دیپلماسی دولت در حوزه اقتصادی پویا و هوشمندانه است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سیاست خارجی دولت سیزدهم مبتنی بر دیپلماسی پویا و با برنامه با هدف توسعه ظرفیت‌های اقتصادی در سطح جهان است.

سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست پایانی نهمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری زیمبابوه با تبریک میلاد حضرت امام‌علی (ع) و ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: حضور جناب آقای «فردریک یک شاوا» وزیر محترم امور خارجه و تجارت بین‌الملل زیمبابوه به عنوان رئیس کمیسیون همکاری مشترک دو کشور و هیئت ۶۰ نفره همراه را از وزارتخانه‌های زیمبابوه نشان‌دهنده تمایل ویژه این کشور برای گسترش همکاری با جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم.

 وی افزود: سیاست خارجی دولت سیزدهم مبتنی بر دیپلماسی پویا و تعامل هوشمندانه با هدف توسعه ظرفیت‌های اقتصادی و ارتقای سطح مبادلات تجاری است.

مرتضوی با تأکید بر نگاه راهبردی دولت به گسترش روابط تجاری و تنوع‌بخشی به روابط با کشور‌های همسو در جهان، بیان کرد: قاره آفریقا در مسیر دیپلماسی فعالانه جمهوری اسلامی ایران جایگاه ویژه‌ای دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ارتقای همکاری‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و علمی با جمهوری زیمبابوه برای ما مهم است و امید داریم نتایج نهمین کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی به توسعه همه‌جانبه دو کشور منجر شود.

وی افزود: در این چند روز موضوعات مهمی مورد مذاکره قرار گرفت که باعث تسهیل همکاری‌های فی‌مابین خواهد شد.

مرتضوی بیان کرد: کمیته پیگیری اجرای توافق‌نامه ایران و زیمبابوه هر شش‌ماه یک‌بار برای بررسی روند تحقق اهداف و نیز تسهیل اجرای موارد مورد توافق تشکیل خواهد شد.

وزیر کار با بیان اینکه اتاق‌های بازرگانی دو کشور به تسهیل روابط اقتصادی تجار دو طرف کمک می‌کنند، افزود: ایجاد یک کانال بانکی دوسویه نیز توسط نظام بانکی دو کشور پیگیری می‌شود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر