انهدام باند سرقت مسلحانه پس از ارتکاب قتل

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۴ مرد جوانی که اقدام به سرقت مسلحانه می‌کردند خبر داد و گفت: متهمان در جریان اعمال مجرمانه خود یک نفر را به قتل رسانده‌اند.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی از دستگیری باند سرقت مسلحانه پس از ارتکاب به یک قتل خبر داد و گفت: با وقوع یک فقره سرقت مسلحانه از یک گاراژ در مرکز تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: کارآگاهان در گام نخست راهی صحنه وقوع جرم شدند و با تحقیقات میدانی پی بردند چهار مرد جوان با سلاح کلت کمری و کلاشینکف وارد گاراژ موردنظر شدند و پس از بستن دست و پای افراد حاضر و نگهبان درِ گاراژ و ایجاد رعب و وحشت با سلاح گرم اقدام به سرقت مسلحانه سه خودرو و یک موتورسیکلت کرده‌اند.

وی گفت: کارآگاهان که در صحنه جرم مشغول تحقیقات بودند، با اقدامات پلیسی متوجه شدند، متهمان با خودروی پژو ۴۰۵ مشکی رنگ به نزدیکی گاراژ آمده و پس از ساعت‌ها زاغ‌زنی در یک فرصت مناسب با تخریب درب اقدام به سرقت مسلحانه کردند.

گودرزی اظهار کرد: با توجه به حساسیت موضوع، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تحقیقات تخصصی شبانه‌روزی را کلید زدند و با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم، هویت چهار مرد جوان را شناسایی کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: از سوی دیگر بررسی‌های کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی نشان داد، متهمان در اطراف تهران با سلاح کلت کمری و کلاشینکف اقدام به سرقت‌های مسلحانه زیادی کرده و در جریان این اعمال مجرمانه با شلیک گلوله یک نگهبان را به قتل رسانده‌اند.

وی عنوان کرد: کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پس از کشف این سرنخ مهم، با روش‌های علمی، خیلی زود مخفیگاه متهمان را در جنوب تهران و یکی از استان‌های غربی کشور ردیابی کردند.

گودرزی افزود: کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پس از دریافت این اطلاعات مهم، با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه متهمان شدند و آن‌ها را در عملیات‌های جداگانه دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان کرد: متهمان پس از انتقال به اداره یکم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر ۱۶ فقره سرقت مسلحانه از اماکن خصوصی اطراف تهران بخصوص گاراژ‌ها و قتل یک نفر در جریان این سرقت‌ها با همدستی یکدیگر اعتراف کردند.

وی گفت: در بررسی بیشتر کارآگاهان از مخفیگاه متهمان دو سلاح کلت کمری و کلاشینکف که در اعمال مجرمانه استفاده می‌شد به همراه ۱۶ دستگاه ال سی دی، موتورسیکلت و اموال دیگر مسروقه به همراه ۴۰۰ گرم مواد مخدر کشف شد.

گودرزی با بیان اینکه مالباختگان پس از مراجعه به اداره یکم پلیس آگاهی متهمان را شناسایی کردند، افزود: تحقیقات بیشتر کارآگاهان نشان داد، متهمان در اکثر سرقت‌های خود نگهبانان گاراژ‌های مورد نظر را هدف ضرب و جرح شدید قرار داده و این سارقان حرفه‌ای در توزیع مواد مخدر نیز فعالیت می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار