جریمه ۱.۸ میلیاردی فروشگاه تجهیزات پزشکی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از تعزیر یک فروشگاه تجهیزات پزشکی به علت گرانفروشی خبر داد.

غلامرضا سالاری گفت: طی بازرسی گشت مشترک تعزیرات حکومتی از یک فروشگاه تجهیزات پزشکی در شهر شیراز، پرونده گرانفروشی برای این واحد صنفی تشکیل شد.

او با اشاره به احضار متصدی فروشگاه جهت ارائه توضیحات، گفت: با بررسی فاکتور‌های خرید و فروش این واحد صنفی، تخلف گرانفروشی محرز و نهایتا با توجه به دفاعیات غیرقابل قبول متصدی فروشگاه، شعبه رسیدگی کننده حکم به جریمه یک میلیارد و هشتصد میلیون ریالی واحد صنفی متخلف صادر کرد.

ضبط محموله قاچاق عینک آفتابی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از کشف ۴۴۰۰ عدد عینک آفتابی قاچاق در شهرستان کوه چنار خبر داد و گفت: ماموران نیروی انتظامی شهرستان کوه چنار طی بازرسی از یک خودروی پژو در حومه این شهرستان تعداد ۴۴۰۰ عدد عینک آفتابی خارجی را کشف کردند.

سالاری گفت: با توجه به اینکه عینک‌های مکشوفه فاقد اسناد و مدارک گمرکی بود به ظن قاچاق توقیف و پرونده‌ای در این رابطه در تعزیرات حکومتی شهرستان کازرون تشکیل شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس با اشاره به بازجویی از راننده خودرو و استعلام از مراجع ذیصلاح، گفت: طی تحقیقات به عمل آمده، تخلف متهم در حمل کالای قاچاق محرز و نهایتا وی به پرداخت جریمه نقدی به میزان شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در حق دولت و ضبط محموله مکشوفه به نفع دولت محکوم شد.

عامل قاچاق ۱۱ هزار لیتر سوخت تعزیر شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از جریمه ۱۶ میلیارد ریالی متهم پرونده قاچاق سوخت در شهرستان آباده خبر داد و گفت: یک دستگاه کامیون تانکر حامل سوخت، توسط ماموران نیروی انتظامی شهرستان آباده توقیف شد.

سالاری با اشاره به کشف ۲۴۰۰ لیتر نفت سفید و ۸۵۰۰ لیتر گازوئیل از این تانکر گفت: با توجه به اینکه سوخت‌های مکشوفه بطور غیرقانونی به مقصد جنوب در حال حمل بود، کامیون توقیف و پرونده‌ای جهت بررسی موضوع در تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: در تحقیقات انجام شده توسط شعبه اول اداره تعزیرات حکومتی شهرستان آباده، تخلف راننده تانکر در حمل سوخت قاچاق محرز و نهایتا وی به پرداخت جریمه نقدی به میزان ۱۶ میلیارد ریال و ضبط سوخت مکشوفه به نفع دولت محکوم شد.

محکومیت یک کارواش به علت گرانفروشی خدمات

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از جریمه ۱.۶ میلیارد ریالی یک کارواش در شهر شیراز خبر داد و گفت: در بازرسی سرزده از یک کارواش در شهر شیراز، پرونده گرانفروشی برای این واحد صنفی تشکیل شد.

سالاری با اشاره به احضار متصدی کارواش جهت ارائه توضیحات گفت: طی بررسی دفاتر و فاکتور‌های این واحد صنفی، تخلف گرانفروشی در ارائه خدمات به مشتریان محرز و نهایتا حکم به جریمه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریالی متصدی آن صادر شد.

کشف کالای قاچاق در یک منزل مسکونی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از محکومیت متهم پرونده دپوی کالای قاچاق در شهر شیراز خبر داد و گفت: با دریافت اطلاعات و اخباری مبنی بر نگهداری کالای قاچاق در یک منزل مسکونی واقع در شهر شیراز، ماموران نیروی انتظامی با اخذ مجوز قضایی اقدام به بازرسی از محل کردند.

سالاری با اشاره کشف مقادیر زیادی لوازم یدکی قاچاق از این منزل مسکونی گفت: با ضبط کالا‌های مکشوفه و بازداشت یک نفر در این رابطه، پرونده‌ای تحت عنوان قاچاق تشکیل و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: در تحقیقات انجام شده توسط شعبه هفتم این اداره کل، تخلف متهم در نگهداری کالای قاچاق محرز و نهایتا حکم به جریمه ۲۲ میلیارد ریالی وی و ضبط کالا‌های مکشوفه به نفع دولت صادر شد

جریمه ۲ میلیاردی فروشنده سهمیه سوخت نقلیه عمومی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس از احراز تخلف پرونده عرضه خارج از شبکه ۳ هزار لیتر سوخت خبر داد و گفت: فردی که اقدام به فروش غیرقانونی بیش از ۳ هزار لیتر گازوئیل کرده بود به تعزیرات حکومتی احضار شد.

سالاری گفت: فرد مذکور با اجاره دادن کارت سوخت اتوبوس نقلیه عمومی اقدام به کسب درآمد می‌کرد که با تشکیل پرونده تعزیراتی برای وی، تحقیقاتی در این رابطه انجام شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: در بررسی‌های انجام شده تخلف عرضه خارج از شبکه سوخت توسط این فرد محرز و نهایتا وی به پرداخت جریمه نقدی به میزان ۲ میلیارد ریال در حق دولت محکوم شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.