۱۰ تُن لباس گرم برای زلزله زدگان خوی ارسال شد

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی از ارسال ۱۰ تُن البسه گرم، پنج هزار تخته پتو و سه تن مواد غذایی برای زلزله زدگان خوی خبر داد و گفت: این محموله از کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی برای استفاده مردم این منطقه فرستاده شده است.

ناصر عتباتی روز چهارشنبه در بازدید از انبارهای سازمان جمع آوری اموال تملیکی استان، دستور ارسال مایحتاج زلزله زدگان که در این انبارها و سایر انبارهای سازمان در مرکز استان وجود داشت را صادر کرد.

وی افزود برابر هماهنگی به عمل آمده مقدار ۱۰ تُن البسه گرم از سازمان جمع آوری اموال تملیکی تهران و پنج هزار تخته پتو از تبریز و سه تُن مواد غذایی از ارومیه به مناطق زلزله زده شهرستان خوی ارسال شد.

عتباتی از ارسال یک کامیون نان نذری کارکنان دادگستری کل آذربایجان غربی به مناطق زلزله زده و توزیع در اردوگاه‌های مستقر در این شهرستان خبر داد و گفت: کمک‌های نقدی و غیر نقدی قضات و کارکنان دادگستری در روزهای آتی به مناطق زلزله زده ارسال خواهد شد.

زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۹ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲۱ و ۴۴ دقیقه شنبه شب شهر خوی در شمال آذربایجان‌غربی را لرزاند. این زمین لرزه خسارت جانی نداشت ولی خسارت مالی زیادی به همراه داشته است و اکنون ۴۰ اردوگاه برای اسکان اضطراری و موقت مردم در مناطق شهری خوی و فیرورق برپا شده و دستگاه‌های خدمات رسانی و نهادهای خیریه مشغول ارائه خدمات مختلف از جمله توزیع مواد غذایی، غذای گرم و سایر مایحتاج زلزله‌زدگان هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.