روش‌های موثر و آسان برای پس انداز پول

پس انداز کردن سنتی است که همه ما از پدرانمان آن را می‌آموزیم و در زندگی خود به کار می‌گیریم.

بسیاری از ما ازجمله کسانی هستیم که همیشه دوست داریم پس انداز داشته باشیم، اما هرگز موفق نمی‌شویم. روش‌هایی وجود دارد که دانستن و رعایت آن‌ها می‌تواند به کارتان بیاید تا درصورت برخوردن به مشکلات احتمالی پشتوانه مالی داشته باشید.

مشخص کنید که برای چه چیزی پس انداز می کنید
تا زمانیکه نقشه راه نداشته باشید، نمی توانید به مقصد برسید. در واقع داشتن هدف مشخص برای پس انداز، از خود پس انداز کردن مهم تر است؛ اینکه فقط بدانید باید پس انداز کنید، کافی نیست. اگر بتوانید اهداف مالی خود را تجسم کنید، به شما کمک های بسیاری می کند. همچنین باعث می شود تا پس انداز برای هر هدف مالی را با هر مبلغی که می خواهید انجام دهید و یک تاریخِ هدف برای رسیدن به آن تعیین نمایید.


بیشتربخوانید


تعیین کنید که چه مقدار می توانید پس انداز کنید
تعیین کردن پس اندازی که خواهید داشت، وابسته به مقدار بودجه ای است که می توانید کنار بگذارید؛ اما اگر مطمئن نیستید که باید چقدر صرفه جویی و یا پس انداز کنید، می توانید با مشاوری صحبت کنید که می تواند به شما در تقسیم بودجه کمک کند و روش های پس انداز را به شما آموزش دهد. آن زمان است که می توانید بهترین مسیر را برای پس انداز کردن انتخاب کنید.

راه حل های مناسب را انتخاب کنید
همانطور که می دانید، روش های زیادی برای پس انداز و سرمایه گذاری پول شما وجود دارد؛ از جمله حساب های پس انداز، صندوق های سرمایه گذاری مشترک، صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) و بسیاری از روش های دیگر که ذکر جزئیات آن ها بسیار طولانی است. انتخاب نوع پس انداز مناسب، به میزان پس انداز، تعداد دفعاتی که قصد دارید به پس انداز خود اضافه کنید و سرعت دسترسی به این پول بستگی دارد. برای پس انداز کردن به نکات زیر توجه کنید:

برای اهداف کوتاه مدت، به جای رشد، بر ایمنی و نقد شوندگی تمرکز کنید. به عنوان یک قاعده کلی، هرچه زمان بیشتری برای رسیدن به یک هدف مالی داشته باشید، می توانید ریسک سرمایه گذاری بیشتری داشته باشید.

پیشرفت خود را کنترل کنید

هر چند ماه یکبار، چند دقیقه وقت بگذارید تا ببینید آیا به اهداف پس انداز خود می رسید یا خیر؟

فرانکلین می گوید: "اگر در ماه حقوق بیشتری می گیرید، آن را به پس انداز خود اضافه کنید."

مزایای پس انداز کردن
پس انداز کردن مزایای بسیار زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمک کردن در موارد اضطراری
شرایط اضطراری، همیشه غیر منتظره هستند؛ بنابراین هنگام وقوع، وجوه مورد نیاز معمولاً بخشی از بودجه عادی نیستند و بیشتر از چیزی هستند که فکر می کنید. اگر وضعیت اضطراری یک بیماری ناگهانی یا تصادف رانندگی باشد، این مشکل می تواند تشدید شود. پس انداز کردن می تواند کمک زیادی به وضعیت اضطراری کند.

پناهگاهی در هنگام از دست دادن ناگهانی شغل
از دست دادن شغل معمولاً آسیب زا و ناراحت کننده است. این موضوع می تواند یک خانواده را با یک بحران بزرگ روبرو کند. از این رو، پس انداز کردن می تواند یک پناهگاه در زمان از دست دادن ناگهانی شغل باشد. وقتیکه فرد کار خود را از دست می دهد، وام گرفتن بسیار دشوار است. بنابراین، کسانی که به اندازه کافی عاقلانه پس انداز نکرده اند، پس از دست دادن شغل به طور کامل صفر می شوند.

پرداخت بدهی ها
داشتن مقداری پس انداز می تواند به فرد کمک کند تا میزان بار بدهی خود را کاهش دهد.
پس انداز می تواند به جای استفاده از کارت اعتباری، برای تأمین هزینه های خاص استفاده شود.
پس انداز همچنین به فرد کمک می کند تا در صورت بروز شرایط اضطراری از گرفتن وام اضطراری جلوگیری کند و بدهی موجود را محدودتر کند.
داشتن آزادی مالی

پس انداز به فرد آرامش می دهد و به او کمک می کند تا از آزادی مالی برخوردار شود و در مواقع خاص، نگران مشکلات احتمالی نباشد. در واقع، آزادی مالی، به انسان رهایی می بخشد و آن را محدود نمی کند و اگر پس انداز داشته باشید، آزادی مالی خواهید داشت.

کمک مالی برای آموزش
همانطور که می دانید، هزینه های تحصیلات می تواند بالا باشد؛ پس انداز باعث می شود فرد بتواند تحصیلات خود را بدون نیاز به تأمین پول از جای دیگر ادامه دهد. این موضوع به فرد کمک می کند تا در تحصیل و در نهایت، شغل خود به سرعت پیشرفت کند.

پرداخت وام مسکن
داشتن پس انداز می تواند اولین قدم برای تبدیل شدن به یک صاحب خانه باشد. همانطور که می دانید، وقتی وام بانکی دریافت می کنید، می بایست در زمان مقرر شده توسط بانک، به پرداخت اقساط خود بپردازید و قطعا یک هفته قبل از رسیدن زمان پرداخت، استرس آن را خواهید داشت. در نتیجه برای اینکه از استرس های ناشی از پرداخت اقساط راحت باشید و آن ها را با خیالی راحت پرداخت کنید، پس انداز داشته باشید.

کمک مالی برای ازدواج
در حال حاضر، با وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه، هر جوانی برای شروع زندگی خود احتیاج به کمک مالی دارد و شروع زندگی بدون پس انداز و وام، تقریبا غیر ممکن است. در نهایت بسیاری از زوجین به دلیل محدودیت های مالی مراسم خود را به تعویق می اندازند. پس انداز کردن زوجین را قادر می سازد تا با اطمینان برنامه ریزی کنند. استفاده از پس انداز برای تأمین هزینه های عروسی گزینه بسیار بهتری نسبت به گرفتن وام برای عروسی است؛ زیرا زن و شوهر زندگی مشترک خود را بدون بدهی آغاز می کنند.

جمع بندی

همانطور که در مقاله فوق مطالعه کردید، داشتن پس انداز در زندگی های امروز، بسیار با اهمیت است و زندگی بدون پس انداز بسیار سخت و دشوار خواهد بود. انتظار می رود که هر زندگی عاقلانه ای حداقل با اندکی پس انداز شروع شود تا افراد زندگی پر استرسی را تجربه نکنند و به مسائل مهم تری بپردازند. برای اینکه آرامش بیشتری در زندگی داشته باشید، از روش های مختلف پس انداز و سرمایه گذاری استفاده کنید.

منبع: هنر فردی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۲ ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
پس انداز در مملکت ما معنایی نداره تموم هرروز ارزش پول پایین میاد وکسی که توانایی پس انداز داره به فکر جمع آوری ارز و سکه واحتکار اجناس میکنه یا زمین و مسکن مورد هدف قرارمیده که این خود بخود باعث تورم و بی ارزش تر شدن پول ملی میشه متاسفانه دولت ها هیچ راهکاری اقتصادی ارائه ندادن وبه نظر میرسه موافق این وضعیت هستن، حتی بارها اخذ مالیات از دلالان وسوداگران بازار هم به نحوی رد شده که جای تعجب داره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۵۳ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
باشه پس انداز می کنیم و یه هو ارزش پول یک صدم میشه . و دولت کریمه جبران هزینه
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۲۲:۱۷ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
منظور پس انداز پول است ؟؟!!!
پولی که الان نسبت به سال قبل در همین روز ارزشش دقیقا نصف شده؟؟!!!
پس انداز پول نابود کننده است. و این به دلیل ناتوانایی مسئولین است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۳ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
در ایران نمیشه پول پس انداز کرد چون لحظه به لحظه ارزش پول کم میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۳۰ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
در حال حاضر اگر کسی بخواهد پس انداز کند باید فورا موجودی نقدی خود را فورا طلا بخرد و در بانک پس انداز نکند و اگر در بانک بخواهد پولشو برای دو سه ماه برای دریافت وام نگه دارد باز هم ضرر صد در صدی کرده.
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۲۰:۲۹ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
با ۶ تومن نون بری هم نمیشه یه دل سیر خورد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۴ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
آدم عاقل پول پس انداز نمی کنه که هر روز ارزشش نصف بشه
حتما باید به دلار یا طلا یا مسکن تبدیل کرد
با این سرعت سقوط ارزش ریال فکر کنم سال بعد باید با گونی پول ببریم دو کیلو گوشت و برنج بخریم
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۹:۴۷ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
ما تو خرج یومیه خودمون موندیم شما از پس انداز حرف میزنید
انگار اصلا شما تو مملکت زندگی نمیکنید یا حقوق نجومی میگیرین !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۹ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
پس انداز یعنی
قبض های نجومی گاز!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۰ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
پس انداز در ایران ، دارید شوخی میکنید ، خداوکیلی yjc شما در ایران زندگی میکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۰ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
پس انداز نگید، تبدیل پول به دلار و سکه بهترین حالت حفط پول از تورم و نگه داری ان جهت پس انداز
این درسته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۳ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
گرانی و اجاره خانه و دستمزد کم چیزی رو برای پس انداز باقی نمیزاره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۷ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
چرندیات ننویسید.هرچی در میاد خرج مخارج روزانه میشه تازه کم هم میاد .پس انداز کجا بود تازه خرجامونم کمتر از نصف سال پیش کردیم هشت گروی نهمونه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۸ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
مگه کسی پول هم اضاف میاره که پس انداز کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۰۶ ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
بنظرتون با این افزایش تورم میشه پس انداز هم کرد!!!
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر