رئیس جمهور در جریان پیشرفت تصفیه خانه جنوب تهران قرار گرفت

رئیس جمهور در جریان سفر یک روزه به شهرستان ری از محل تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران بازدید کرد و در جریان پیشرفت آن قرار گرفت.

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در جریان سفر یک روزه به شهرستان ری، به محل احداث تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران وارد شد و در جریان پیشرفت و روند احداث آن قرار گرفت.

پیشتر فاز نخست این تصفیه خانه به بهره برداری رسیده بود و فاز دوم این طرح تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت داشته است.

هدف از احداث تصفیه خانه جنوب تهران، تصفیه و انتقال فاضلاب شهر تهران برای استفاده در بخش صنعت و کشاورزی عنوان شده است.

تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران، به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه فاضلاب کشور در مجموع برای ۸ واحد، هر واحد به ظرفیت ۵۲۵ هزار نفر تعریف شده و در حال حاضر ۶ واحد از آن احداث و به بهره برداری رسیده است و جمعیتی در حدود ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر را تحت پوشش قرارداده است.

رییس جمهور در ادامه سفر به شهرستان‌های استان تهران، امروز پنجشنبه ۱۳ بهمن برای حضور در جمع مردم و سخنرانی در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام، دیدار با علما و شرکت در شورای اداری در کنار بازدید از طرح‌های عمرانی و خدماتی وارد شهرستان ری شد.

در این سفر محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور، انسیه خزعلی معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این سفر محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور، انسیه خزعلی معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، علیرضا فخاری استاندار تهران و مسئولان استانی و شهرستانی ری، رئیس جمهور را همراهی می‌کنند.

آیت‌الله رئیسی پیش از این در قالب بازدید میدانی از شهرستان‌های استان تهران به ورامین، قرچک، پردیس، پیشوا، شهر قدس، ملارد، شهریار، پاکدشت، رباط کریم، اسلامشهر و بهارستان سفر کرده بود.

شهرستان ری بعنوان قبله تهران در جنوب استان جمعیتی در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار