معاون پارلمانی رئیس جمهور:

توافق ایران و عربستان به نفع امنیت منطقه است

سید محمد حسینی گفت:بنای جمهوری اسلامی ایران بر همکاری بوده است به ویژه این دولت که سیاست همسایگی آن جواب داده است.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در خصوص توافق ایران و عربستان، گفت: ۲ کشور توافق کردند در دو ماه آینده تبادل سفرا انجام شده و روابط دیپلماتیک برقرار شود.

وی ادامه داد: دو کشور به مدت۷سال رابطه نداشتند و از این جهت مشکلاتی برای هر دو ایجاد شده بود. در حال ما هر سال زائر حج داریم و بحث عمره هم تعطیل شده بود. دو کشور ایران و عربستان دو دو قدرت مهم منطقه هستند و عربستان نقشه حائز اهمیتی بر روی کشور‌های حاشیه خلیج فارس دارد از این جهت این همکاری‌ها می‌تواند در زمینه‌های امنیتی، اقتصادی و سیاسی تأثیر گذار باشد.

حسینی با بیان اینکه درست است که ما در برخی مسائل اختلاف نظر داریم، افزود: بنای جمهوری اسلامی ایران بر همکاری بوده است به ویژه این دولت که سیاست همسایگی آن جواب داده است. ما پاسخ خوبی از این سیاست از همسایگان گرفته ایم. توافق با عربستان هم با واکنش فراوانی از سوی کشور‌های همسایه مواجه شد. ما تماس‌هایی از سوی عراق، عمان، قطر و سایر کشور‌ها با وزیر امور خارجه خود داشتیم و این‌ها موید این است که این توافق به نفع امنیت منطقه است.

معاون پارلمانی رییس جمهور در پایان گفت: چندی پیش برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید برزیل به این کشور سفر کردم و در حاشیه این مراسم با وزیر خارجه عربستان ملاقات داشتم که در آن ملاقات کاملاً معلوم بود که آن‌ها آماده برقراری روابط کشورمان هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار