امیرعبداللهیان:

سیاست تحریم‌های یکجانبه آمریکا محکوم به شکست است

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای کوبایی خود گفت: سیاست تحریم‌های یکجانبه و قلدر مآبانه آمریکا محکوم به شکست است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با برونو رودریگز وزیر امور خارجه کوبا آخرین تحولات روابط دوکشور در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان روابط ایران و کوبا را مبتنی بر پایه‌های محکم و متین تاریخی دانست.

امیرعبداللهیان افزود: در عرصه مناسبات سیاسی، روابط در عالی‌ترین سطح خود برقرار بوده و هر دو کشور در مسیر حفظ استقلال و مخالفت با یکجانبه گرایی دارای نگاه و اهداف مشترک هستند.

وزیر امور خارجه کشورمان وقایع مداخله گرایانه خارجی در امور داخلی کوبا و ترغیب آمریکا به ایجاد اغتشاش در کوبا در ١١ جولای ٢٠٢٢ را مجددا محکوم کرد و گفت: آمریکا و برخی کشور‌های غربی سیاست همزمان اعمال تحریم و مداخله از طریق بروز و تشویق اغتشاشات در کشور‌های مستقل را دنبال می‌کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران تاکید کرد که سیاست تحریم‌های یکجانبه و قلدر مآبانه آمریکا محکوم به شکست است.

برونو رودریگز وزیر امور خارجه کوبا نیز در این دیدار از حضور هیات ایرانی در هاوانا استقبال کرد و روابط با جمهوری اسلامی ایران را یک الویت برای کوبا دانست.

وزیر امور خارجه کوبا همچنین تحریم‌های یکجانبه و مداخلات خارجی در امور داخلی کشور‌ها را محکوم کرد و مراتب قدردانی خود و دولت کوبا از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از کوبا را بیان داشت.

رودریگز همچنین افزود کوبا از حق همه کشور‌ها برای دستیابی به انرژی هسته‌ای صلح آمیز حمایت می‌کند.

استمرار همکاری دو کشور در مجامع بین المللی و تبادل هیات‌های سطوح عالی بین دو کشور از دیگر موضوعات مورد گفتگو و تبادل نظر بین وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و کوبا در این دیدار بود.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان پس از رسیدن به هاوانا پایتخت کوبا با میگل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا دیدار کرد.

وزیر خارجه پیش از کوبا به کشور‌های موریتانی، نیکاراگوئه ونزوئلا سفر کرده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار