استاندار همدان:

۷۷۰ هکتار به کشت گلخانه‌های استان اضافه می‌شود

استاندار همدان گفت: کشت‌های گلخانه‌ای استان از ۲۰۰ هکتار به ۹۷۰ هکتار ارتقا خواهد یافت.

علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح فاز دو گلخانه تولید گل و گیاهان زینتی در شهرستان بهار افزود: تلاش مجموعه جهاد کشاورزی استان به منظور ساماندهی و توسعه گلخانه‌ها قابل تقدیر است و همچنان این مهم باید اولویت نخست این نهاد باشد.

او گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اقدامات جدی دولت سیزدهم به منظور بهره‌وری از آب و خاک است.

استاندار همدان تاکید کرد: یکی از راه‌های ارتقای افزایش بهره وری مصرف آب افزایش سطح کشت‌های گلخانه‌ای و تغییر الگوی کشت است و با نقشه راهی که تهیه شده این مسیر با قوت ادامه دارد.

رضا بهراملو، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در مراسم افتتاح فاز دو گلخانه تولید گل و گیاهان زینتی نیز گفت: در بحث گلخانه‌ها ۱۵۹ هکتار تغییر کاربری داشتیم در ۱۵ سال گذشته ۱۰ هکتار سالانه افزایش داشتیم، اما امسال ۱۵۹ هکتار آماده است.

اوافزود: سازمان جهاد کشاورزی در ایام الله دهه مبارک فجر ۶۲ طرح را به افتتاح خواهد رساند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان افزود: طرح قابل افتتاح طرح‌های کشاورزی هم شامل گل رز شاخه بریده است که فاز یک آن پیش‌تر انجام شد و فاز دو آن چهار هزار و ۸۰۰ متر مربع است که با بهره برداری آن ۴۸۰ هزار گل شاخه بریده در سال تولید خواهد شد.

بهراملو تصریح کرد: این طرح با ۱۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری که ۱۰ میلیارد آن تسهیلات و ۲ و نیم میلیارد تومان آورده خود متقاضی است به بهره برداری رسید.

شهرستان بهار از قطب‌های کشاورزی استان است؛ این شهرستان با حدود ۹۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۵ کیلومتری مرکز استان همدان واقع است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: