تست هوش: چند تخم مرغ باقی مانده است؟

اگر به تست‌های هوش یا معما علاقه مندید مطلب زیر را از دست ندهید.

این روز‌ها یک معمای جذاب و فوق العاده دشوار در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. معمایی که ۹۹ درصد افراد اشتباه جواب داده اند. حالا نوبت شما است تا خود را به چالش بکشید. آیا می‌توانید به معمای تخم مرغ پاسخ درست بدهید؟

سوال معما این است: من ۶ تخم مرغ دارم. ۲ تخم را شکسته ام، ۲ تخم مرغ دیگر را پخته ام و ۲ تای دیگر را خورده ام. حالا چند تخم مرغ مانده است؟ 


بیشتربخوانید


پاسخ را باید پیدا کنید. این سوالی است که با بیش از ۱۶۰۰ لایک و ۴۰۰ ریتوییت، بیش از ۴۹۵ هزار بار در توییتر بازدید داشته است.

معمای تخم مرغ

به یاد داشته باشید که این چنین معماها، آزمون‌ها و سوالات هوش نیازمند توجه و دقت زیاد به خود سوال است. حل این نوع معما‌ها می‌تواند سبب افزایش تمرکز شما شود. فراموش نکنید همان طور که جسم به ورزش و غذای سالم نیاز دارد، مغز نیز به ورزش و غذای مفید نیاز دارد. امروز با کمک معمای تخم مرغ می‌توانید مغز خود را به چالش بکشید و کمی هم سرگرم شوید.

این سوال کاربران اینترنتی را گیج کرده است. چطور می‌شود ۲ تخم مرغ را بشکنیم، ۲ عدد دیگر را بپزیم و ۲ عدد دیگر را بخوریم و باز هم دنبال این باشیم که باقی مانده تخم مرغ‌ها چند دانه است؟

خیلی‌ها زیرکانه به این معما پاسخ داده اند. بعضی‌ها نیز از روی سرگرمی یک عدد گفته و از آن گذشته اند. در حالی که این نوع معما‌ها قدرت ذهنی و ضریب هوشی شما را نشانه می‌روند، پس مهم است که به جواب سوال خود دقت کنید.

 پاسخ اول:

برای پختن تخم مرغ باید ابتدا آن‌ها را شکست، چون تخم مرغ با پوست خورده نمی‌شود. پس اگر دو تخم مرغ شکسته شود، سپس پخته می‌شود و فرد آن را می‌خورد. در آخر ۴ تخم مرغ باقی می‌ماند! 

پاسخ این کاربر ۴ بوده، اگر شما هم فکر کنید به همین جواب می‌رسید، اما چرا جواب او اشتباه است.

پاسخ دوم:

یکی از کاربران در توییتی نوشته: ۴ تخم مرغ باقی مانده است!

پاسخ سوم:

جواب کاربر بعدی عدد ۴ است. مطمئنیم شما هم فکر می‌کنید، این معما ساده است و ما آن را سخت جلوه می‌دهیم. ولی باید دقت کنید.

جواب ۴ است، اما بستگی به این دارد که از چه منظری به این سوال نگاه کنید:

۶ عدد تخم مرغ، ۲ عدد آن را شکسته، ۲ تای دیگر را پخته و ۲ عدد نیز خورده شده است. پس باقی مانده ۴ است.

ایده ال‌ترین پاسخ می‌تواند ۴ باشد، زیرا برای خوردن تخم مرغ باید ابتدا آن را شکست، پخت و در نهایت نوش جان کرد. اما همه این جواب‌ها اشتباه است.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا می‌توانید پاسخ درست را حدس بزنید؟ ما منتظر جواب شما می‌مانیم. کمی بیشتر فکر کنید!..

پاسخ درست معمای تخم مرغ

هرچند به نظر شما این معما آنچنان هم سخت نبود، اما وقتی جواب کاربران توییتر را خواندید، مسلما شگفت زده شده اید و در عین حال به جواب خود شک کرده اید. حتما از خود پرسیده اید در صورتی که جواب باید ۴ باشد، پس چرا درست نیست؟ ما به شما می‌گوییم که چرا جوابی که شما داده اید، درست نیست.

جواب درست عدد ۶ است

به این نکته ظریف در معمای تخم مرغ دقت کنید! به صورت مسئله نگاه کنید و یک بار دیگر عبارت سوال را بخوانید: در قسمت اول سوال نوشته شده است”من ۶ تخم مرغ دارم. (این جمله برای زمان حال استفاده می‌شود)، قسمت‌های بعدی سوال برای زمان گذشته است، ۲ تخم مرغ را شکسته ام، ۲ تخم مرغ را پخته ام و ۲ تخم مرغ را خورده ام. 

پس با توجه به قسمت اول سوال شما حالا ۶ تخم مرغ دارید.

حالا شما بگویید آیا فکر می‌کنید پاسخ معمای تخم مرغ درست است؟

منبع: خبرنامه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: معما ، تست هوش
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۲ ۲۲ بهمن ۱۴۰۱
سلام اگه به سوالی که پرسیده درست دقت کنید برای زمان حال هستش پس در این وسط یه چیزی میمونه اونم این که ۶ عدد تخم مرغ مونده در آخر اینم بگم که طرف با طرح این معما خواسته مخاطبین رو گمراه کنه چون در گذشته دوتا تخم مرغ خورده و شکسته و پخته به معنی سوال دقت کنید متوجه میشد پس نکته این هستش که بحث زمان تو معما مطرح شده حال و گذشته پس نتیجه اینه ۶ عدد باقی میمونه
Iran (Islamic Republic of)
محمد حسین شریعت
۱۵:۴۷ ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
سلام خیلی راحت هست . ۲تا روکه میشکنه همونارو میپزه بعدهم می خوره . اول چند تا تخم مرغ داشتیم .۶تا پس منهای ۲ میکنیم میشه ۴ تا تخم مرغ تمام
United States of America
Bm20
۱۰:۲۶ ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
۶
بحث زمان مطرح شد .
ممکنه کسی این را به زمان ربط ندهد.
کلا موضوع بیخودی بود . احتمالا کار یه بچه ننه مایه دار هست...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۲ ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
4 تخم مرغ باقی میمونه (جدای اولش که گفتن زمان حال هست) 4 تا مونده چون تخم مرغ شکسته و تخم مرغ پخته بازهم تخم مرغ هستند ونگفته چند تخم مرغ سالم دارم !! فقط 2 تا که خورده شده دیگه نیست ولی بقیه هستند!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۰ ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
این سوال چند وجهی است. هرکس می تواند از دیدگاه خود به این معما نگاه کند. من هم میتوانم بگویم صفر تخم مرغ! اگر منظور از تخم مرغ به شکل خام و بازاری آن [یعنی قبل از نیمرو شدن و آب پز شدن و از دست افتادن و شکستن هست] وقتی دو تا را شکستم. دو تا را پختم و دو تا را خوردم طبعا اکنون با آن با پیش فرض قبلی دیگر چیزی ب اسم تخم مرغ باقی نمی ماند ولی از دیدگاه شما هم می تواند آنچه که مرقوم داشته اید درست باشد.
Iran (Islamic Republic of)
شهربانو حیدری
۱۹:۴۵ ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
۸ تخم مرغ مانده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۹ ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
خوب مسخره اگه اینجوریه که آنجایی که گفته [۲ را شکستم ۲ را پختم و ۲ را خوردم] باید بپرسیم دو چی چی رو شکستی یا بگیم ۲ که شکستنی و پختنی و خوردنی نیست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۰ ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
بی مزه و بی معنی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۸ ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
دو عدد باقی مانده
Iran (Islamic Republic of)
حنانه
۲۱:۰۸ ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
ما ۴تخم مرغ باقی داریم
Iran (Islamic Republic of)
Amirxstudy
۲۰:۵۷ ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
آخه این معما موندن داره؟ بخدا من از این ساده تر معما ندیده بودم
Iran (Islamic Republic of)
hossein
۲۰:۱۸ ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
خیلی مسخره بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۹ ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
۲ تخم مرغ باقی است
Iran (Islamic Republic of)
اشرفی
۱۹:۴۴ ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
6
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر