مارسی ۲-۱ پی‌اس‌جی/پاری‌سن‌ژرمن دربی لوکلاسیک را به مارسی باخت و حذف شد

مسی، امباپه و نیمار نتوانستند کاری از پیش ببرند و حذف زودهنگام را برای کهکشانی‌ها در ولودرومتیم رقم زدند.

در دیداری حساس و فوق العاده مهم از مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فرانسه، مارسی در استادیوم ولودروم میزبان تیم قدرتمند پاریس سن ژرمن بود و در نهایت توانست با نتیجه ۲ بر یک از سد این تیم عبور کرده و راهی مرحله بعدی شود.

پاریس می‌توانست در همان دقایق ابتدایی بازی به گل برسد. پاس دیدنی نیمار از سمت چپ به نونو مندس رسید و شوت او را پائو لوپز، سنگربان مارسی دفع کرد. دقایقی بعد، مارسی این موقعیت را جواب داد. شوت دیدنی چنگیز اوندر را دوناروما با واکنشی فوق العاده از زیر طاق دروازه به کرنر فرستاد.

لحظاتی بعد نیز یک ارسال از سمت راست، با ضربه سر کولاشیناک همراه شد که توپ به بیرون رفت. در دقیقه ۱۵ نیز شوت محکم مالینووسکی را دوناروما دفع کرد و در شرایطی که سانچر قصد داشت روی ریباند دروازه را باز کند، گلر پاریس توانست در مرحله دوم، توپ را مهار کرد.

سپس کولاشیناک با یک شوت محکم دروازه پاریس را تهدید کرد که شوت او با اختلاف کمی به بیرون رفت. در دقیقه ۲۶، گوندوزی دو مرتبه دروازه میهمان را تهدید کرد. ابتدا شوت او را راموس در آستانه ورود به دروازه راهی کرنر کرد. سپس روی همان کرنر ارسالی، این دوناروما بود که شوت بازیکن فرانسوی مارسی را مهار کرد.

مارسی در دقیقه ۳۱ به گل نخست بازی دست یافت. حرکت زیبای چنگیز اوندر از سمت راست و ورود او به محوطه جریمه، با خطای سرخیو راموس همراه شد و داور نیز بلافاصله به نشانه خطای پنالتی در سوت خود دمید. الکسیس سانچز نیز پشت این توپ ایستاد و آن را برخلاف جهت حرکت دوناروما وارد دروازه پاریس کرد.

در پنج دقیقه پایانی نیمه نخست بود که مارسی چند موقعیت خوب را از دست داد. ابتدا شوت جاناتان کلاوس را دوناروما در دو مرحله مهار کرد. سپس چنگیز اوندر وارد محوطه جریمه شد و پس از چند سر توپ، ضربه اش را به سمت دروازه زد که باز هم دوناروما با واکنشی دیدنی، توپ را راهی کرنر کرد.

ضربه نیمار پاسخی بود به حملات بازیکنان مارسی. پس از حرکت در عرض، بازیکن برزیلی پاریس ضربه اش را به سمت دروازه زد که توپ به پایه تیرک عمودی دروازه برخورد کرد و به زمین بازی برگشت.

در ثانیه‌های پایانی این پارس بود که توانست به گل تساوی دست پیدا کند. ارسال کرنر نیمار به زیبایی روی نقطه پنالتی به سرخیو راموس رسید و این بازیکن نیز با یک ضربه سر، توپ را به تور دروازه چسباند و گل تساوی تیمش را به ثمر رساند تا بازی در نیمه اول با تساوی یک – یک به پایان برسد.

در دقیقه ۵۷ و روی اشتباه نیمار، چانسل امبمبا وارد محوطه جریمه شد. پاس او به سانچز رسید که شوت او با برخورد به مدافعان پاریس، روی خط محوطه جریمه برابر روسلان مالینوفسکی قرار گرفت و این بازیکن اوکراینی با یک شوت دیدنی و محکم، توپ را به تور دروازه چسباند و مارسی را ۲ بر یک پیش انداخت.

در دقیقه ۷۹ مسی می‌توانست بازی را به تساوی بکشاند. پاس خوب نیمار به اسطوره آرژانتینی رسید، اما ضربه او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. حملات شاگردان گالتیه در برابر سد دفاعی مارسی به جایی نمی‌رسید. در وقت‌های تلف شده بازی بود که سرخیو راموس توانست گل تساوی را وارد دروازه حریف کند که به دلیل حضور او در موقعیت آفساید، این گل مردود اعلام شد.

در نهایت نیز بازی با همین نتیجه ۲ بر یک به سود مارسی به پایان رسید تا پاریس سن ژرمن وداع زودهنگامی با رقابت‌های جام حذفی داشته باشد.

پیش از این تیم‌های نانت، رودز، تولوز، لیون، گرنوبل و آنسی به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات صعود کرده بودند و چهره آخرین تیم صعودکننده نیز امشب در پایان مصاف تیم‌های لوریان و لانس مشخص خواهد شد.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر