نمایشگاه صنعت نفت فرصتی برای معرفی نسل جدید کارآفرینان فناور کشور

رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: نمایشگاه صنعت نفت فرصت رونمایی از نسل جدید کارآفرینان فناور کشور در فضای توسعه زیست بوم فناوری و صنعت نفت دانش بنیان است.

محمد گلستان‌باغ، رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: هر رویدادی که ارائه دهنده تولید و نمایانگر شکوه و پیشرفتِ توان داخلی است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

او می گوید: ضروری است که مجموعه‌های دانش بنیان مورد حمایت قرار بگیرند و مُنطبق بر فرمایش مقام معظم رهبری رُشد تولید به رُشد اقتصادی منتهی شود چرا که تولید داخل امن‌تر است و این موضوع هم از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌کند و هم توسعه محصولات تحریمی، راهبردی و فناورانه را سبب خواهد شد.

رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: رویداد نمایشگاهی تخصصی صنعت نفت استان خوزستان  بزرگترین رویداد صنعت نفت بوده و شناسنامه صنعت نفت در استان خوزستان و استان‌های پیرامونی است و همین موضوع سبب شده تا صنایع مرتبط و شرکت‌های تخصصی کوچک و بزرگی گراگرد این صنعت مهم کشور در استان خوزستان و استان‌های همجوار پدید آیند. حضور فعالِ شرکت‌های دانش بنیان و جوانان نخبه این استان‌ها با دستاورد‌های متنوع از یک سو و از سوی دیگر حضور کارشناسان و نخبگان صنعت نفت که به دلایل فعالیت حساس در عرصه تولید نفت فرصت حضور در دیگر نمایشگاه‌های کشوری را پیدا نمی‌کنند این رویداد را برجسته می‌نماید.

گلستان باغ گفت: بدون شک امسال با توجه به شعار و ماموریت سال، «دانش بنیان، تولید و اشتغال آفرینی» شاهد تحرک و اُمید آفرینی ویژه‌ای در فضای دانش بنیان و توسعه فناوری کشور بوده ایم ضمن آن که صنعت نفت تلاش همه جانبه‌ای در خصوص ایجاد سیاست‌های تسهیل گر و استفاده حداکثری از ظرفیت دانش در کشور دارد.

به گفته‌ رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، نسل جدیدی از کارآفرینان در در حال ظهور هستند و حوزه فناوری در کشور و به خصوص در استان خوزستان و استان‌های همجوار به صورت عینی توسعه قابل توجهی پیدا کرده است.

رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: در حوزه صنعت نفت میزان فرصت‌های اقتصادی، دانش‌بنیانی و نیاز بسیار بالا است و حجم بزرگی از بازار شرکت‌های داخلی را تشکیل می‌دهد. به رغم تمام تلاش‌های شرکت‌های دانش بنیان و وجود توانمندی‌های متعدد صنایع هم چنان نتوانسته‌اند از ظرفیت‌های موجود به طور کامل و ایده آل استفاده کنند.

این مقام مسئول می گوید:  اصلی‌ترین راهبرد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بکارگیری کلیه ابزار‌های حمایتی برای توسعه و حداکثرسازی جذب داشته‌ها در مقابل نیاز‌های حوزه صنعت نفت است و نمونه بارز این ابزار‌های حمایتی، در کنار قرارداد‌های پژوهشی و توسعه فناوری، قرارداد‌های تولید بار اول است و دانش بنیان‌ها می‌توانند محصولات فناورانه خود را، بدون انجام بوروکراسی‌ها و برگزاری مناقصات، با حمایت و نظارت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، ذیل قرارداد‌های بار اول عرضه نمایند.

گلستان باغ گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در این دوره از نمایشگاه عرضه و تبیین ابزار‌های حمایتی و نیز دعوت از شرکت‌های توانمند به برگزاری سمینار‌های ارائه محصولات و توانمندی‌ها خواهد بود.

به گفته‌ی رئیس پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، انعقاد چهار قرارداد پژوهشی با مراکز دانشگاهی و دانش بنیان کشور و دو تفاهم نامه هم کاری نیز از اهم برنامه‌های شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در طول برگزاری نمایشگاه می‌باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.