سخنگوی دولت مطرح کرد:

اختصاص مبلغ ۶۹۵ میلیارد تومان به زلزله زدگان خوی

سخنگوی دولت از اختصاص ۶۹۵ میلیارد تومان در نشست امروز هیات وزیران برای بازسازی منازل و مراکز عمومی آسیب دیده در زلزله خوی خبر داد.

علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیئت دولت، بیان کرد: دولت گزارش های متعددی از سوی بخش های مختلف اجرایی در خصوص افتتاح ها و اقداماتی که در حوزه های مختلف نظیر انرژی، بهداشت، ورزش، مسکن در دهه مبارک فجر انجام می شود دریافت کرده است. بخش زیادی از جلسه امروز هیات دولت به این موضوع اختصاص پیدا کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: گزارش خوبی را بخش های مختلف از جمله وزارت خارجه و بهداشت و درمان و وزارت کشور از کمک های بشردوستانه‌ای که توسط مجموعه هلال احمر و سایر مجموعه های عمومی و مردمی به زلزله زدگان کشورهای ترکیه و سوریه داشتند، ارائه دادند که بیشتر با محوریت درمانی و پزشکی و کمک در جهت شناسایی هرچه سریعتر افرادی که زیر آوار مانده‌اند بود.

سخنگوی دولت در ادامه تصریح کرد: از جمله مصوبات امروز هیات وزیران، تصویبی بود که پیرو گزارش جلسه گذشته که با حضور استاندار آذربایجان غربی در جلسه هیات دولت در خصوص زلزله خوی ارائه شده بود، انجام شد. بحث و بررسی های کارشناسی در مجموعه وزارت کشور و سازمان برنامه صورت گرفت و امروز در هیات وزیران با اختصاص مبلغ 695 میلیارد تومان کمک هزینه های مختلف در حوزه بازسازی و ساخت وساز مسکن های تخریب شده و در حوزه بازسازی اماکن عمومی مانند مدارس، درمانگاه و در حوزه کمک برای تامین تسهیلات بانکی برای مسائل ناشی از زلزله مانند تسهیلات ودیعه مسکن و امثال آن موافقت شد.

وی در ادامه تاکید کرد: این مبلغ با سرعت ان شاءالله در اختیار استان قرار گیرد. البته پیش از این تنخواهی در اختیار قرار گرفته بود. ان شاءالله این مبلغ با سرعت بتواند آسیب های وارده به مردم خوی در سه زلزله ای که در ایام اخیر در این شهرستان رخ داده است را جبران کند و از آلام مردم بکاهد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر