در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

آیا باغات مناطق شمالی تهران تملک خواهد شد؟ / در ۶ منطقه توزیع عادلانه فضای سبز انجام نشده است

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: گسترش طرح کمربند سبز پیرامون شهر تهران در دستور کار است.

علی‌محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه طی سال ۱۴۰۱ شهرداری تهران ۳۰۰ میلیارد تومان تملک باغات داشته است، گفت: این باغات بیشتر در مناطق کم برخوردار مانند ۷، ۱۳، ۱۱، ۱۷ و ۱۲ که سرانه فضای سبز پایین دارند، قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ سه تملک داشتیم، افزود: رقم تملک فضای سبز تا پایان سال نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

مختاری در پاسخ به این سؤال که آیا باغات مناطق شمالی تهران نیز تملک خواهد شد یا خیر، اظهار کرد: تملک در مناطق شمالی درگذشته صورت می‌گرفته، ولی اکنون تملک در مناطق کم برخوردار در دستور کار است چراکه باید توزیع عادلانه فضای سبز در همه مناطق داشته باشیم. همچنین سرانه فضای سبز برای هر شهروند نزدیک به استاندارد قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه در مناطق دیگر سرانه فضای سبز در سطح قابل قبولی وجود دارد، ادامه داد: داشتن فضای سبز در همه مناطق به این معنا نیست که از توسعه آن غافل شویم. سعی می‌کنیم که توزیع عادلانه فضای سبز در همه مناطق به‌طور یکسان داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران درباره تملک باغات در سال آینده اظهار کرد: تقریباً در ۶ منطقه تهران توزیع عادلانه فضای سبز انجام نشده است. در سال آینده نسبت به توسعه فضای سبز طبق قوانین استاندارد‌های بین‌المللی اقدام خواهیم کرد.

مختاری راجع به رقم بودجه ۱۴۰۲ برای تملک فضای سبز افزود: حدود ۴۰۰ میلیارد تومان تملک برای سال آینده خواهیم داشت.

وی با اشاره به برنامه‌های این سازمان برای سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای توسعه فضای سبز مخصوصاً در مناطق کم برخوردار صورت گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه گسترش طرح کمربند سبز پیرامون شهر تهران در دستور کار است، افزود: با توسعه کمربند سبز در سال جاری ۱۵۰۰ هکتار فضای سبز خواهیم داشت. اولین بار است که این مساحت برای پایتخت در نظر گرفته شده است. تا ۱۵ اسفند قرار است مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مختاری در پایان تأکید کرد: در سال آینده اگر اراضی بلامعارض داشته باشیم ۲ هزار هکتار و در غیر این صورت هزار و ۵۰۰ هکتار می‌توانیم توسعه بدهیم و نسبت به تکمیل کمربند سبز شهر تهران اقدام کنیم.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۹ ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
فقط خدا کنه برای فضای سبز استفاده کنید
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر