پرداخت ۸۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط شعب بانک کشاورزی

مدیر شعب بانک کشاورزی فارس از پرداخت ۸۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات در ۱۰ ماهه امسال در استان خبر داد.

محمد‌حسن رزاق‌منش، ضمن تبریک دهه مبارک فجر به کلیه تامین کنندگان امنیت غذایی کشور و اشاره به نقش بانک کشاورزی در تامین مالی و تحکیم امنیت غذایی، ارائه تسهیلات به متقاضیان زیربخش‌های مختلف کشاورزی و بازرگانی را از ابتدای امسال تا پایان دیماه، مبلغ ۸۶۶۱۹ میلیارد ریال خواند.

او گفت: این میزان تسهیلات به ۶۵۶۲۹ نفر از متقاضیان پرداخت شده است و با عنایت به رسالت بانک کشاورزی بیش از ۹۰ درصد از تسهیلات موصوف در زیربخش کشاورزی بوده است.

رزاق‌منش گفت: تا پایان دیماه بیش از ۳۴۱ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی به متقاضیان پرداخت شده است که در واقع با پرداخت این میزان تسهیلات، ۳۵ دستگاه انواع ماشین آلات بخش کشاورزی همچون تراکتور، کمباین و دنباله بند‌ها به بخش مکانیزاسیون کشاورزی استان اضافه شده است.

به گفته مدیر شعب بانک کشاورزی فارس، طی این مدت، مبلغ ۱۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را به ۵۵ نفر از متقاضیان پرداخت کرده است.

رزاق منش گفت: شعب بانک کشاورزی استان فارس در رابطه با تسهیل در امر ازدواج جوانان، مبلغ ۲۵۸۳ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج را به ۱۸۵۰ نفر از متقاضیان پرداخت کرده است.

او، سپس میزان وام پرداختی در رابطه با کشت گلخانه‌ای با هدف توسعه این نوع کشت در جهت تولید محصولات کشاورزی را در همین مدت، بیش از ۲۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات برای این نوع کشت ذکر کرد و گفت: پرداخت تسهیلات در زمینه کشت گلخانه‌ای استان، منجر به احداث و بهره برداری از ۶۶ طرح با مساحت بیش از ۴۷.۵ هکتار در استان فارس شده است.

رزاق منش گفت: طی این مدت، مبلغ ۲۰۳۶ میلیارد ریال تسهیلات صندوق توسعه ملی به ۴۶۹ نفر از متقاضیان و در زمینه باغداری، شعب بانک کشاورزی استان مبلغ ۶۷۳۵ میلیارد ریال تسهیلات به تعداد ۵۷۸۴ نفر از متقاضیان باغدار استان و مبلغ ۲۳۵۷۸ میلیارد ریال تسهیلات دامداری به ۲۵۸۷۱ نفر از متقاضیان پرداخت کرده است.

یکی دیگر از اقدامات شعب بانک کشاورزی استان فارس در این مدت پرداخت مبلغ ۲۶۸۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی می‌باشد که رزاق منش به آن اشاره کرد و گفت: این میزان تسهیلات به ۳۲۹۴ نفر متقاضی از مددجویان کمیته امداد حضرت امام (ره)، بهزیستی و مشاغل خانگی پرداخت شده است.

او گفت: مبلغ ۹۶۳۱ میلیارد ریال تسهیلات زراعت نیز به ۶۵۵۸ نفر از متقاضیان این زیربخش کشاورزی پرداخت شده است.

رزاق منش پرداخت بیش از ۱۲۲۵۷ میلیارد ریال تسهیلات در زیر بخش صنایع تبدیلی در همین مدت به اشخاص حقیقی و حقوقی توسط بانک کشاورزی استان فارس را یکی دیگر از اقدامات مهم خواند و گفت: این میزان تسهیلات به ۸۲۹ نفر از متقاضیان پرداخت شده ا ست.

مدیر شعب بانک کشاورزی استان فارس گفت: از آغاز فصل خرید گندم تا کنون، بیش از ۴۹۵۸۰۴ تن گندم از ۳۶۶۲۳ کشاورز استان با ارزشی حدود ۵۶۷۰۶ میلیارد ریال خریداری که ۱۰۰ درصد بهای آن در شعب بانک کشاورزی به حساب گندمکاران واریز شده است.

رزاق منش گفت: همچنین بیش از ۵۲۰۰ میلیارد ریال برای تهیه و تولید بذر گواهی شده به ۲۰ شرکت تولید بذر پرداخت که کلیه نیاز استان در تهیه بذر برطرف شده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود از پرداخت بیش از ۴۹۵۰ میلیارد ریال غرامت مربوط به سال زراعی جاری توسط بانک کشاورزی خبر داد و گفت: بیش از ۲ میلیون و ۵۴ هزار راس انواع دام و تعداد ۳۴۰۶۵ بیمه گذار در بانک کشاورزی استان فارس دام‌های خود را تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی استان قرار دادند، همچنین بیش از ۸۲ هزار بیمه نامه تا پایان دیماه سال ۱۴۰۱ در بانک کشاورزی استان فارس صادر شده است که، از مجموع بیمه نامه‌های صادر شده ۲۵۵۷۲ بیمه نامه در بخش باغات، ۲۳۵۱۰ بیمه نامه در بخش زراعت، تعداد ۲۸۷۵۶ بیمه نامه در بخش دام، تعداد ۴۵۳۱ بیمه نامه در بخش طیور، تعداد ۵۸ بیمه نامه در زیربخش آبزیان و تعداد ۸۹ بیمه نامه در سایر بخش‌ها شامل منابع طبیعی، ابنیه و ماشین آلات بوده است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: