چرا آمریکایی‌ها می‌خواهند اینستاگرام را حذف کنند؟

مطالعات نشان می‌دهد که استفاده زیاد از اینستاگرام و فیسبوک می‌تواند تاثیر زیادی روی کاربران به خصوص کودکان و نوجوانان داشته باشد.

به طور عجیبی محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و اسنپ‌چت با بیشترین جست‌وجو در اینترنت درباره نحوه حذف کامل آن‌ها از سوی کاربران آمریکایی در طول شش ماه گذشته مواجه بودند، زیرا بیش از ۹۰۰ هزار جست‌وجو برای نحوه انجام "حذف کنید" یا اینستاگرام را "غیرفعال کنید" انجام شده است.

 بیش از دو برابر جست‌وجو برای حذف یا غیرفعال کردن را فیسبوک داشت و طبق اعلام وبسایت امنیت سایبری VPNOverview با بیش از ۳۸۵۰۰۰ جست‌وجو در یک دوره ۶ ماهه، دومین برنامه پر جست‌وجو است.

این گزارش، میزان جست‌وجوی عبارات مربوط به حذف یا غیرفعال کردن برنامه‌های محبوب را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و این پنج برنامه ارائه شد: ۱- اینستاگرام، ۲- فیسبوک، ۳- اسنپ چت، ۴- توئیتر، ۵- تلگرام.

از سوی دیگر، منطقی است که مردم در جهت حذف برنامه‌هایی چون اینستاگرام و فیسبوک متعلق به متا اقدام کنند چرا که از قبل روی گوشی‌های بسیاری از افراد هستند.

بر اساس گزارش BusinessofApps، اینستاگرام با بیش از ۵۴۸ میلیون بار دانلود جهانی در حالی که تیک‌تاک ۶۷۲ میلیون بار دانلود داشته، دومین اپلیکیشن پر دانلود در سال ۲۰۲۲ بوده است.

پلتفرم‌های متا در سال ۲۰۲۲ شاهد رشد کاربران راکد و کاهش تعامل بودند و در سال‌های اخیر، نظرسنجی‌ها بی‌اعتمادی فزاینده‌ای نسبت به پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی محبوب در مورد مسائلی مانند اطلاعات نادرست، آزار سایبری، فیشینگ، نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و داده‌کاوی را نشان داده‌اند.

به گزارش CNBC، برخی از کاربران همچنین نگران تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر سلامت روان کودکان و نوجوانان هستند و مطالعات داخلی متا نشان می‌دهد که استفاده زیاد از اینستاگرام و فیسبوک می‌تواند تاثیر زیادی روی کاربران جوان داشته باشد؛ و در حالی که اکثر نوجوانان امروزی مایل به کمی استراحت از رسانه‌های اجتماعی هستند، اغلب در مورد اینکه آیا می‌توانند به طور کلی رسانه‌های اجتماعی را کنار بگذارند یا خیر، اختلاف نظر دارند.

سال گذشته، ۵۴ درصد از نوجوانانی که توسط Pew مورد نظرسنجی قرار گرفتند، گفتند که کنار گذاشتن کامل رسانه‌های اجتماعی «سخت» است، ۴۶ درصد گفتند که این کار «آسانی» است، ۲۰ درصد گفتند این کار «بسیار آسان» است.

در همین نظرسنجی، ۶۲ درصد از نوجوانان مورد بررسی گفتند که از اینستاگرام استفاده می‌کنند. تنها ۳۲ درصد گفتند که از فیسبوک استفاده می‌کنند.

منبع: elbalad

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Netherlands
ناشناس
۱۳:۱۲ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
این شبکه های اجتماعی باید فیلماشون رو بر اساس سن و تاهل و عدم تاهل تقسیم بندی کنن و تحویل دولتا بدن و دولتا بر اساس همین چیزا برنامه ها رو برا مردم پخش کنن
آخرین اخبار