رئیس اتحادیه لوازم خانگی:

راه صادرات لوازم خانگی ایرانی باید هموار شود

پازوکی گفت: برای اینکه تولیدکننده لوازم خانگی بتواند به حیات خود ادامه دهد باید راه صادرات لوازم خانگی ایرانی به نقاط مختلف جهان هموار شود.

اکبر پازوکی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به اینکه از زمان اعمال تحریم‌ها و عدم ورود لوازم خانگی با برنده کره‌ای به کشور شاهد شدت گرفتن قاچاق در حوزه لوازم خانگی هستیم، گفت: لوازم خانگی سبک را می‌توان به راحتی از طریق یک قایق و از راه دریا به کشور قاچاق کرد.

وی افزود: افزایش نرخ دلار موجب گرانی انواع لوازم خانگی خارجی و داخلی در کشور می‌شود و تا زمانی که شاهد تثبیت نرخ ارز در بازار نباشیم به نوعی رکود تورمی را در بازار لوازم خانگی ایران تجربه خواهیم کرد.

پازوکی تصریح‌کرد: تولید لوازم خانگی در ایران تنها برای مصرف داخل کشور نیست، بلکه تولیدکنندگان ایرانی به فکر صادرات محصولات خود به خارج از مرز‌ها هم هستند، ولی متاسفانه در این مسیر مشکلات فراوانی دارند که باید این معضلات توسط نهاد‌های دولتی و ایجاد تغییر در بعضی از قوانین حاکم مربوط به صادرات و واردات برطرف شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی افزود: عدم وجود رقابت در بازار لوازم خانگی کشور از دیگر مواردی است که باید هر چه زودتر برطرف شود، زیرا تعلل در صادرات انواع لوازم خانگی سبب خواهد شد تا شاهد ورود لوازم خانگی اروپایی به کشور‌های همسایه باشیم.

وی تاکیدکرد: برای اینکه تولیدکننده لوازم خانگی در ایران بتواند به حیات خود ادامه دهد باید راه صادرات لوازم خانگی ایرانی به نقاط مختلف جهان هموار شود که تحقق این موضوع تنها با حمایت حاکمیت و دولت میسر خواهد بود.

پازوکی در پاسخ به برخی از انتقادات مبنی بر اینکه کیفیت لوازم خانگی ساخته شده در ایران بسیار پایین است، گفت: باید در پاسخ به مسئولانی که نسبت به کیفیت انواع لوازم خانگی ایرانی انتقاد دارند گفت که اگر تولیدکنندگان محصولات لوازم خانگی ایرانی با کیفیت پایین تولید کالا می‌کنند، چرا به آن‌ها مجوز تولید داده شده است؟

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اضافه‌کرد: گردش مالی برای تولیدکننده اهمیت بالایی دارد و این در حالی است که اگر تولیدکننده بخواهد قیمت کالای خود را افزایش دهد با کاهش چشمگیر مشتری مواجه خواهد شد.

پازوکی گفت: نباید از بیان این واقعیت مهم غافل شویم که تکنولوژی ساخت انواع لوازم خانگی در کشور‌های اروپایی و یا حتی آمریکایی بالاتر از ایران است، ولی تولیدکنندگان ایران هم همچنان با تلاش به مسیر خود ادامه می‌دهند تا بتوانند با تولیدکنندگان خارجی در میدان نابرابر که همان تحریم است، رقابت کنند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۲ ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
شما ها دارین از کسانی حمایت میکنید که یه ذره انسانیت ندارن یه ذره وژدان ندارن شرکت های لوازم خانگی ایرانی جنس های آَعلل تولید می کنند و به قیمت بالا به مشتری میدن چرا ممنوعیت واردات لوازم خانگی از کره و ژاپن و اروپا و آمریکا گرفتید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۴ ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
آقای پازوکی، شرط صادرات همه محصولات برقراری ارتباط و تعامل با همه کشورهای جهان است که در دولت فعلی جایش را به تقابل داده و دیواری اطراف کشور کشیده است.
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر