معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور:

برخی دانش‌ آموزان عامل بخشی از بدحالی‌های اخیر بودند

میراحمدی گفت: برخی دانش‌ آموزان در رابطه با بدحالی‌های اخیر شناسایی شدند، اما چون قصد معاندانه نداشتند به آن‌ها تذکر داده شد.

سید مجید میراحمدی معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در ارتباط تلفنی با برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه خبر سیما با اشاره به تازه‌ترین ابعاد موضوع بدحال شدن برخی دانش‌ آموزان در مدارس گفت: همانطور که در اطلاعیه سوم وزارت کشور هم آمده است بازداشت‌ها در ۶ استان انجام شده و تعدادی از افراد توسط سازمان‌های اطلاعاتی کشور اعم از وزارت اطلاعات سازمان اطلاعات سپاه و فراجا بازداشت شده‌اند.

وی افزود: آنچه که به طور مشخص در بیانیه امروز وزارت کشور و توضیح داده شده بود مربوط به شهرستان لار در استان فارس بود.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه تاکنون حدود پنج نفر در ارتباط با موضوع بدحال شدن برخی دانش‌ آموزان در مدارس دستگیر شده‌اند، گفت: نفر اصلی که طراح و برنامه‌ریز اصلی این کار بود، ۴ کانال تلگرامی دارد که خودش ادمین آن‌ها است. با بررسی محتوای کانال‌هایی که وی آن‌ها را مدیریت می‌کرد، شاهد بودیم که در این کانال‌ها محتوای ضدانقلابی، اتهام‌زنی و شایعه‌پراکنی هم در دوران اغتشاشات و هم در دوره جدید حوادث و رخداد‌های مدارس موجود بوده است.

وی ادامه داد: فرد مذکور در اغتشاشات پاییز امسال هم دستگیر شده و جزو اغتشاشگران بود که سوابق سوء هم دارد و جزو آزادشدگان بوده است که دست به چنین جنایتی هم می‌زند.

میراحمدی در تشریح جزئیات اقدام یکی از عوامل دستگیر شده بدحال شدن برخی دانش‌ آموزان در مدارس، تصریح کرد: نحوه کار او به این ترتیب بوده است که وی با کمک چند نفر دیگر و فرزند خود مواد محرکی را به مدرسه آورده و این اقدام را انجام می‌دهد؛ او بلافاصله از این اقدام فیلمبرداری می‌کند و هنگام انتقال دانش‌آموزان بدحال به بیمارستان به آن‌جا نیز رفته و از آن صحنه هم فیلمبرداری کرده و فیلمش را مستقیم به اینترنشنال ارسال می‌کند.

وی افزود: هدف وی هم ایجاد التهاب و دلهره و نگرانی در میان مردم و دانش‌آموزان و در واقع مستند کردن جعلی سناریوی دشمن است.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با اشاره به دستور رئیس‌جمهور برای تشکیل کارگروه بررسی و ارزیابی وقایع مربوط به سلامت دانش‌ آموزان، بیان کرد: طبق مأموریتی که رئیس‌جمهور به وزیر کشور داده است، آقای وحیدی یک کارگروه تخصصی اطلاعاتی و قضایی را تشکیل داد که متشکل از وزرا و معاونین وزرای کشور، بهداشت، اطلاعات علوم، پدافند غیرعامل، فراجا و اطلاعات سپاه و سایر دستگاه‌ها است.

وی ادامه داد: ما در این جلسات که به طور مستمر تشکیل می‌شود؛ آخرین وضعیت و رخداد‌ها را بررسی می‌کنیم و با حضور همه اعضای مذکور متناسب با رخداد‌ها و وضعیت تصمیم‌گیری می‌شود و دستورالعمل‌های مختلفی برای استانداران، مدیران مدارس، آموزش مدیران و دستورالعمل وزارت بهداشت برای نحوه مدیریت صحنه، پروتکل‌های درمانی و سایر موارد صادر می‌شود.

میراحمدی با اشاره به سایر موارد مطرح شده در کارگروه بررسی و ارزیابی وقایع مربوط به سلامت دانش‌ آموزان، بیان کرد: شناسایی منشأ این اقدامات از جهت مسائل بهداشتی و درمانی و شناخت نوع موادی که به کار گرفته می‌شود که نتایج آن در اطلاعیه‌های وزارت کشور اعلام شده است و در کنار آن اقداماتی برای شناسایی عوامل این موضوع نیز جزو سایر موارد جلسات کارگروه بوده که با اقدامات شبانه‌روزی که عزیزان در حال انجام هستند، افرادی را شناسایی کرده‌اند.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در تشریح جزئیات بیشتر از عوامل مختلف درباره بدحال شدن برخی دانش‌ آموزان در مدارس عنوان کرد: بخشی از افراد هم دانش‌ آموزان عزیز هستند که طبق برنامه‌های قبلی خود و نه در این سناریوی طراحی شده دشمنان آن هم بدون اطلاع و آگاهی و بر اثر ماجراجویی، تعطیلی کلاس و سایر موضوعات مانند شوخی با دوستان خود نوعی از موادی که در بازار هم به فروش می‌رسد، استفاده کرده و در رابطه با این موضوع هم شناسایی شده‌اند، اما چون قصد معاندانه نداشتند، به آن‌ها تذکر داده شد و نسبت به این موضوعات پرهیز دادند.

وی ادامه داد: درخواست می‌کنم این موضوع را دانش‌ آموزان عزیز برای اینکه تداخل با سایر اقدامات از قبل طراحی شده نداشته باشد، مطلقاً در برنامه خود نداشته باشند و اولیای محترم نیز در این خصوص به دانش‌ آموزان هشدار بدهند.

میراحمدی در تشریح اقداماتی که برای ایجاد امنیت مدارس در حال انجام است، تأکید کرد: اقدامات دیگری به طور گسترده در دست اقدام و اجرا است؛ از جمله نحوه حفاظت و ایمنی مدارس و کمک‌هایی که مدیران محترم از دستگاه‌هایی که می‌توانند به کنترل هرچه بیشتر فضای داخل و پیرامون مدارس کمک کنند.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: پس از سخنان دیروز مقام معظم رهبری و هشدار قاطع ایشان به دلیل نوع جنایتی که صورت می‌گیرد با ایجاد ناامنی و به خطر انداختن سلامت فرزندان عزیزمان امروز ما با کاهش چشمگیر این حوادث و رخداد‌ها روبرو بودیم.

میراحمدی بیان کرد: نقشه دشمن مبنی بر هراس‌افکنی، اتهام‌زنی و شایعه‌پراکنی با دو منظور ایجاد التهاب و اضطراب و نگرانی در مردم و به تعطیلی کشاندن مدارس، طراحی شده است و در سایه این دو هدف، موضوع اعلام فراخوان‌ها و کشاندن افراد مضطرب و نگران به سوی اعتراض را دنبال می‌کنند.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه گزارشاتی که امروز به دست ما رسیده است، برخی از جریان‌های ضد انقلاب خارج از کشور و خانواده‌ها تماس می‌گیرند، خبرداد: جریان‌های ضدانقلاب به آنان می‌گویند فرزند شما مسموم شده و به مدرسه مراجعه کنید تا با ایجاد تجمع، اضطراب و نگرانی ایجاد کنند.

میراحمدی در پایان گفت: نقشه‌های متفاوتی از سوی دشمنان طراحی شده که همان طراحان جنگ ترکیبی و اغتشاشات گذشته هستند که با هوشیاری و آگاهی مردم مدیریت می‌شود و جای هیچ‌گونه نگرانی، استرس، اضطراب و دلهره‌های حاکم بر خانواده‌ها و دانش‌آموزان باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۰
Czechia
ناشناس
۰۵:۲۷ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
بچه گناهی نداره پدرشون رو باید گرفت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۰۸ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
بعضی از مدیران مدارس یا از منافقین اند یا بی مسئولیت. و مواظب آنها باشید.
Czechia
ناشناس
۰۷:۱۸ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
خاک بر سر پدر و مادری که از بچه هاشون سؤاستفاده میکنن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۱ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
قضیه کاملا بو میده چرا فقط در یه مدرسه این اتفاق نیافته و چند مدرسه در چند استان افتاده یعنی هماهنگی بین این خرابکاری ها وجود داشته بعدش هم چطور معلمان متوجه نشدن که دانش آموزان دارن اینکار رو میکنن یعنی کور بودن ندیدن یا چرا فقط در مدارس دخترانه این اتفاق افتاده در مدارس پسرانه نه در حد مدارس دخترانه این اتفاق ایجاد نشده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۴ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
یعنی مسموم کردن هم کلاسیاشون بدون قصد بوده!؟
کاملا مشخصه با رسانه های ضدانقلاب همکاری دارن
کاشکی حروم زاده ها از ایران اخراج می شدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۲ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
اون دانش آموز حتی اگه قصدش شوخی یا تعطیلی کلاس بوده ،داره با روان مردم بازی میکنه و به خاطر کار اون یک سری از اولیا بچه هاشونو از ترس به مدرسه نفرستادن و تازه باعث جوسازی رسانه های بیگانه شده بنظرتون واقعا یه تذکر مجازات مناسبیه !!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۲۰ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
بنظر شما دانش آموزی که الان پدر یا مادرش الان حکم مفسد فی الارض دارند و باید اعدام گردند به کدام طرف تمایل پیدا میکنه ؟ پدر یا مادر اعدام و حضانت بچه در اختیار دولت ، این بچه که پدر و مادرش بر او ظلم کردند و بر بچه های مردم رحم نکردند آخرش چی میشه ؟ از نظر فرهنگی و تربیتی نتیجه چی میشه ؟ آیا اول نباید جلوی بچه حرکت پدر یا مادر محکوم گردد ؟ آیا تبیین موضوع برای بچه های دیگه مدارس لازم نیست ؟ به نظر میرسه راهی که شاید دشمنی را بیشتر نکند حکم حبس ابد برای این مفسدین هست و خانواده تحت سر پرستی دولت قرار گیرند (در صورتیکه توان مالی نداشتند) حداقل بچه تا بزرگ شدن پدر و مادر قاتلش را ببیند نه اینکه اعدام گردد و استوره حماقت برای فرزندش گردد بلکه عامل یاد آوری اینکه یکبار بخشیده شدی ولی ظرفیت نداشتی حالا برو محروم از خانواده شو و اجتماع و خانواده هم محروم از پدر یا مادر قاتل یا عامل و این احکام ابد با رافت اسلامی خراب نشه چون انجام دادید و خیلی ها ظرفیت نداشتند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۴ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
دوباره شروع شد تا قبلش می گفتین اعدام کنید حالا که معلوم شد کدوم طرفی هستن میگن نه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۷ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
مصداق آیه قرآنی هست دو چهره ها می گویند که شما این کار را انجام بدهید اگر این کار خطا باشد ما مسئولیت خطا شما را به عهده می گیریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۲۳ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
چرا کسی که سوءسابقه داشته بعد تو اغتشاشات هم بوده عفوخورده؟؟!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۰ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
وا چقدر قوی بوده این شخص که کل مدارس دخترانه ایران رو بهم ریخته فقط دخترانه جالبه نه؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۲ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
چقدددددددر دیر دستگیر شدن این ادمین که این همه مسمومیت رو تو کل ایران بوجود اورده یعنی اینقدر قوی بوده که زورش به نیروهای امنیتی ما می رسیده؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۵ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
وی ادامه داد: فرد مذکور در اغتشاشات پاییز امسال هم دستگیر شده و جزو اغتشاشگران بود که سوابق سوء هم دارد و جزو آزادشدگان بوده است که دست به چنین جنایتی هم می‌زند.

بعضی ها آدم بشو نیستند و در ذات خبیثشون جنایت وجود داره
Iran (Islamic Republic of)
علی صمدی
۱۹:۵۸ ۱۷ اسفند ۱۴۰۱
اکثرما فرزنددانش‌آموزداریم ویادانش‌آموزهستیم،ازابتدا مشخص بودکار خود دانش‌آموزان است.درهرکلاس خصوصامدارس دخترانه چندنفری هستند که دلبستهٔ بی‌حجابی و انقلاب فواحش هستند وبرای تخریب محیط آموزشی گوش به زنگ معاندین وبراندازان هستند که اینهم ناشی ازضعف تربیتی در محیط خانواده است.پدرومادری که ساعتهاپای شبکه‌های ماهواره‌ای نشسته‌اند وباتبلیغات مسموم آنها همراه وهمصدا میشوند،چگونه فرزندی تحویل جامعه میدهند؟
من ازشهربروجرد هستم جایی که بعدازقم استارت مسمومیتها درآنجازده شد.دوفرزند محصل دارم به صراحت اعلام میکنم مسبب این کارها اندک دانش‌آموزان رهاشده با پدرومادرانی ولنگار بودند و لاغیر،دخترانی که در کانالهای تلگرامی آموزش میبینند وبا وعدهٔ پول وآزادی پوشش وحجاب دست به این قبیل کارها میزنند.
آخرین اخبار