در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

امتیازات ویژه‌ برای دانشگاهیانی که بر اساس سامانه نان پژوهش کنند

وزیر علوم گفت: سامانه ایده‌ها یا همان نان طراحی شده است تا تمام نیاز‌های خصوصی و دولتی جامعه در آن ثبت و بررسی شوند.

محمد علی زلفی گل، وزیر علوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص سامانه نان گفت: در بدو ورود من به وزارتخانه مطلع بودم که نیاز‌های جامعه دانشگاهی هیچ کجا ثبت نمی‌شوند تا پژوهشگران از آن ها اطلاع یابند.

او ادامه داد: با ورود به این وزارتخانه به پایگاه اسنادی جهان اسلام ماموریت داده شد پایگاه ایده‌ها و نیاز‌ها را تاسیس کند. در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم مصوب شد و در قانون بودجه ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ هم اعتباری برای آن در نظر گرفته شده است.

وزیر علوم افزود: اساتید، دانشجویان و پژوهشگران این نیاز‌ها را در آن سامانه مشاهده و رساله‌های کارشناسی ارشد و دکتری خود را بر اساس آن نیاز‌ها تعریف می‌کنند و امتیازات ویژه‌ای برای دانشجویانی که در این راستا کار می‌کنند در نظر گرفته می‌شود تا ظرفیت پژوهشی و نیاز تحقیقاتی در صنایع و بخش‌های مختلف کشور در یک جهت حرکت کنند.

زلفی گل اظهار کرد: سامانه ایده‌ها و نیاز‌ها «نان» طراحی شده است تا تمام نیاز‌های صنایع خصوصی و دولتی در این سامانه ثبت شوند تا دانشجویان علاقه‌مند از میان این محور‌ها انتخاب کرده و برای خود پروژه تعریف کنند. در این سامانه ثبت کننده آن نیاز، مشخص می‌کند که آیا از تحقیقات و پژوهش‌های حوزه خود حمایت مالی شده است یا خیر.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۶ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
کاش امکان ثبت ایده و مسأله از طرف دانشجو هم فراهم شود، دانشجو را جدی بگیرید