مزایای ساعت طلایی پس از زایمان برای مادر و نوزاد

مطالعات اخیر فواید جدیدی را برای "ساعت طلایی" پس از زایمان برای سلامت مادر و نوزاد ارائه کرده است.

مایکل اودنت متخصص زنان و زایمان فرانسوی، برای اولین بار در سال ۱۹۷۷ اصطلاح "ساعت طلایی" را ابداع کرد، در حالی که اهمیت ۶۰ دقیقه را برای دوره پس از زایمان، زمانی که نوزاد از مادرش با شیر مادر تغذیه می‌شود، توصیف کرد.

به گفته تنل چاوال، پرستار و متخصص مراقبت از مادر و کودک در بیمارستان "سنفورد مدیال" آمریکا، مطالعات اخیر نشان داده است که در آغوش گرفتن مداوم از طریق تماس پوستی بین مادر و نوزاد در دوره "ساعت طلایی" پس از تولد، می‌تواند روابط عاطفی بین آن‌ها را برای سال‌های آینده تقویت کنید.

تماس پوستی بین او و نوزادش در دوره "ساعت طلایی" باعث بهبود شیردهی و کاهش افسردگی مادر می‌شود.

تماس پوستی بین مادر و نوزادش در ۶۰ دقیقه اول تولد نیز به تنظیم درجه حرارت، سیستم تنفسی و ضربان قلب نوزاد کمک می‌کند و خطر هیپوگلیسمی را کاهش می‌دهد.

همچنین به آرام کردن کودک و کاهش گریه او در ماه‌های اولیه رشد و رشد مغز او به او کمک می‌کند.

در مورد اهمیت «ساعت طلایی» برای مادر، مطالعات نشان داده است که تماس پوستی بین او و نوزادش در دوره «ساعت طلایی» باعث بهبود شیردهی و کاهش افسردگی او می‌شود.

برای به دست آوردن حداکثر فواید ممکن از «ساعت طلایی» پس از تولد، مطالعات توصیه می‌کنند که نوزاد را رو به پایین روی شکم مادرش قرار داده و با یک پتو بپوشانند، زیرا این امر باعث کاهش تولید هورمون‌های آدرنالین در آن‌ها که مسئول رفتار پرخاشگرانه است، می‌شود.

منبع: دیلی میل

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار