لطیفی:

حقوق کارمندان دولت ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی از افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان دولت در سال آینده خبر داد.

میثم لطیفی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طبق بودجه برای سال ۱۴۰۲ مکلف هستیم حق اولاد را ۱۰۰ درصد و حق عائله مندی را ۵۰ درصد نسبت به سال قبل آن افزایش دهیم. در آذرماه گذشته اولین افزایش اتفاق افتاد. بر اساس آن حق عائله‌مندی ۶۰۰ هزار تومان و حق اولاد ۲۰۰ هزار تومان اضافه شد. پیشنهاد در لایحه بودجه سال آینده، ۹۰۰ هزار تومان حق عائله‌مندی و ۴۰۰ هزار تومان حق اولاد خواهد بود.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: با همکاری مجلس، تحت عنوان یک ردیف جدید در احکام کارگزینی با نام ترمیم، حقوق قبلاً افزایش پیدا کرد که سه هزار امتیاز و معادل ۱ میلیون تومان بود. پیشنهاد برای امسال هم به همین صورت بود که انجام شود که به جای اینکه ضریب حقوقی را تغییر دهیم، این رقم را در حکم افزایش دهیم که این موضوع در حال بحث است.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه معتقد بودند همان ۲۰ درصد را روی احکام افزایش دهیم. برداشت ما این بود که اگر بخواهیم نظام عادلانه جبران خدماتی را داشته باشیم به مرور زمان باید از این الگوی ردیف جدید ترمیم حقوق استفاده کنیم، تا بتوانیم کم کم فضا را مدیریت کنیم و فاصله حداقل و حداکثر را در بخش دولتی نسبت به آنچه که الان است، کمتر کنیم.

وی تأکید کرد: پیشنهاد ما افزایش دو میلیون تومان معادل ۶۰۰۰ امتیاز بود که برای همه کارکنان دولتی این مقدار اضافه می‌شد و ردیف فوق العاده ترمیم از ۳ هزار امتیاز به ۹ هزار امتیاز تغییر کند، اما در نهایت پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه تصویب شد که معادل همان ۲۰ درصد افزایش حقوق بود.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
کادر درمان
۱۱:۴۷ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
تورم بالای 60درصده شما افزایش حقوق رو 20 درصد اعلام میکنید!!!!؟ سوادتون بخوره توی سرتون.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۰ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
همه ملت ایران که کارمندان دولت نیستن // ما کارگران روز مزد چکار کنیم با این گرانی هایی که برامون درست کردید که ربطی هم نه به امریکا داره و نه به انگلیس
خصوصی سازی هم حتما کار انگلیسه که بلاعث بیکاری ما شده
به yjc هم گفتید هرکی موافق حرف زد چاپ کنید // هرکی مخالف دولت و دولتمردان حرف زد چاپ نکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۵۵ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
این یعنی ارزش پولمون ۲۰ درصد دیگر کاهش یافته و وعده های سید مرحومان هم داه به جایی نبرد. به حول و قوه الهی میریم که به برادران سوری بپیوندیم.
Iran (Islamic Republic of)
امید
۰۹:۵۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
به گفته کارشناسان خودتان امسال میانگین 65 درصد تورم داشتیم و برای سال دیگر حداقل 60 درصد پیش بینی تورم کردید .
با این افزایش 20 درصدی حقوق در سال : ایران رو به هولوکاست واقعی برای قشر کم درآمد و متوسط تبدیل میکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
تورم 80 درصد افزایش حقوق 20 درصد عجب معادله قشنگی!؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۶ ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
همیشه میخواهید یک جوری از جیب کارمندان بردارید به بهانه عدالت میخواستید به همه مساوی2میلیون تومن اضافه کنید که این اگر تصویب میشد عین ظلم وبیعدالتی بود هرکسی براساس مدرک تجصیلی وتخصص وجایگاهی که دارد باید حقوق بگیرد مثلا ایا الان رئیس جمهور ورئیس مجلس ونمایندگان و وزرای دولت حقوق به اندازه ابدارچی ویا کارمند اداری سازمان متبوعه خودش حقوق میگیرد ویا همین اقای کاظمی که رئیس سازمان برنامه وبودجه هست ایا حقوقش به اندازه حقوق مسئول دفتر خودش هست؟ پس اگر میخواهید عدالت باشد باید براساس شایستگی وتخصص ومدرک تحصیلی وستوات خدمت ارتقای حقوق داشته باشد مثلا سرتیب ارتش به اندازه گروهبان ارتش افازیش حقوق داشته باشد عین عین بیعدالتی وظلم هست این عدالت نیست این نشان از کج فهمی و سطخ سواد ونگرش مسئولان ما از عدالت هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۸ ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
حقوق کارمند ۱۰۰در صد هم بشه بجای نمی رسد بااین وضع بدزار
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۹ ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
عموی من با پول پاداش بازنشستگی اش یه خونه دوطبقه خرید ولی من با پول پاداش بازنشستگی یه پراید هم نمیتونم بخرم! 20% افزایش حقوق با 60% تورم(در واقع 100% تورم) به معنای 40 تا 60 درصدکاهش ارزش حقوق و قدرت خرید در سال آینده است حالا شما با این روش مملکت داری توقع دارید بخاطر این 20درصد افزایش حقوق برایتان اسپند دود کنیم؟!! تازه تمام این 20درصد افزایش راهم باید در قبض آب و برق و گاز و تلفن و..... بادرصد سود ماهیانه اش به شما برگردانیم!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۹ ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
بله دیگه،اونکه 10میلیون میگیره دوتومن افزایش،و کسی که 30مژلیون حقوق میگیره 6میلیون اضافه میشه،عین عدالت!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۴ ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
باید حداقل برابر با نرخ تورم اعلامی افزایش حقوق و دستمزد برای کارگر و کارمند داشته باشید وگرنه این دین به گردن شما می مونه.
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر