رئیس اورژانس ۱۱۵ شهرستان کازرون از راه اندازی سیستم آسایار در اورژانس خبر داد.

بهمن جمشیدی رئیس اورژانس ۱۱۵ شهرستان کازرون در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما، گفت: بر اساس برنامه ریزی و ابلاغ وزارت بهداشت؛ درمان و آموزش پزشکی به تمام استان‌ها سامانه اتوماسیون مرکز ارتباطات بعد از ایجاد زیرساخت لازم به اجرا در آمد.

او گفت: شهرستان کازرون با اجرای اتوماسیون "آسایار" و نصب و راه اندازی سخت افزار این سیستم در مرکز پیام شهرستان و تجهیز پایگاه‌های اورژانس به گوشی‌های هوشمند مبتنی به سیستم آسایار و فعال شدن این سامانه در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها با حذف کاغذ؛ تمام فرایند ماموریت‌ها اینترنتی عملیاتی شده و ثبت و پایش میشود.

جمشیدی در خصوص مزایای این سیستم عنوان کرد: سیستم آسایار سبب می‌شود زمان فراخوان آمبولانس کم شده و با بالا رفتن سرعت انجام ماموریت‌های پیش بیمارستان؛ حذف هزینه بالا چاپ کاغذ؛ نظارت آنلاین و لحظه‌ای بر فرایند ارائه خدمات؛ گام موثری در پیشبرد خدمات اورژانسی و امدادی صورت گیرد.

او گفت: تمام آمبولانس‌های شهرستان به سیستم ردیاب مجهز شده اند و موقعیت؛ مسیر آمبولانس‌ها و زمان دقیق اعزام به ماموریت مشخص و از سوی مرکز پیام اورژانس راهبری و کنترل میشوند.

رئیس مرکز اورژانس ۱۱۵ کازرون گفت: دسترسی به آمار و اطلاعات این سیستم سبب میشود دسترسی به آمار و اطلاعات اورژانس تسهیل و فرصتی فراهم میشود تا با بهره گیری به موقع از آمار و اطلاعات؛ برنامه موثری برای ارتقا سیستم تدوین شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار