آغاز رقابت ۳۰۰ دانش آموز نخبه قرآنی کشور در دزفول

ششمین دوره مسابقات کشوری همخوانی قرآن کریم و مدیحه سرایی با حضور ۳۰۰ دانش آموز نخبه قرآنی در حسینه ثارالله دزفول آغاز شد.

امیر ظاهرطحان مدیر آموزش و پرورش دزفول عصر جمعه در آیین افتتاحیه این مسابقات با بیان اینکه این مسابقات در ۲ گروه دختران پسران در دزفول برگزار می‌شود گفت: رقابت پسران از امرور آغاز و سه روز ادامه دارد.

او افزود: مسابقات بخش دختران نیز به مدت سه روز از سه شنبه تا پنجشنبه هفته آینده برگزار و در پایان از هر گروه سه نفر به عنوان نفرات ممتاز انتخاب می‌شوند.

مدیر آموزش و پرورش دزفول گفت: نخبگان قرآنی پسر از استان‌های البرز، سمنان، خوزستان، مازندران، آذربایجان شرقی، اردبیل، فارس، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، ایلام، یزد در دزفول حضور دارند.

ظاهرطحان  با بیان اینکه برترین‌های مسابقات قرآنی استان‌ها در این مسابقات که به عنوان شهدای منا مزین شده به رقابت می‌پردازند ادامه داد: دانش آموزان دختر نیز از استان‌های فارس، آذربایجان شرقی، البرز، قم، یزد، گلستان، خوزستان و خراسان رضوی شرکت دارند.

به گفته او،   برای مسابقات همخوانی و مدیحه سرایی قرآن کمیته‌های ۱۲ گانه تشکیل شده است.

مدیر آموزش و پرورش دزفول گفت: محفل انس با قرآن و مدیحه سرایی نیز در حاشیه این مسابقات تدارک دیده شده است.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول نیز ضمن تبریک اعیاد رجب و میلاد امام علی (ع) گفت: خداوند را شاکریم که بار دیگر در یک محفل قرآنی حضور یافته تا بهره بگیریم.

او  افزود: برگزاری این دوره از مسابقات با حضور جوانان و نوجوانان قرآنی کشور در دزفول مایه افتخار است.

امام جمعه دزفول  از دست اندرکاران برگزاری این مسابقات در تهران، اهواز و دزفول قدردانی کرد و گفت: دزفول خطه عالمان، فقیهان، دانشمندان، عارفان بزرگ و مفسران قرآنی همچون علامه سیدعلی کمالی، حافظ رجب برسی و دیگر عالمان از جمله شیخ انصاری و معزی که از مفسران بزرگ قرآن بودند است.

حجت الاسلام قاضی دزفولی  ادامه داد: دزفول علاوه بر عالمان قرآنی و دینی، بانوان قرآنی، چون حاجیه خانم بیگدلی فرزند آیت الله بیگدلی نیز داشته است که در طول ۶ سال تمام قرآن را به نظم و شعر درآورده است.

مسابقات همخوانی قرآن و مدیحه‌سرایی مراکز دارالقرآن‌های کشور از عصر امروز جمعه با حضور ۱۵ گروه در بخش پسران از ۱۵ استان کشور در دزفول آغاز شد.

۱۳ گروه نیز در بخش دختران به مرحله نهایی ششمین دوره مسابقات همخوانی و مدیحه سرایی قرآن آموزان مراکز دارالقران الکریم ادارات آموزش و پرورش راه پیدا کردا خند.

۱۰ داور ملی و بین‌المللی این مسابقات را در محل اردوگاه شهید رجایی دزفول داوری خواهند کرد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: