام کرد کنسولگری این کشور در استانبول به دلایل امنیتی تعطیل شده است.

وزارت خارجه آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که بنا بر گفته مقام‌های امنیتی، خطر حملات تروریستی در استانبول افزایش یافته است و به همین دلیل سرکنسولگری آلمان از امروز (چهارشنبه) در این شهر تعطیل خواهد بود.

بنا بر گزارش خبرگزاری ریانووستی روسیه، در پی اعلام هشدار وزارت خارجه آلمان به شهروندانش در ترکیه، سرکنسولگری آلمان در مرکز کلانشهر استانبول اعلام کرد که به دلیل افزایش خطر حملات تروریستی، از امروز تعطیل است.

در بیانیه‌ای که در حساب رسانه‌های اجتماعی سرکنسولگری آلمان در استانبول منتشر شد، آمده است که کنسولگری به دلایل امنیتی تا اول فوریه بسته خواهد ماند و مراحل ویزا و گذرنامه لغو شده است.

روز گذشته در بیانیه‌ای که سرکنسولگری هلند منتشر کرده، دلیل این رفتار کشورهای غربی اینگونه بیان شد: تظاهرات در سوئد، دانمارک و هلند که به ترتیب قرآن در آن سوزانده و پاره می‌شود، می‌تواند احساسات ضد غربی را تحریک کرده و منجر به تظاهرات و اعتراض شود.

هفته گذشته، آلمان، سوئد، نروژ و دانمارک و همچنین آمریکا به شهروندان خود در خصوص خطر احتمال بروز هرگونه حمله در ترکیه هشدار دادند. سفارت آمریکا هشدار سفر به ترکیه را به روز کرد. از سوی دیگر، نمایندگی انگلیس از کارکنان این کشور در ترکیه خواسته به دلیل «تغییر وضعیت امنیتی» از خانه کار کنند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر