بسیاری از پرستاران انگلیسی، شب‌ها گرسنه می‌خوابند

اوضاع بخش سلامت انگلیس به حدی وخیم است که بسیاری از پرستاران پول لازم برای خرید شام را ندارند و مجبورند شب‌ها گرسنه بخوابند.

شبکه المیادین گزارش داد: بخش سلامت انگلیس با برگزاری بزرگترین اعتصاب، قیام کرد، اما دولت همچنان بر موضع خود اصرار دارد و حاضر نیست در حقوق‌ها بازنگری کند. چه کسی تاوان این شرایط را می‌دهد؟

هیچ معاینه پزشکی یا عمل جراحی در حدود یک سوم بیمارستان‌های انگلیس صورت نمی‌گیرد. بخش سلامت انگلیس شاهد بزرگترین اعتصاب کارکنان آن است. تورم، بحران معیشتی کارکنان این بخش به ویژه پرستاران و امدادرسانان را تشدید کرده است.

یک پرستار انگلیسی در این خصوص گفت: ما به استخدام افراد بیشتری در بخش سلامت نیاز داریم و می‌خواهیم پرستار بمانیم، اما با حقوق‌های فعلی، نمی‌توانیم زندگی کنیم. به اعتقاد من، انگلیس در سطح کشور‌های جهان سوم قرار گرفته است. تصور کنید، کارکنان بخش سلامت، بیش از ۲۰۰ پوند برای رفت و آمد پرداخت می‌کنند، در حالی که بسیاری از همکاران ما، شب‌ها گرسنه می‌خوابند

توقف فعالیت کادر پزشکی که پیش بینی می‌شود چند روز ادامه داشته باشد، فشار‌ها بر بخش بهداشت انگلیس را تشدید می‌کند. این در حالی است که دولت انگلیس حاضر نیست به مطالبات پرستاران که در صدر آن‌ها افزایش حقوق‌ها به میزان ۱۹ درصد است، پاسخ مثبت بدهد. دولت انگلیس، پرستاران را متهم می‌کند، جان هزاران بیمار را با این اعتصاب، تهدید می‌کنند.

اعتصاب‌ها در انگلیس، محدود به کارکنان اورژانس و پرستاران باقی نخواهد ماند و قرار است تا پایان این ماه، اعتصاب پزشکان متخصص و کارگران راه آهن و معلمان برگزار شود.

زنجیره اعتصاب‌هایی که انگلیس را فرا گرفته است، نقطه عطف بی‌سابقه‌ای در تاریخ سیاسی و اجتماعی این کشور است که ثابت می‌کند انگلیس وارد مرحله جدیدی شده است که نشانه عقبگرد آن در رتبه بندی‌های جهانی است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۰ ۲۸ بهمن ۱۴۰۱
انگلیس وضعش خرابه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۸ ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
حقوق پرستارهای خودمان 10 میلیون هست فک کنید سرپرست خانوار ایرانی پرستار باشه با زن و دوتا بچه وکرایه خونه هزینه تحصیل رفت و امد پرستارهای خودمون که با هوا زندن
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر