مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام خبر داد

استقرار ۱۷ گروه گشت و پایش نوروزی در عرصه‌های طبیعی

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: ۱۷ گروه گشت و پایش در تمام مناطق تحت مدیریت این اداره کل از امروز تا پایان تعطیلات نوروزی استقرار دارند.

علیرضا محمدی، مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: علاوه بر گروه‌های گشت و پایش محیط زیست، طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته از توان و ظرفیت انجمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد زیست محیطی نیز برای حفاظت از طبیعت و حیات وحش استفاده می‌شود.

محمدی ادامه داد: همچنین با نیرو‌های گشت و پایش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، مرزبانی و نیروی انتظامی نیز برای حفاظت از طبیعت و حیات وحش هماهنگی‌های لازم انجام گرفته است.

وی یادآور شد: باتوجه به اینکه بیشتر وحوش در ایام حساس آبستنی قرار دارند، هرگونه استرس و ترس موجب به مخاطره افتادن جان مادر و جنین می‌شود که مردم باید برای حفظ سلامت وحوش از بروز هرگونه تنش و فضای استرس زا در میان جانواران وحشی خودداری کنند.

وی اضافه کرد: سامانه ۱۵۴۰ در ایام تعطیلات نوروزی آماده دریافت گزارش‌های مردمی در خصوص مشاهده هرگونه تخلف، شکار و صید و تخریب زیستگاه‌ها است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام به گردشگران توصیه کرد: از قطع یا شکستن شاخ و برگ درختان و آتش زدن طبیعت خودداری کنند چرا که حیات وحوش به طور مستقیم با درختان و مراتع وابسته است و هرگونه اسیب به درختان و طبیعت فضای تنش زایی را برای جانواران ساکن در طبیعت ایجاد می‌کند.

به گفته محمدی موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش ایلام نیز در ایام تعطیلات نوروزی در ۲ شیفت صبح و عصر آماده پذیرش بازدیدکنندگان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.