گزارش ستاد حقوق بشر در خصوص تبعیض و خشونت علیه زنان در آلمان

گزارش تبعیض، نابرابری و خشونت علیه زنان در آلمان از سوی ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

 ستاد حقوق بشر در خصوص خشونت علیه زنان در آلمان آمده است: بر اساس گزارش ۲۰۲۲ که توسط پارلمان اروپا تهیه شد، به دولت آلمان هشدار داده شده است که نابرابری‌های جنسیتی موجود در آلمان در حال افزایش است و از اینکه دستمزد زنان کمتر از مردان است و  بیش از حد در کار نیمه وقت حضور دارند و همچنین نسبت به افزایش احتمال فقر زنان در جامعه آلمان نیز انتقاد شده است.


بر اساس این گزارش، آلمان یکی از بالاترین نرخ‌های زن‌کشی را در اروپا دارد. طبق آمار اداره پلیس جنایی فدرال در دسامبر ۲۰۲۱، تعداد زن کشی همچنان در حال افزایش است. فعالان حقوق بشر آلمان، ناتوانی پلیس در جدی گرفتن قتل زنان و همچنین کاستی‌های قانونی در قوانین آلمان را محکوم می‌کنند. تعداد قربانیان خشونت خانگی در آلمان در پنج سال گذشته ۳.۴ درصد افزایش یافته است و اکثریت آن‌ها زن هستند. در آلمان از هر سه زن، یک زن در طول زندگی خود خشونت مبتنی بر جنسیت را تجربه می‌کند. زنانی که در پی صدمه از خشونت گروهی به پلیس مراجعه می‌کنند، در دو مورد از هر سه مورد، بدون هیچ گونه حمایتی در برابر خشونت مجدد رها می‌شوند. دو آژانس سازمان ملل در گزارشی اعلام کردند که به طور میانگین در سال ۲۰۲۱ بیش از پنج زن یا دختر در هر ساعت توسط یکی از اعضای خانواده خود کشته می‌شوند. بر اساس گزارش مشترک اخیر ۱۱ نهاد مرتبط با سازمان ملل در نوامبر ۲۰۲۲ «خشونت علیه زنان و دختران همچنان فراگیرترین نقض حقوق بشر در سراسر جهان است».

در ادامه این گزارش آمده است: در سال ۲۰۱۷، ۳۶۶ زن (۱۰) قربانی قتل  وجود داشته است که از این تعداد ۴۰ درصد قربانیان زن کشی شریک جنسی (تعداد = ۱۴۷) بوده اند. بین آغاز سال ۲۰۱۹ تا پایان سال ۲۰۲۰، چهارده زن در برلین و ۹ زن دیگر در براندنبورگ کشته شدند.

در سال ۲۰۱۹، ۱۱۷ زن به قتل رسیدند. سال ۲۰۲۰ افزایش ۴.۹ درصدی را نسبت به سال ۱۱۹ نشان می‌دهد. در سال ۲۰۱۹، ۱۱۱ مورد قتل و ۱۹۰ اقدام به قتل زنان توسط شرکای صمیمی رخ داده است. در سال ۲۰۲۰ نیز، ۱۳۹ زن کشته شدند.

۱۱۹۱۶۴ زن و ۲۸۸۶۷ مرد در سال ۲۰۲۰ قربانی شده اند. این افزایش حدود ۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ است. این در حالی است که در سال ۲۰۲۱، ۱۴۳,۶۰۴ مورد خشونت خانگی وجود داشته است که نسبت به سال ۲۰۱۷، ۴,۷۱۱ مورد افزایش یافته است.

برای سال ۲۰۲۱، ۸۰.۳ درصد قربانیان زن و ۷۸.۸ درصد مظنونان مرد بوده‌اند. در هر ساعت، به طور متوسط ۱۳ زن از خشونت شریک جنسی رنج می‌برند و تقریباً هر روز، همسر یا شریک قبلی اقدام به کشتن یک زن می‌کند. در مجموع، ۱۶۶۱ قربانی خشونت خانگی در سال ۲۰۲۲ در سراسر آلمان به پلیس گزارش شده که هشت درصد افزایش نسبت به قبل از کرونا در سال ۲۰۱۹ داشته است.

همچنین از هر سه زن، یک زن از سن ۱۵ سالگی مورد خشونت جنسی یا فیزیکی قرار گرفته است. در سال ۲۰۲۱، پلیس همچنین ۸۷۰ جرم بر اساس تبعیض جنسی را ثبت کرد که ۱۶۴ مورد از آن‌ها جرایم خشونت آمیز بودند.

زنان به طور نامتناسبی بیشتر قربانی خشونت می‌شوند و از هر پنج مورد، چهار مورد را شامل می‌شود. در سال ۲۰۲۱، هر دو و نیم روز یک زن در آلمان به دست همسر یا شریک سابق خود جان خود را از دست داد و به طور متوسط هر روز یک مورد اقدام به قتل یک زن در آلمان گزارش شده است.

در سال ۲۰۲۱، ۵۱۰.۳ نفر از ۱۰۰۰۰۰ زن ۱۴ تا ۱۸ ساله در آلمان قربانی مسائل جنسی در آلمان بودند و در مجموع ۶۷۷ تجاوز گروهی ثبت شده که این رقم در سال ۲۰۱۸، ۳۰۰ مورد بوده است. در سال ۲۰۲۲ نیز، ۱۱۳ زن در یک رابطه توسط شریک زندگی خود کشته شدند.

خشونت خانگی

نرخ خشونت خانگی در آلمان دو درصد بیشتر از بقیه کشور‌های اتحادیه اروپا است. در بدترین حوادث درگیری زن و مرد، خشونت خانگی منجر به مرگ می‌شود که به عنوان زن‌کشی طبقه‌بندی می‌شود.  در سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۴۳,۶۰۴ مورد خشونت خانگی وجود داشته که نسبت به سال ۲۰۱۷، ۴,۷۱۱ مورد افزایش یافته است. با این حال، رقم واقعی احتمالاً بسیار بیشتر است، زیرا بسیاری از قربانیان از گزارش خشونت خانگی به پلیس می‌ترسند.

این در حالی است که در هر ساعت، به طور متوسط ۱۳ زن از خشونت شریک جنسی رنج می‌برند. تعداد قربانیان خشونت خانگی در آلمان در پنج سال گذشته ۳.۴ درصد افزایش یافته و اکثریت قریب به اتفاق آن‌ها زن هستند. بر اساس داده‌های این گزارش برای سال ۲۰۲۱، ۸۰.۳ درصد قربانیان زن و ۷۸.۸ درصد مظنونان مرد بودند.

به طور متوسط ۲۰ ٪ از زنان بالای ۱۵ سال در آلمان تأیید می‌کنند که خشونت فیزیکی و یا جنسی توسط هر شریکی (قبلی یا فعلی) را تجربه کرده اند.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۶ ۲۷ اسفند ۱۴۰۱
آفرین آفرین این دست کارها زودتر باید انجام می شد .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۱۹ ۲۷ اسفند ۱۴۰۱
لعنت به غربی ها ادعای حقوق بشر میکنند برای دیگر کشور ها در حالی که توی کشورهای خودشون وضع از همه جا بدتره این آلمان تازه خوبشونه اینجوره وای به حال بقیشون!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۳ ۲۷ اسفند ۱۴۰۱
ایران گل بلبل هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۳ ۲۷ اسفند ۱۴۰۱
حتاکی..وقساد.تا.کی.در.فضای.مجازی.ادامه.پیدا.می.کند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۶ ۲۷ اسفند ۱۴۰۱
تو آلمان اگر محجبه باشی کار بخوای میگن فقط کار های خدمات نظافت و کار های سطح پایین
اما اگر بی حجاب باشی کار هایی مثل عطر فروشی میزارن وایسی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۷ ۲۷ اسفند ۱۴۰۱
ایران خودمون فقط
Germany
ناشناس
۰۴:۳۶ ۲۸ اسفند ۱۴۰۱
بحق چیزای ندیده و نشنیده
Czechia
ناشناس
۰۷:۱۴ ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
بی حجابی و ولنگاری زنا تو غرب نتیجه اش بهتر از این نمیشه
آخرین اخبار