رئیس پلیس فتا ایلام:

شهروندان مراقب کلاهبرداری به شیوه اسکیمر باشند

رئیس پلیس فتا ایلام گفت: مجرمان سایبری با کپی کردن اطلاعات کارت‌های بانکی از طریق اسکیمر به دنبال برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان هستند.

 سرهنگ علی رضا یعقوبی،رئیس پلیس فتا ایلام  اظهار داشت: کارت جعلی همان کارکرد کارت اصلی را دارد و تنها نکته‌ای که وجود دارد رمز کارت بانکی است که معمولا کاربران آن را در اختیار فرد مجرم قرار خواهند داد.

سرهنگ یعقوبی افزود: اسکیمر قطعه‌ای سخت افزاری است که کار کپی کردن اطلاعات کارت‌های بانکی را بر عهده دارد و افراد سودجو با استفاده از آن، اطلاعات ذخیره شده در نوار مغناطیسی کارت‌های بانکی را به سرقت برده و کارت بانکی جعلی طراحی می‌کنند.

وی بیان کرد: اگر شهروندان گرامی کمی دقت کرده و از فروشگاه‌های معتبر خرید کنند و یا خودشان رمز بانکی را وارد نمایند قطعا آمار وقوع این نوع از کلاهبرداری کاهش خواهد داشت.

سرهنگ یعقوبی در ادامه با اشاره به لزوم وارد کردن رمز توسط مشتری، تاکید کرد: در این صورت اگر بر روی دستگاه کارت خوان اسکیمر نیز نصب شده باشد، چون رمز را خود مشتری وارد می‌کند دیگر امکان برداشت غیر مجاز از حساب وی وجود نخواهد داشت.

وی اظهارکرد: استفاده از کارت‌هایی با مبالغ پایین برای انجام خرید‌های روزانه و همچنین تغییر دوره‌ای رمز‌های عبور دیگر راهکار مقابله با اسکیمر‌ها و مجرمان سایبری خواهند بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.