تامین حقابه ایران از هیرمند اولویت آبرسانی به سیستان

معاون عمرانی وزارت کشور گفت: تامین حقابه از رودخانه هیرمند، ضرورت جدی برای بهره‌مندی از آب پایدار سیستان و بلوچستان است.

نشست وضعیت پایش آب استان سیستان و بلوچستان به ریاست مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزارت کشور و با حضور منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان و مدیران استانی مرتبط در محل وزارت کشور برگزار شد.

در این نشست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوجستان آخرین وضعیت آب شرب استان سیستان و بلوچستان را ارائه داد.

براساس گزارش ارائه شده، استان سیستان و بلوچستان با میانگین بارش ۱۰۶ میلی متر جزء استان های کم بارش کشور است و با توجه به اسکان جمعیت سه میلیون نفری نیازمند سرمایه گذاری جدی در حوزه آبرسانی پایدار است.

منصور بیجار معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه استان دارای سه اقلیم شمال، مرکز و جنوب است؛ گفت: شمال استان که منطقه سیستان را تشکیل می دهد به لحاظ منابع آبی وابسته به رودخانه مهم هیرمند است.

وی در همین خصوص گفت: تامین حقابه کشور از محل این رودخانه که از افغانستان جاری است براساس توافق منعقد شده میان دو کشور که میزان حقابه ۸۲۰ میلیون متر مکعب در سال است اولویت و ضرورت جدی است.

معاون عمرانی وزارت کشور در نشست وضعیت پایش آب استان سیستان و بلوچستان گفت: تامین حقابه از رودخانه هیرمند، ضرورت جدی برای بهره‌مندی از آب پایدار این استان است.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۴۲ ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
شما که نمی توانید حقابه را از افغانستان بگیرید برای چه جلسه برگزار می کنید
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر