برنامه‌ریزی برای جابجایی ۴۰۷ هزار مسافر نوروزی در آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اتخاذ تمهیدات لازم برای تسهیل سفرهای نوروزی در استان از تخصیص ۴۰۷ هزار صندلی برای جابجایی مسافران نوروزی خبر داد.

آقای ذاکری در مراسم آغاز رزمایش ترافیکی و خدمات سفرهای نوروزی در محل ستاد فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: در بخش حمل و نقل جاده ای ۱۸۷ هزار صندلی اتوبوس در ریلی ۱۱۰ هزار صندلی و در هوایی ۱۱۰ هزار صندلی برای جابجایی مسافران نوروزی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: در حوزه گردشگری نیز حدود ۳۰ هزار تخت برای اسکان مسافران نوروزی که قصد اقامت در استان را دارند آماده شده که امیدواریم با تمهیدات اتخاذ شده خاطره خوش در ذهن مسافران از تبریز و استان به یادگار بماند.

آقای ذاکری با بیان این‌که استان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است، گفت: پیش بینی ما افزایش تعداد مسافران نوروزی در تعطیلات امسال است و از همین امروز دستگاه‌های استان در جاده‌ها، داخل شهر و مکان‌های اقامتی و خدماتی آماده ارائه خدمات هستند.

وی به هدف گذاری کاهش تصادفات و تعداد جانباختگان ناشی از سوانح جاده‌ای اشاره کرد و افزود: طبق گزارش پلیس سال گذشته، آذربایجان شرقی از نظر کاهش تعداد تصادفات و همچنین تلفات جاده‌ای در رتبه دوم کشوری قرار گرفته است که باید تلاش کنیم این رتبه ارتقا یابد.

آقای ذاکری همچنین به بهره برداری از ایستگاه راه آهن خاوران اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح بزرگ به طور یقین تعداد مسافران جابجا شده با ناوگان ریلی دو برابر می‌شود که ظرفیت بسیار خوبی برای استان است.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از بخشی از آزادراه تبریز - بازرگان و هشترود - مراغه در سال آینده علاوه بر روان سازی ترافیک جاده‌ای در این مناطق به کاهش تصادفات جاده‌ای نیز منجر می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار