با دو سورتی پرواز بالگرد هلال‌احمر فارس صورت گرفت

ارسال و توزیع ۱۲۰ تخته پتو به روستای در محاصره برف جیدراز کامفیروز

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان فارس از توزیع ۱۲۰ تخته پتو و اقلام مصرفی مورد نیاز با همکاری هلال احمر به روستای در محاصره برف جیدراز کامفیروز خبر داد.

به دلیل بارش سنگین برف طی چند هفته اخیر در منطقه‌ی کامفیروز، عملیات امداد رسانی به ساکنان روستای جیدراز از بخش جنوبی کامفیروز شهرستان مرودشت با استفاده از بالگرد جمعیت هلال احمر استان فارس انجام شد.

محمد مهدی رنجبر در جمع خبرنگاران گفت: به دلیل شرایط جوی و بارش سنگین برف در کامفیروز، راه ارتباطی روستای هدف گردشگری جیدرزار با سایر نقاط این منطقه به کلی قطع شد که با همکاری هلال احمر استان امدادرسانی از جمله توزیع ۱۲۰ تخته فرش واقلام مصرفی به اهالی این منطقه با دو سورتی پرواز بالگرد هلال احمر استان فارس به پایان رسید.

او با اشاره به اینکه راه‌های دسترسی روستای جیدرزار کامفیروز جنوبی به دلیل بارش سنگین برف طی چند هفته اخیر با سایر مناطق قطع شد افزود: کمک‌های امدادی با مدیریت فرماندار ویژه شهرستان و مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری فارس انجام شد.

رنجبر گفت: ستاد اجرایی در قالب بنیاد احسان در حوادث غیر مترقبه از جمله سیلدبیرم و استهبان در کنار مردم خواهد بود و خدمات رسانی خواهد کرد

محمد رفیعی رئیس امداد و نجات شهرستان مرودشت نیز گفت: اقلام مورد نیاز در قالب بسته‌های مورد نیاز و ضروری اهالی این روستا شامل۱۲۰ تخته پتو،۳۰ شعله چراغ والور،۳۰ کارتن بسته غذایی ۷۲ ساعته شامل؛ تُن ماهی، لوبیا، نودل، خرما، چای، برنج کنسرو شده و ۳۰ تخته موکت بود که بین اهالی این روستا توزیع شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مرودشت که هدایت تیم نجات و امدادرسانی به این روستا را برعهده دارد، گفت: با هماهنگی‌های انجام شده بالگرد جمعیت هلال احمر استان به روستای صعب العبور جیدرزار با موفقیت به پایان رسید.

گفتنی است روستای هدف گردشگری جیدرزار یکی از مناطق سردسیر و برف گیر منطقه کامفیروز با مختصات جغرافیایی ۵۲ درجه و ۹ دقیقه شرقی و ۳۰ درجه و ۲۲ دقیقه عرض شمالی در جنوب غربی کامفیروز در شهرستان مرودشت بشمار می‌رود که به گفته اهالی بارش برف اخیر طی ۷۴ سال گذشته بی سابقه بوده است. فاصله این روستا تا مرکز شهر مرودشت حدود ۸۵ کیلومتر است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار