واکنش رئیس شورای اطلاع رسانی دولت به اخراج نماینده مسلمان کنگره آمریکا از کمیته روابط خارجی

سپهر خلجی به اخراج ایلهان عمر نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا از کمیته روابط خارجی واکنش نشان داد.

سپهر خلجی در صفحه شخصی خود در توییتر با انتشار تصویری از ایلهان عمر نوشت: زن، زندگی، آزادی بدون روتوش؛ نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا از کمیته روابط خارجی اخراج شد.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در ادامه این توییت نوشت: ایلهان عمر، نماینده مسلمان زن حزب دموکرات، از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل انتقاد از رژیم نژادپرست و کودک کش اسرائیل اخراج شد. به همین سادگی.

ایلهان عمر نماینده زن مسلمان عضو حزب دموکرات آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در یک رای گیری حزبی که با بحث جنجالی در صحن مجلس نمایندگان و فریاد و خشم او همراه بود از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان اخراج شد.

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه به وقت محلی در واشنگتن در واکنش به این موضوع به خبرنگاران گفت: ما معتقدیم که ایلهان عمر یک نماینده بسیار محترم عضو کنگره است.

وی با بیان اینکه او از اظهارات گذشته خود عذرخواهی و یهودی ستیزی را محکوم کرده است، تصریح کرد: اخراج او از کمیته روابط خارجی مجلس اقدام ناعادلانه دیگر جمهوریخواهان علیه یک عضو دموکرات است که در مقابل خدمتگزاری به مردم آمریکا مانع ایجاد می‌کند.

ایلهان عمر یک پناهنده اهل کشور سومالی، یکی از نخستین زنان مسلمانی است که در مجلس نمایندگان خدمت می‌کند و اغلب با تهدید به مرگ و سایر تهدید‌های خشونت روبرو می‌شود.

دفتر این نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا به رسانه‌های آمریکایی گفته است از زمان مطرح شدن مجدد نام ایلهان عمر در اخبار، تهدید‌های خشونت آمیز علیه وی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان پس از اظهارات ایلهان عمر که کوین مک کارتی رئیس این مجلس آن‌ها را «اظهارات یهودی ستیزانه و ضد آمریکایی مکرر» توصیف کرد، برای اخراج عمر از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان اقدام کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۵۵ ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
این چه حقوق بشری است این حقوق ظلم به بشر است
#ظلم به بشر
آخرین اخبار