بازدید رئیسی از نمایشگاه توانمندی‌های علمی و صنعتی تولید داخلی

رئیس جمهور با همراهی چند تن از وزرا از نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخلی که در حوزه‌های مختلف برپا شده است، دیدن کرد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه از بخش‌های مختلف نمایشگاه توانمندی‌های تولید داخلی که به مناسبت شعار سال «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نامگذاری و برگزار شده، دیدن کرد.

در این بازدید که وزرای صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، نفت، راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیرو، معاون اداری و استخدامی و رئیس دفتر رئیس جمهور، دکتر رئیسی را همراهی می‌کردند، دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف توضیحاتی درباره دستاورد‌ها و توانمندی‌های بخش‌های مرتبط با حوزه فعالیت خود ارائه کردند.

در این نمایشگاه توانمندی‌های داخلی در حوزه‌های صنایع معدنی و اکتشافی، الکترونیکی و مخابرات، هوافضا و ماهواره، خودرو، کشاورزی و غذایی، حمل و نقل ریلی، جاده‌ای، دریایی و هوایی، بخش مسکن، نفت و پتروشیمی، لوازم خانگی، نساجی، صنایع آبزی پروری، آبخیزداری، صنایع برق و نیروگاهی و سدسازی و طرح‌های مدیریت آب، و فناوری اطلاعات و ارتباطات به نمایش گذاشته شده است.

پیشرفته‌ترین توربین کلاس f با راندمان ۶۰ درصد، پنل‌های خورشیدی ۱۰۰ درصد داخلی و بومی سازی ۱۷۸ هزار قطعه نیروگاهی از جمله توانمندی‌های به نمایش گذاشته وزارت نیرو و تولید ۵ بذر هیبریدی اصلاح شده، افزایش ۴۷ درصدی بذر‌های اصلاح شده و راه‌اندازی پارک علم و فناوری کشاورزی از جمله دستاورد‌های وزارت جهادکشاورزی در این نمایشگاه بود.

همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت هم با دست پر در این نمایشگاه شرکت کرده که از مهمترین موراد به نمایش گذاشته شده می‌توان به رونمایی از فولاد ضد زنگ داخلی، تولید ماشین‌آلات ویژه بخش معدن همچون دامپ ۶۰ تنی، ساخت سانتریفیوژ‌های صنعتی، برد‌های خاص الکترونیکی، تولید محصولات جدید و کم مصرف و با راندمان بالای لوازم خانگی و همچنین قطعات مربوط به صنایع هوایی و محصولات نساجی ویژه اشاره کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
مریم
۰۱:۱۷ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
حق التدریس اساتید حق التدریس دانشگاه های وزارت علوم را افزایش دهید زیرا کفاف مخارج زندگی آنهارا نمی دهد.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۱ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
با این اداها می خواهید گرانی و تورم را کنترل کنید یا مثلا" چی شرایط خیلی گل و بلبل است؟!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۸ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
موتور بویینگ هم داره ؟
آخرین اخبار