برپایی ۱۶ پست ثابت و سیار جوانان هلال احمر در آذربایجان‌غربی

سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی از برپایی ۱۶ پست ثابت و سیار جوانان هلال احمر استان در ایام نوروز خبر داد.

حمید محبوبی سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی گفت: ۱۳ پست ثابت و ۳ پست سیار در ایام نوروز برای راهنمایی مسافران در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌های استان آذربایجان‌غربی برپا می‌شود.

وی با اشاره به برپایی ۸ فضای دوست‌دار کودک در ایام نوروز توسط حوزه جوانان هلال احمر افزود: این فضا‌ها بیشتر با هدف سرگرمی‌کودکان در طول فواصل مسافرت فراهم می‌شود که کودکان می‌توانند در این فضا‌ها به کشیدن نقاشی مشغول و با مفاهیم بشر‌دوستانه آشنا شوند و همچنین خیمه‌های نماز نیز در کنار پست‌هایی که دور از مساجد هست برپا می‌شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی اضافه کرد: هزار و ۵۲۷ نفر روز، جوان داوطلب در این ایام با هلال احمر در سراسر استان همکاری می‌کنند.

محبوبی در ادامه گفت: اصلی‌ترین برنامه حوزه جوانان هلال احمر را راه‌اندازی کمپین «نه به تصادفات جاده‌ای» است.

وی افزود: این کمپین در تمام پست‌های هلال احمر در مبادی ورودی و خروجی شهرستان‌ها اجرا و سعی می‌شود با راه‌اندازی آن و با آگاه سازی مردم سفری ایمن و مطمئن را برای رانندگان و مسافران نوروزی به ارمغان بیاورد.

به گفته سرپرست جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی، متناسب با برنامه‌هایی که هلال احمر برای ایام نوروز دارد با توجه به حلول ماه مبارک رمضان نیز به تولید محتوا‌هایی از جمله تهیه نقشه، بروشور، محتوا‌های آموزشی در زمینه فشار خون، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و محتوا‌های مذهبی اقدام کرده و همچنین لوح فشرده حاوی قصه‌ها و سرود‌های کودکان توزیع خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.