رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی ایلام به ۲ درصد افزایش می‌یابد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ضریب اشغال تخت‌های بیمارستانی در این استان با راه اندازی بیمارستان رازی به ۲ درصد افزایش خواهد یافت.

جاسم محمدی، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: کلنگ احداث بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی رازی شهر ایلام سال ۸۸ به زمین زده شده و در طول سال‌های گذشته به دلیل کمبود اعتبارات و محدودیت‌های بودجه تکمیل آن به طول انجامیده است.

وی افزود: طی یکسال اخیر تلاش دامنه داری برای فعال کردن بخش‌هایی از این مرکز بزرگ درمانی انجام گرفت، بطوریکه هم اکنون ۱۰۰ تخت این بیمارستان در مدار فعالیت قرار گرفته و بتدریج سایر بخش‌ها نیز راه اندازی خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: ایجاد ۱۰ اتاق عمل و اتاق زنان و زایمان در این بیمارستان پیش بینی شده که در صورت تزریق اعتبار مورد نیاز تمامی این قسمت‌ها راه اندازی می‌شود.

محمدی تاکید کرد: ضریب اشتغال تخت‌های بیمارستانی در استان ۱،۶ درصد است که با تکمیل بیمارستان رازی این مقدار به ۲ درصد خواهد رسید، درحالیکه میانگین کشوری در این زمینه ۱،۶۷ درصد است.

وی اضافه کرد: تعداد تخت‌های بیمارستانی استان بر اساس شاخص‌های جمعیتی تعریف شده باید حدود ۷۹۰ تخت باشد که با راه اندازی بیمارستان رازی این تعداد به حدود ۷۵۰ تخت خواهد رسید، بر اساس شاخص‌های بهداشتی و درمانی باید به ازای هر یک هزار نفر یک تخت بیمارستانی وجود داشته باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی در خصوص تامین کادر درمانی این بیمارستان نیز گفت: بکارگیری نیرو‌های مورد نیاز منوط به تعیین تکلیف استخدام‌های جدید وزارتخانه است که در سال آینده انجام خواهد شد و بخشی از این استخدام‌ها نیز برای بیمارستان رازی ایلام است، ولی تاکنون سهمیه استان مشخص نشده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.