ماجرای ویدیو چک را تمام کنید

بیرانوند: سر ما را در بازی با آلومینیوم بریدند

دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: شک نکنید سر ما را مقابل تیم آلومینیوم بریدند.

علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس درباره اخراج خود در بازی با تیم آلومینیوم اراک اظهار کرد: ابتدا افتخار می‌کنم بازیکن یک تیم خیلی خاص هستم، اما متاسفانه اتفاقاتی برای پرسپولیس می‌افتد که همه می‌بینید. امروز  پنالتی برای ما نگرفتند. از داور یک سوال می‌کنم؛ آقای داور عزیز! پنالتی روی مهدی ترابی را نمی‌گیری، مشکلی نیست. چرا برای پرسپولیس کرنر گرفت؟ آن صحنه اصلا کرنر نبود. چرا برای ما کرنر گرفتی، اوت می‌گرفتی.

او افزود: ۴ سال با جواد نکونام در تیم ملی همبازی بودم، کاپیتانم بوده است و به وی احترام می‌گذارم، اما دلیل بردن فولاد مقابل پرسپولیس اخراج نکونام بود. وقتی یک بر صفر جلو افتادند، آقاجواد دنبال اخراج شدن بود. به او تبریک می‌گویم ذهنیتش همین بود.

دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: در آن مسابقه پس از اخراج نکونام، همه سوت‌ها به سود فولاد شد. یک مثال می‌زنم، پنالتی روی شیخ دیاباته. اگر نکونام اخراج نمی‌شد، امکان نداشت داور آن صحنه را پنالتی نگیرد، بلکه صد درصد پنالتی می‌گرفت. داور پس از اخراج آقاجواد ترسیده بود و پیش خودش می‌گفت نکونام را اخراج کردم، اگر پنالتی بگیرم شاید درست نباشد و روی من فشار بیاورند. آن اتفاقات برای ما در بازی با فولاد افتاد.  

بیرانوند خاطرنشان کرد: امروز هم دیدیم، مگر چنین چیزی می‌شود که من به خاطر آفساید حریف اخراج شوم.  

او درباره صحبت خود روی  هواداران پرسپولیس مبنی بر اینکه سر ما را بریدند، گفت: روی این موضوع شک نکنید. این اتفاقی است که افتاده، خدا را شکر می‌کنم در یک تیم خاص هستم. چند سال است خاص بودن پرسپولیس برای همه ثابت شده و دوست ندارند قهرمان شود. پرسپولیس از بازیکنان بزرگی برخوردار است و کادر فنی خیلی خوبی دارد، اما برخی مسائل واضح است. به داور هم گفتم.

دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس اضافه کرد: به رئیس عزیز فدراسیون فوتبال می‌گویم؛ آقای تاج! ماجرای ویدیو چک را تمام کنید. از وقتی گفته‌اند که VAR در فوتبال ایران نیست، دست داوران باز شده و خیالشان هم نیست. فوقش می‌گویند ویدیو چک نیست و داوران اروپایی هم با وجود این سیستم اشتباه می‌کنند. ما هم برویم و این کار را کنیم.

بیرانوند درباره اظهارنظر مرتضی پورعلی‌گنجی که گفته است هر بازیکن برای ورود VAR، مبلغ ۵۰ میلیون تومان بدهد، گفت: این اتفاق نمی‌افتد، پورعلی‌گنجی روی عصبانیت حرف زده، وقتی این سیستم نمی‌آید خودمان مجبوریم دست به کار شویم. آوردن ویدئوچک دست فدراسیون فوتبال است. شنیده‌ام گفته‌اند برای ورزشگاه آزادی استقلال و پرسپولیس پول آن را بدهند. اصلا این موضوع امکان‌پذیر نیست. مگر می‌شود؟   امسال اتفاقاتی برای پرسپولیس می‌افتد که دوست ندارم در موردش حرف بزنم.

او درباره اینکه بازیکنان پرسپولیس باور دارند که می‌خواهند تیمی خاص را قهرمان کنند، گفت: از پرسپولیس خاص‌تر پیدا نمی‌کنید. اصلا بحث قهرمان شدن یک تیم خاص نیست، فقط یک تیم خاص وجود دارد و آن هم پرسپولیس است. همه فشار‌ها اکنون روی تیم ما است و اتفاقاتی می‌افتد. برای من خیلی جالب شده، تیم‌های دیگر باید به حدی جلوی پرسپولیس خوب کار کنند تا دیده شوند، نه داوران؛ به جای آنکه بازیکنان حریف خوب کار کنند، داوران حرکاتی انجام می‌دهند. تا دو سه هفته در فضای مجازی صحنه‌های مربوط به آن‌ها در فضای مجازی منتشر شود و همه روی داور زوم شوند. شاید از طرف هواداران هم حرف‌های رکیک بخورند، اما اصلا برایشان مهم نیست. نباید با این اتفاقات زیاد فشار بیاوریم.  

دروازه‌بان تیم ملی کشورمان اظهار کرد: خواهش می‌کنم دیگر اسم VAR را نیاورید. این سیستم به ایران نمی‌آید. اکنون یک بحثی در رختکن ما بود. ظاهرا باشگاه آلومینیوم عکسی از پای فخرالدینی منتشر کرده، به نظر من او قبل از بازی مصدوم شده بود. پای من در آن صحنه روی زمین سُر خورد و به مچ او برخورد کرد. نمی‌دانم چه حرکتی است که عکس پایین پایش را منتشر کردند.

بیراوند افزود: این تیم پرسپولیس و بچه‌هایش کم نمی‌آورند. امروز چقدر از حضور هواداران خوشحال بودم و انرژی گرفتم. حس خوبی داشتم که یار دوازهم پشت پرسپولیس است. دیدید که بعد از ۱۰ نفره شدن هم فشار آوردیم، اکنون اتفاقی افتاده و به خاطر تفاضل گل دوم شده‌ایم، اما همچنان مقابل تیم‌های مدعی بازی داریم. مطمئن باشید تا قبل از مرحله بعدی جام حذفی با تیم دوم یا سوم ۵-۴ امتیاز اختلاف خواهیم داشت.  

او درباره کامنت محمدحسین کنعانی‌زادگان زیر پست خداحافظی کارلوس کی‌روش توضیح داد: کامنت او را ندیدم.  

دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس درباره ارزان‌تر بودن بلیت بازی‌های پرسپولیس گفت: در این هوای سرد امروز هواداران خوبی به ورزشگاه آمده بودند.  

بیرانوند درباره اینکه صحبت‌های یحیی گل محمدی گفت: مصاحبه گل محمدی را هم ندیدم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۵ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
خاص
آخرین اخبار