عضو کمیسیون آموزش مجلس:

پرداخت حقوق معلمان خرید خدماتی با تأخیر ۴ ماهه مواجه شده است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت:معلمان خرید خدمات آموزشی، در دور افتاده‌ترین نقاط کشور با کمترین حقوق و بیشترین کارایی تدریس می‌کنند.

امانقلیچ شادمهر عضو کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از عدم رسیدگی‌های کافی به معلمان خرید خدمات آموزشی، اظهار کرد: معلمان خرید خدمات یکی از مظلوم‌ترین اقشار فرهنگیان در سراسر کشور بوده که در دورترین نقاط کشور با کمترین حقوق و بیشترین کارایی تدریس می‌کنند.

وی افزود: در این وضعیت نامناسب اقتصادی این معلمان با کمترین حقوق سر می‌کنند و این جفایی در حق معلمان خرید خدمات آموزشی است که حتی هزینه ایاب و ذهاب آن‌ها را هم کفاف نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: متأسفانه حتی نیمی از رقمی که آموزش و پرورش در اختیار شرکت‌ها و مؤسسات طرف قرارداد قرار می‌دهد هم به معلمان اختصاص پیدا نمی‌کند و بعضاً شاهدیم که ۴ الی ۵ ماه حقوق این معلمان زحمتکش به تأخیر می‌‎افتد.

شادمهر یادآور شد: متأسفانه این معلمان به هیچ عنوان امنیت شغلی ندارند و تبدیل وضعیت آن‌ها باید در طرح ساماندهی اولویت آموزش و پرورش باشد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: در طرح ساماندهی سوابق معلمان خرید خدمات آموزشی لحاظ می‌شود ضمن اینکه طی نامه‌ای از طرف کمیسیون به سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش خواستار فوری به وضعیت معلمان شده‌ایم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار