بازی‌های محبوب و سنتی در هند باستان

هند همیشه غنی از فرهنگ و سنت بوده و بازی ها همیشه برای مردم بخش مهمی از فرهنگ هند بوده اند. بازی ها و ورزش ها همیشه نقش مهمی در تاریخ و اسطوره شناسی هند داشته اند.

در زمان بازی‌های پلی استیشن، بازی‌های ویدئویی و اسباب بازی‌ها، همه ما بازی‌های سنتی را تقریبا فراموش کرده ایم. در ادامه شما را با چند بازی سنتی و محلی هندوستان آشنا می‌کنیم:

۱. ساتولیا

ساتولیا

این بازی همچنین در برخی از مناطق هند پیتو یا لاگوری گفته می‌شود. هر تعداد از افراد می‌توانند آن را بازی کنند. برای این بازی به هفت سنگ مسطح کوچک احتیاج دارد. اندازه هر سنگ باید از سنگ دیگر کوچکتر باشد. سنگ‌ها را به ترتیب اندازه می‌چینیم. سنگ‌ها را با یک توپ پارچه‌ای از یک فاصله ثابت ضربه بزنید.

۲. گوته

گوته

این بازی سنتی توسط کودکان و بزرگسالان انجام می‌شود. این بازی ساده به ۵ قطعه سنگ کوچک احتیاج دارد. شما یک سنگ را در هوا می‌چرخانید و سنگ‌های دیگر را از زمین برمیدارید بدون اینکه سنگ‌های دیگر را ریخته باشید. این بازی توسط هر تعداد نفر قابل اجرا است.

۳. کانچا

کانچا

کانچا یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در بین کودکان هندوستان بود. این بازی با استفاده از تیله‌هایی به نام "Kancha" انجام می‌شود. بازیکنان قرار است با استفاده از تیله خود، به هدف انتخاب شده ضربه بزنند. برنده تمام کانچا‌ها را از بقیه بازیکنان می‌گیرد.

۴. بازی Kho Kho

بازی Kho Kho

این یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در هند است. از دو تیم تشکیل شده است. ۱ تیم در وسط زمین، پشت سر هم می‌نشینند و زانو می‌زند، در حالی که اعضای مجاور با جهت مخالف در روبرو هستند. تیمی که کمترین زمان را برای ضربه زدن به همه حریفان انجام می‌دهد، برنده می‌شود.

۵. بازی Gilli Danda

آموزش و مشاوره، روانشناسی و مشاوره (خانواده، زناشویی، تحصیلی و...) میخوای رابطه عاشقانه و دائمی داشته باشی؟ مشاهده راهکارسکه بیت روی فرصت‌های زندگیت سرمایه گذاری کن! امن و پرسودترک اعتیاد، درمان اعتیاد، اعتیادبدون اینکه کسی متوجه این دوره سخت بشه اعتیادتو ترک کن

بازی به دو چوب نیاز دارد. چوب بزرگتر " danda " نام دارد و کوچکتر " gilli " نام دارد. سپس بازیکن از داندا برای ضربه زدن به گیلی استفاده می‌کند، که آن را به هوا می‌زند. در حالی که گیلی در هوا است، بازیکن به گیلی حمله می‌کند و تا آنجا که ممکن است به آن ضربه می‌زند. بازیکن قبل از بازیابی گیلی توسط حریف، یک نقطه از پیش توافق شده خارج از دایره را لمس کنید.

۶. پوشامپا

دو نفر در حالی که دستان خود که در بالای سرشان قفل کرده اند می‌ایستند و آواز می‌خوانند و بچه‌های دیگر از زیر آن پل عبور می‌کنند و کسی که گرفتار می‌شود (وقتی دستان مانند قفس در انتهای آهنگ پایین می‌آید) می‌بازد و از بازی خارج می‌شود.

۷. بازی کیت کیت

بازی کیت کیت

به یک سطح باز و یک گچ برای ترسیم نیاز داریم. بازی کیت کیت یک زمین بازی محبوب که در آن بازیکنان یک شیء کوچک را به فضا‌های عددی از الگوی مستطیل که در زمین مشخص شده اند پرتاب می‌کنند و سپس برای برداشتن جسم، از فضا‌ها پرش می‌کنند. این بازی محبوب در سایر کشور‌ها نیز انجام می‌شود و مورد علاقه همه است.

۸- بازی داپکل

داپکل، یک بازی محبوب، شبیه کبادی است. Dhop نامی است که به یک توپ لاستیکی داده شده است که دو تیم با یک خط مرکزی به درون محوطه یکدیگر می‌روند. هر تیم یک بازیکن را به زمین حریف می‌فرستد. هدف این است که توپ را پرتاب کنید و حریف خود را به زمین خود برگردانید بدون اینکه به حریفان اجازه دهد او را برای کسب امتیاز لمس کنند.

۹. پالانگولی

پالانگولی

این بازی با ۱۴ فنجان با شش دانه در هر فنجان انجام می‌شود. بازیکنان این دانه‌ها را در جام‌های دیگر توزیع می‌کنند تا زمانی که هیچ دانه‌ای باقی نماند. کسی که به دو فنجان پیاپی و بدون دانه می‌رسد مجبور است از بازی خارج شود.

منبع: بیتوته

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.