مبادله بیش از دومیلیون تن محصولات کشاورزی از طریق مرزهای سیستان وبلوچستان

۲ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۲۵۸ تن محصولات کشاورزی از ابتدای امسال تا کنون با نظارت هفت مرکز قرنطینه گیاهی مستقر در مرزهای رسمی استان سیستان و بلوچستان صادر، وارد و ترانزیت شده است.

غلامحسین تیموری  مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: از مجموع مبادلات محصولات بخش کشاورزی امسال یک میلیون و ۶۳۲ هزار و ۴۶۵ تن نهاده های دامی و کالاهای اساسی شامل گندم، برنج، ذرت و جو به واردات و ۲۹۸ هزار و ۶۴۵ تن صادرات محصولات کشاورزی عمدتا خرما، گوجه فرنگی، دانه گشنیز ،سیب درختی، کیوی، انگور و خشکبار است.

غلامحسین تیموری کل ترانزیت محصولات کشاورزی از ابتدای امسال تاکنون که از مرزهای رسمی چابهار، میرجاوه و میلک هیرمند انجام شده را ۱۸۱ هزار و ۱۴۸ تن اعلام کرد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سیمای کشاورزی این استان بسیار توانمند و دارای ظرفیت‌های زیادی است ، باغبانی، زراعت و شیلات مهمترین ظرفیت‌ها برای توسعه صادرات بخش کشاورزی این استان بشمار می‌رود.

تیموری ادامه داد: سیستان و بلوچستان در زمینه تولید محصولات باغی بویژه گرمسیری و استوایی بی‌نظیر است بطوریکه تنها نقطه در کشور است که می‌تواند با تولید محصولاتی نظیر موز و تامین نیاز داخلی به حذف خروج ارز و واردات محصولات کشاورزی که به کشور تحمیل می‌شود کمک کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار