وزیر کشور:

گردشگری ظرفیت بزرگی برای دیپلماسی عمومی و انقلابی ایران است

وحیدی گفت: موضوع گردشگری صرفا یک مساله اقتصادی نیست بلکه ظرفیت بزرگی برای دیپلماسی عمومی و انقلابی ایران است.

احمد وحیدی روز چهارشنبه در نشستی با موضوع گردشگری که با حضور عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد و با گرامیداشت ایام دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی، افزود: در انقلابی که رسالت خود را جهانی می‌داند، موضوع گردشگری صرفا یک مساله اقتصادی نیست بلکه بزرگترین رسانه‌ای است که می‌توان از آن استفاده کرد.

وزیر کشور ادامه داد: رسانه‌های دنیا تحت تسلط امپراطوری دروغ، ریا و فریب قرار دارند و باید راه‌های مقابله با آن و همچنین مسیر حرکت خودمان را بیابیم. گردشگری در راستای دیپلماسی عمومی و تحقق دیپلماسی انقلابیِ انقلاب بزرگ ما یکی از بزرگترین کار‌هایی است که باید در دستور داشته باشیم.

وحیدی با بیان اینکه دشمن خواستار انزوای ایران و قلب واقعیت‌ها و حقایق ناب کشور ما است، تصریح کرد: گردشگری یک راه برای مقابله با آن است. در این ایام که انواع تبلیغات مسموم و دروغین علیه ایران جریان دارد و دشمنان سعی دارند مسایل ولو اندک را در تبلیغات خود بزرگ نمایی کنند تا دیگران نسبت به انقلاب بدبین شوند، این گردشگری است که می‌تواند تصویر درستی از ایران به نمایش درآورد.

وی با بیان اینکه هدف گذاری برای جذب گردشگر باید به حدود ۲۰ میلیون نفر برسد، خاطرنشان کرد: باید یک کار جهشی انجام داد چرا که رسیدن به ۲۰ میلیون گردشگر دور از دسترس نیست.

وزیر کشور با بیان اینکه طبق آمار‌های منتشر شده، ایران به لحاظ تاریخی، دهمین کشور و به لحاظ جذابیت‌های طبیعی در رتبه پنجم جهان قرار دارد، به انواع گردشگری اشاره کرد و یادآور شد: ظرفیت‌های لازم در این زمینه وجود دارد و سرمایه گذاران داخلی و خارجی هم اعلام آمادگی کرده اند.

وحیدی در عین حال تاکید کرد: لازم است یک نظام یکپارچه گردشگری شکل گیرد و استان‌ها هم برای خود هدف گذاری عملیاتی در جذب گردشگر داشته باشند.

وی با اعلام آمادگی وزارت کشور و استانداری‌ها برای حمایت از گردشگری و ارتقای ظرفیت‌های این حوزه، بر لزوم تقویت گردشگری داخلی هم تاکید کرد و گفت: اقوام و طایف در ایران مزیت بزرگی محسوب می‌شوند. شناخت این اقوام و طوایف از یکدیگر منجر به وفاق و انسجام اجتماعی خواهد شد.

وزیر کشور، گردشگری داخلی را در این زمینه مهم برشمرد و افزود: گردشگری یک مساله چند بعدی اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و حتی سیاسی است که کاملا می‌تواند سیاست‌های بین الملل را تحت تاثیر قرار دهد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: وزیر کشور ، گردشگری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۳ ۱۹ بهمن ۱۴۰۱
بشین تا بیان
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر