بستری ۹۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های فارس

دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی اطلاعیه ای آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه پانزدهم بهمن ۱۴۰۱، اعلام کرد.  

از ابتدای شیوع بیماری کرونا، دو میلیون و ۲۶۴ هزار و ۸۸۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۱۶۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع، یک میلیون و ۸۳۵ هزار و ۶۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۳۴۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی ۴۲۹ هزار و ۸۲۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۸۲۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، هشت بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری، هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری ۶۵۳ هزار و ۹۴۰ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۸ هزار و ۹۱۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۹۷ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۳۳ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۹۴۷ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۷۴۴ دُز یادآور واکسن بوده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر