رئیسی در آئین گشایش مرکز جامع درمان سرطان؛

احداث مرکز جامع سرطان برکت گامی مهم در محرومیت‌زدایی است

رئیس جمهور گفت: عدالت به این معناست که هرچیزی را در جای خود قرار دهیم، عدالت اقتصادی یعنی دسترسی آسان برای افراد نیازمند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در آئین گشایش مجهزترین و پیشرفته‌ترین مرکز جامع درمان سرطان، تشکیل این مرکز را اقدامی قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: دولت همچنان که در حوزه اقتصاد وظیفه دارد در حوزه سلامت رسالت بیشتری دارد و بسیاری از اقداماتی که در کشور انجام می‌شود با همکاری همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها و دولت است، مجموعه کار و فعالیت‌هایی که با همکاری همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها انجام می‌شود همه در سبد نظام جمهوری اسلامی است. خدمت به مردم و گره گشایی از مطالبات مردم یعنی اقداماتی که امروز در کشور انجام می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به این که فقر، بی عدالتی، زد و بند و ناسلامتی زیبنده این کشور نیست، گفت: اکنون کار‌های بنیادی در حال انجام است مانند اشتغالزایی، فعال کردن صنعت، معدن و دیگر موارد که باید از این اقدامات تشکر کرد و آن را توسعه داد.

رئیس جمهور افزود: گام بسیار مبارکی در حوزه سلامت به همت بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و فرامین رهبری معظم انقلاب اسلامی انجام گرفته که قابل تقدیر است.

رئیسی گفت: با تشکیل این گونه مراکز دغدغه بیماران و خانواده کاهش می‌یابد، زیرا در این مراکز در تشخیص و درمان با آخرین تکینک‌های روز دنیا عمل می‌کنند که اقدامی اصولی و مبنایی است. راه اندازی این مرکز جامع برای تشخیص و درمان سرطان اقدامی شایسته است، زیرا می‌تواند دغدغه خانواده‌های نیازمند را در ابتلا، هزینه و هم در نتیجه بخش بودن درمان کاهش دهد.

رئیس جمهور گفت: تصور این است که در سرطان درمان آنچنان کارساز نیست و این تصور در عموم پیدا شده، اما اطمینان دادن به اینکه سرطان سریع قابل تشخیص و درمان است جای امیدواری است. وظیفه دولت در حوزه سلامت تلاش برای پیشگیری و درمان است و باید تلاش شود تا فرد مبتلا به سرطان تا جای ممکن دغدغه کمتری در حوزه درمان داشته باشد.

آیت الله رئیسی ادامه داد: در گذشته صندوق کمک به بیماران خاص تشکیل شده بود، اما کافی نبود چراکه آن صندوق برای کمک و مساعدت بود نه درمان و این مرکز جامع و اساسی، مرکزی آرامش‌بخش، اطمینان‌بخش و امیدآفرین برای بیماران سرطانی است که دغدغه درمان نداشته باشند. حتی شعبه این مرکز باید در استان‌ها فعال شود و توسعه یابد.

وی درباره برقراری عدالت گفت: عدالت به این معناست که هرچیزی را در جای خود قرار دهیم، عدالت اقتصادی یعنی دسترسی آسان برای افراد نیازمند. عدالت در حوزه سلامت، درمان و حوزه‌های اشتغال و کارآفرینی که همه حوزه‌های مختلف عدالت محسوب می‌شود.

رئیس جمهور با بیان این که امروز مردم، نهاد‌های انقلاب اسلامی، دولت و سایر قوا در کشور تلاش می‌کنند، تصریح کرد: امروز ستاد اجرایی فرمان امام به برکت نام امام راحل منشاء خدمات فراوانی در کشور و در حوزه کشاورزی، صنعت و معدن، سلامت و خدمت رسانی به مردم و تحصیل رفع محرومان داشته است، بسیاری از اقدامات امروز در کشور با همکاری همه دستگاه و نهادهاست و دولت امروز نهاد‌ها را جدا از دولت تعریف نمی‌کند و مردم را هم جدای از دولت تعریف نمی‌کنیم. مجموعه تلاش‌هایی که در کشور انجام می‌شود همه در سبد نظام جمهوری اسلامی است و امروز خدمات بسیاری در کشور در حال انجام است.

آیت الله رئیسی ادامه داد: با وجود اینکه صندوق کمک به بیماران و بیماری‌های خاص تأسیس شد و کار‌های خوبی انجام داد، اما کافی نبود. افتتاح امروز یک کار اساسی است و می‌تواند اطمینان‌بخش و امیدآفرین باشد. این مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان به‌عنوان یک مرکز امیدبخش است که به مردم نوید می‌دهد دغدغه‌ای نسبت به ابتلا و درمان سرطان نداشته باشند و اگر این مرکز بتواند در استان‌ها شعباتی فراهم کند، برای خدمت به مردم مفیدتر خواهد بود.

رئیس جمهور اضافه کرد: مقام معظم رهبری درباره خدمت به بیماران فرموده‌اند که مریض نباید غیر از دغدغه‌ی بیماری، دغدغه‌ی دیگری داشته باشد و این سخن حکیمانه‌ای است. باید درمان برای بیماران تسهیل شود و این مرکز می‌تواند به‌عنوان مجهزترین مرکز تشخیص و درمان سرطان کار بزرگی را رقم بزند.

وی با بیان این که کار‌های بنیادین برای رفع فقر در کشور باید توسعه یابد، گفت: ایجاد اشتغال، ساخت کارخانه‌های مختلف در سراسر کشور، فعال کردن صنعت، معدن و کشاورزی هم در زُمره اقدامات بنیادین است، این امور در راستای شعار سال بود.

آیت الله رئیسی، اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) را بر رفع محرومیت و کار‌های بزرگ عنوان کرد و تفاوت این ستاد را با گذشته در اقدامات بنیادین و مطالعه شده که اساس محرومیت را مرتفع کند، دانست.

وی افزود: این ستاد کمکی خوبی به دولت می‌کند و بخش‌هایی از کار‌ها با همکاری این ستاد و نهاد‌های انقلاب اسلامی است. بنده در دیدار با مقام معظم رهبری گفتم از نهاد‌های انقلاب اسلامی تشکر می‌کنم، زیرا همه در کشور احساس مسئولیت می‌کنند و تلاش می‌کنند تا بهترین خدمات را به مردم ارائه کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۱۴ ۲۵ اسفند ۱۴۰۱
خدا به حق پنج تن به حق حضرت حجت،همه ی مریضارو شفا بده.
خدا دل همه‌ی عزیزانشون رو شاد کن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۲۵ ۲۵ اسفند ۱۴۰۱
درود بر رییسی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۵۲ ۲۵ اسفند ۱۴۰۱
لطفا یک سازمانی نحوه اخذ مجوز و شاخص های لازم جهت بهره برداری این مرکز را بررسی کند تا مشخص شود آیا با استانداردهای وزارت بهداشت سازگاری دارد یا .......!!

(موافقت اصولی ، تاییدیه های بهداشتی علیرغم وجود رختشویخانه، امحا زباله و واحد استریل و .....)
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۳ ۲۵ اسفند ۱۴۰۱
دمشون گرم
آخرین اخبار